Щороку одинадцятикласники, їхні батьки та вчителі вирішують одне питання: що робити з випускним? Зазвичай, все закінчується традиційною вечіркою в ресторані. Ми вирішили зібрати відомі випадки, коли школярі йшли іншим шляхом і змінювали звичний сценарії випускного вечора.
Допомогти хворим дітям
У Харкові декілька років поспіль одинадцятикласники Авторської школи Бойка влаштовують так званий «випускний в джинсах»: вони передають гроші, що призначалися для дорогої вечірки, дітям-пацієнтам кардіохірургічного відділення.
Спочатку було дуже важко зародити цю традицію, адже лише невелика кількість школярів її підтримувала. Більшість батьків теж цього не розуміла. Але у 2014 році випускники сходили на екскурсію до операційної, де на власні очі побачили, кому вони можуть допомогти. У середньому вони збирали близько 100 тис. грн.
Схожа традиція є в одній зі шкіл Сербії (містечко Пірот). У 2013 році випускники гімназії прийшли на свій випускний бал у футболках і джинсах. Вони вирішили відмовитися від дорогих суконь і костюмів на випускний вечір. Заощаджені таким чином гроші підлітки віддали важкохворим дітям зі свого міста, які потребують допомоги.
Допомога армії
Випускники вінницької школи №23 ініціювали проведення благодійного проекту «Мій вибір». Вони планували відмовитися від святкування випускного вечора в звичайному форматі, а зекономлені кошти передати в госпіталь, де лікуються воїни АТО. Але ідея не набрала підтримки у інших дітей. Все це була ініціатива одного учня, який врешті-решт і передав особисті гроші на лікування бійців.
У Запорізькому спеціалізованому інтернаті вся паралель одинадцятих класів зуміла зекономити кошти на святкуванні випускного і передати їх у військовий шпиталь. Вони зібрали близько 5 тис. грн.
Також заради допомоги військовим від випускного відмовилися учні Полтавського навчально-виховного комплексу №16.
Відпочинок
Замість того, щоб погуляти один вечір у ресторані в дорогих сукнях і костюмах, учні львівської гімназії Блаженного Климентія Шептицького вирішили поїхати у подорож до Італії. 9 днів в європейській країні коштували 270 євро на кожного.
А випускники Берегівської ЗОШ №3 взагалі вирішили відмінити святкування випускного в його традиційному розумінні. Вони разом зібралися на два дні в одному з готельно-розважальних комплексів Закарпаття.
Незвичайна вечірка
Якщо все ж таки кортить провести класичний випускний, можна зробити його ще більш незабутнім. Наприклад, у Харкові в одному з парків влаштовували імпровізовані змагання на мотузкових атракціонах, які розташувалися на висоті 7 метрів. Між деревами натягнуті мотузки-ліани, стремена, тарзанки. Школярі повинні дістатися по ним з одного місця в інше, а закінчується пригода крутим спуском по навісний переправі. А після смуги перешкод випускники продовжили святкування в альтанках.
Також у багатьох великих містах можна орендувати на випускний тролейбус. Зовні він буде прикрашений гірляндами та вогнями, всередині — плакатами і ліхтариками, а замість звичних сидінь там встановлять столи з їжею та напоями. Спочатку випускники і батьки катаються містом, а потім паркуються і продовжують вечірку.
Ще один приклад — учні тернопільскої школи вирішили зробити свій випускний альбом незабутнім і зняли його за мотивами відомих фільмів жахів. Школярі постали в образах закривавлених вампірів, озброєних маніяків та їхніх жертв.