Вчителі-новатори з різних куточків країни зібрались у Києві та підготували до 4 вересня особливий проект — Всеукраїнський урок мрії. Ми вже писали про розробку самого заняття, що мало показати школярам значущість мрій та окреслити шляхи їх досягнення. А тепер вчителі з різних куточків України розповідають, як провели Урок мрії у себе в школі.
Людмила Боднарюк
учителька музичного мистецтва та художньої культури у Виноградівській школі, Закарпаття
Урок мрії я провела зі своїм 8-Б класом. На початку ми подискутували на тему: «Що таке мрія, а що таке бажання?» Урок проходив цікаво, емоційно, радісно, діти із захопленням розповідали про свої мрії. Після завершення я отримала море позитиву, приємні здивування, а також неочікувані роздуми.
У дітей мрії були різні. Чиясь стосувалася особисто його — наприклад, стати футболістом, отримати золоту медаль за успіхи в навчанні. Хтось турбувався про рідних, щоб були здоровими батьки, а чиїсь мрії літали над Україною.
Найскладнішим було читати мрії дітей про мир у нашій країні. Серце стискалося від усвідомлення того, що мрія може бути такою. Найбільше розвеселив та зворушив той дитячий запал, з яким дорослі восьмикласники надували кульки, які веселі іскорки були в їхніх очах під час малювання себе зі своїми мріями та щирі здивування від мрій однокласників, про яких, як виявилось, вони знають далеко не все.
Яна Десятерик
учителька початкових класів у школі № 91, Запоріжжя
Урок мрії проводила з учнями 1-го класу (клас інтенсивної педагогічної корекції). Оскільки діти тільки другий день були у школі, я хвилювалася, що урок не вдасться, але все пройшло чудово.
До уроку я роздрукувала конспект та матеріали до нього і підготувала для кожного хмаринку. Спочатку ми усно обговорили наші мрії. Потім я роздала кожному учню хмаринку, де кожен намалював свої. У кінці ми створили загальний плакат «Наші мрії» і, як сказали мої учні, «Відправляємо їх у космос».
Мої учні мріють про: планшет, кошеня, папугу, дім, велику дачу, поїздку в Дубай, солодощі, щоб папужка виріс. Максимко мріє, щоб Вася прийшов до нього в гості.
Було дуже трепетно та мило спостерігати, як першокласники старанно малювали свої мрії. Тепер ми з нетерпінням чекаємо, коли всі вони неодмінно здійсняться.
Юрій Самсін
учитель історії та права, село Старий Добротвір, Кам’янка-Бузький район, Львівщина
Сам урок в 11-му класі проходив дуже динамічно. Спочатку все було весело, потім гаряче, а потім серйозно. Завершення ж його все одно було оптимістичним.
Мене радує те, що молодь не просто мріє про досконалу державу, вона готова її будувати. Усі хочуть міняти владу, але також всі хочуть мінятися самі.
Спеціально до цього уроку я не готувався, а використав старі заготовки. Хіба зробив шаблон для того, щоб кожен учасник уроку міг відправити листа мрії в майбутню Україну.
Спочатку діти описали в листі Україну своєї мрії. Яку? Без корупції, з рівними можливостями для всіх, без війни. Усі без винятку мріють про мир і Україну з хорошою системою освіти.
Найважливіше — вони розуміють, що саме їм доведеться втілювати ці мрії в життя. І залишати Україну в цьому класі не хоче ніхто.
Валентина Ядренникова
вчителька української мови та літератури Кам’янської ЗОШ, Дніпропетровська область
Під час першого дзвоника ми запропонували дітям провести вже 4 вересня Урок мрії. Усі залюбки погодилися. Учні 1-го класу на килимку разом з учителем ділилися своїми мріями, сподіваннями, створили карту мрій першого класу.
Це по-справжньому цікавий, захопливий і теплий урок, адже вміти мріяти — неабиякий дар. А ще більший дар — вміти ділитися своїми думками, почуттями, бажаннями.
Кожен класний колектив по-своєму, по-творчому і досить креативно поринув у подорож. Мрії були різні — матеріальні і «рожеві». Наприклад: телефон, комп’ютер, будинок, багато морозива, усі говорили про мир в Україні, щоб батьки були живі і здорові, про майбутню професію, дівчатка хотіли стати феєчками, хлопці — відомими футболістами.
Складно дітям було знайти шляхи втілення своїх бажань. А весело було від самого спілкування.
Корисні матеріали
Розміщуйте в соціальних мережах малюнки учнів, створені під час вашого Уроку мрії або вдома, під хештегом #МояДитячаМрія та долучайтеся до арт-марафону проекту «Здійсни мрію» від телеканалу «1+1».
- Дослідження: «Про що мріють діти?»
- Проект «Здійсни мрію» від «1+1»
- Онлайн-дошка мрій Padlet
- Онлайн-сервіси зі створення коміксів: Canva та Pixton
- Онлайн-сервіс зі створення ментальних карт
- Для обміну ідеями
- Відео про мрії дітей на Space Camp 2018
- З конспектом Уроку мрії можна ознайомитися і вільно завантажити для користування.
- Тут ви можете вільно завантажити матеріали для Уроку мрії в хорошій якості і роздрукувати їх для ваших учнів.