Які книжки стали бестселерами на Книжковому Арсеналі 2019

Усього 7 тон книжок відправили поштою відвідувачі Книжкового Арсеналу. Можна лише уявити, стільки ще тон видань українські читачі скупили й несли до своїх домашніх бібліотек самостійно. Видавництва підбили власні топи продажів. І ми розкажемо вам про найпопулярніші новинки.

«Ялта. Ціна миру»
(Сергій Плохій, Клуб Сімейного Дозвілля)

3 лютого 1945 року. До вілл поблизу чорноморського курорту Ялта прибули два найпотужніші лідери демократичного світу — Рузвельт і Черчилль. Вони називали себе аргонавтами, які дісталися чорноморського узбережжя, щоб відібрати золоте руно в дракона, який ніколи не спав. Золотим руном мало стати завершення війни, а драконом був господар маєтку Йосип Сталін. Ця доленосна зустріч визначила стратегію перемоги над Німеччиною та Японією.

Проте роками довкола наслідків ялтинської конференції точаться запеклі суперечки: чи не поклало це початок холодній війні? Чи відповідало американським інтересам наполягання приєднати СРСР до війни з Японією? Хто продав Східну Європу? Чи дійсно західні лідери могли змінити в Ялті хід історії? Спираючись на нещодавно розсекречені радянські документи, неопубліковані щоденники, листи й протоколи зустрічей, Сергій Плохій не просто дає відповіді на ці запитання, а й ставить нові, не менш гострі та провокативні. Автор — професор історії й директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, один із провідних фахівців з історії Східної Європи.

«Франческа. Повелителька траєкторій»
(
Дорж Бату, Видавництво Старого Лева)

У минулому автор цієї книги український журналіст і письменник Андрій Васильєв (псевдонім Дорж Бату) працював ведучим новин і готував репортажі з гарячих точок. А сьогодні він — оператор корекції траєкторій Центру керування польотами Національного управління з аеронавтики та досліджень космічного простору США.

Герої його історії, працівники NASA, відповідають за траєкторії й орієнтацію сателітів, а також за підведення космічних кораблів на підхідні орбіти до міжнародних космічних станцій. Під час космічних робочих буднів з Доржем, його напарницею Франческою, полковником Вескоттом, Сарою, професором Расселом та іншими постійно трапляються кумедні та незвичайні історії. Найчастіше в різні халепи потрапляє сицилійка Франческа. Усе, до чого вона торкається, вибухає, горить і розбивається… А космос близько.

«36 і 6 котів»
(
Галина Вдовиченко, Видавництво Старого Лева)

36 і 6 котів — саме стільки, не більше й не менше, хвостатих героїв оселилися одного дощового вечора в помешканні пані Крепової попри її бажання. Але серце непоступливої господині до котів-безхатьків прихилила киця-сфінкс Баронеса. Ані пані Крепова, ані її племінник Стас навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення в їхнє маленьке помешкання 36 дорослих і 6 маленьких котів.

«Ось як працює тіло людини всередині та зовні»
(Матс Венблад, VIVAT: дитяча література)

Тіло людини — надскладна конструкція. Щоб зрозуміти, як воно працює зсередини та зовні, треба збудувати його, поринувши у фантастичний світ клітин та органів. Лише так можна знайти відповіді на безліч запитань…

  • Як рухається тіло людини?
  • Як працює мозок і де «зберігається» пам’ять?
  • Чому кровоносні судини сині, хоча кров червона?
  • Чому люди мають різний колір шкіри?
  • Як діють клітини-убивці?
  • Коли ми чхаємо і чому в нас закладає вуха?
  • Що таке ДНК?
  • Як ми дізналися про тіло так багато?
  • Що чекає на нас у майбутньому?

«Мовчазна пацієнтка»
(Алекс Майклідіс, VIVAT: художня література)

Життя Алісії Беренсон ідеальне. Успішна художниця та щаслива дружина, вона мешкає у великому будинку в найкращому районі Лондона.

Аж поки одного вечора не всаджує п’ять куль в обличчя свого чоловіка. Жодного пояснення, жодного виправдання — протягом наступних шести років Алісія не вимовить ні слова. Психотерапевт Тео Фабер переконаний, що зможе розкрити таємницю злочину й вилікувати Алісію. Та причини її мовчання заховані куди глибше, ніж він гадає. І якщо вона заговорить — чи захоче лікар почути правду?

 «Щоденник книгаря» 
(Шон Байзелл, Наш Формат)

Кумедні мемуари, присвячені одному року роботи власника книгарні в маленькому містечку Шотландії. Перед нами постають безлюдні пагорби, кілометри піщаних пляжів, мальовничі гори й вікторіанські маєтки. Ми опиняємося в крамниці із сотнею тисяч книжок, що ледве зводить кінці з кінцями. Над нею нависає примара всюдисущого Amazon, який ще дужче розростається й витісняє маленькі книгарні. У всьому цьому маневрує Шон Байзелл, який мав шаленство та сміливість придбати крамницю й долучитися до на перший погляд романтичної професії книгаря.

Шон Байзелл — власник однієї з найбільших букіністичних крамниць Шотландії. У 2010 році почав вести Facebook-сторінку й без прикрас розповідати про будні книгарні, а згодом написав мемуари.

«Щоденник Ніккі 1: Не таке вже й казкове життя»
(Рейчел Рені Рассел, Ранок)

Знайомтеся. Ніккі Максвелл — звичайна дівчина з купою проблем. І перша проблема — нова школа. Вижити в ній, здається, нуль шансів. Усі надто крутезні, з айфонами і крутими речами. У цю спільноту Ніккі ніяк не вписатися. Друга проблема — Маккензі Холістер, найпопулярніша дівчина в школі, якій Ніккі чомусь не сподобалася. Маккензі тільки й чекає шансу осоромити Ніккі. Що ж, подивимось, хто кого!

«Ієронім Босх. Видіння і кошмари»
(Нільс Бюттнер, Фабула)

Ієронім Босх — один з найзагадковіших художників в історії. Навколо його творів назбиралося чимало інтерпретацій, здебільшого з акцентами на шаленстві його фантазії та на містичності. Що нам відомо про життя цього дивного і надзвичайно талановитого митця — без домислів, напевне? Якими поставали його твори для сучасників? Які натяки на тогочасні події він залишав на картинах? Як він поєднав демонічність із моралізаторством? Про все це та про інші загадки творчої фантазії Босха йдеться у фактологічно вивіреному й легкому для читання тексті Нільса Бюттнера.

«Клавка»
(
Марина Гримич, Нора-друк)

Дія роману відбувається в Спілці письменників України і в київському письменницькому будинку РОЛІТ у 1947 році, коли відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії розгромом української літератури, зокрема паплюженням Юрія Яновського та Максима Рильського. Але мало хто знає, що розправою над цими двома класиками не обмежилося: українських літераторів — колег по перу, сусідів по дому — нацьковували одне на одного, користуючись їхніми амбіціями. Учасники подій по-різному вийшли з нелегкої етичної ситуації: хто — з високо піднятою головою і посмішкою на устах, а хто — в ганьбі і досмертних докорах сумління.

Клавка, секретарка Спілки письменників, знає про письменників усе, а драматичні події відбуваються на її очах. Паралельно в її досить одноманітному житті старої діви відбуваються кардинальні зміни: вона опиняється в центрі любовного трикутника — між відповідальним працівником ЦК КП(б)У і молодим письменником, який щойно повернувся з фронту.

Літературне життя 1940-х, повоєнний Київ, Євбаз, комунальна квартира — ось тло, на якому розгортається динамічний сюжет.

«Заборонений плід»
(Лів Стрьомквіст, Видавництво)

Жіноче тіло й сексуальність підносили, цькували, з них насміхалися і ними надихалися. Але переважно жінки мали боротися за свої права та відстоювати кордони свого тіла, на яке зазіхали і яким намагалися керувати чоловіки. Гостро, дотепно й інформативно Лів Стрьомквіст змальовує, як найтемніші сторінки цієї історії (кліторектомія, тобто звичай видаляти частини жіночих геніталій з культурних або традиційних міркувань, і досі не подолана у світі), так і позитивні, наповнені повагою до жінок та жіночих органів. «Заборонений плід» — це дуже смішні, відверті, щирі та переконливі історії на теми, про які ми досі боїмося говорити. «Заборонений плід» перекладено вісімнадцятьма мовами, зокрема англійською. Це «Книжка року 2018» за версіями Observer та Guardian.

Поділитися цією статтею