Як прокачати навички критичного мислення у себе та учнів? Адже це одна з найважливіших навичок майбутнього. Пропонуємо 5 статей, які допоможуть у цьому. «Освіторія» радить: зберігайте спокій і мисліть критично. Особливо перед виборами.

Передвиборча шпаргалка: тренуємо критичне мислення проти маніпуляцій та фейків 

У 24 областях України відбувся всеукраїнський урок пошуку фактів. Урок критичного мислення — частина проекту для шкіл «Вивчай та розрізняй», який втілюється завдяки Посольству США та Посольству Великої Британії в Україні спільно з Міністерством освіти і науки України. Тренери з Ради міжнародних наукових досліджень IREX запропонували учасникам прокачати їхні навички з критичного мислення на прикладі котячої країни Мурляндії.


Чому критичне мислення — найпотрібніша навичка майбутнього

«Критичного мислення не навчають, його розвивають» — вважає угорська експертка із впровадження комунікаційних технологій Ержебет Чібі. Під час Кампусу з критичного мислення в Києві, організованого спільнотою «Вище», тренерка Pearson розповіла, як навіть найгірший підручник може стати інструментом розвитку критичного мислення.


4 методи розвитку критичного мислення в початковій школі


Вміння критично мислити вважають найпотрібнішою навичкою майбутнього.
Це допомагає учням аналізувати інформацію, доцільно використовувати набуті знання та обґрунтовувати свою думку. Діти вчаться висувати власні припущення, ставити влучні запитання і розрізняти факти та сумнівні гіпотези. Пропонуємо вам приклади застосування методик розвитку критичного мислення на уроках у початковій школі.


20 тем для есе на розвиток критичного мислення

Кожен урок англійської мови американські восьмикласники починають з розминки — вони пишуть есе. Це розвиває критичне мислення і техніку викладу думок. Такі уроки курсу Advanced English відбуваються тричі на тиждень. Учні вибирають будь-яку з понад півсотні цікавих тем. Українські вчителі можуть використовувати цю методику на уроках української або іноземної мови. Ось 20 тем для американських школярів.


12 ідей для розвитку критичного мислення на уроках

В епоху екранів і мислення картинками ми пасивно споживаємо не завжди потрібну інформацію. Що вже казати про дітей, котрі, наслідуючи дорослих, так само живуть в екрані. Чи можна привернути їх увагу, захопити, навчити мислити критично: аналізувати, обробляти і застосовувати нові знання задля чогось особливого? Ось кілька ідей, як це зробити.

Поділитися цією статтею
Автор: