У яких країнах світу школярі співають гімн перед уроками

Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко підписав наказ, згідно з яким уроки в школах області будуть розпочинатися з національного гімну та хвилини мовчання в честь загиблих воїнів війни на Донбасі. Ми зібрали приклади різних країн, де школярі перед початком занять також співають гімн.

Туреччина

У державних школах Туреччини передбачено виконання національного гімну та підняття прапора перед початком занять. Багато уваги в освіті приділяють і релігії.

Релігію вивчають у початковій і середній школі. Програма знайомить учнів з більшістю світових релігій, але істотна частина курсу присвячена вивченню ісламу. Детальніше про це можна прочитати за посиланням. Батьки, які не хочуть, щоб їхні діти це робили, віддають їх у приватні школи. Але і там є проблема — школярі віддають честь перед статуєю Ататюрка, співають гімни і присягаються вирости «хорошими турками».

Індія

Щоранку о дев’ятій учні індійських шкіл вишиковуються, співають гімн та читають молитву і присягу на вірність державі. Навіть більше, влада країни рекомендує виконувати гімн також перед початком робочого дня на підприємствах.

Китай

Кожного понеділка о восьмій ранку школярі шикуються на стадіоні на церемонію урочистого підняття прапора, під час чого всі разом співають національний гімн. Так учні та вчителі налаштовуються на початок навчального тижня.

Казахстан

Уже кілька років заняття в усіх школах деяких східних і західних регіонів країни за рішенням регіональних управлінь освіти починаються з виконання гімну.

Але тут це провокує конфлікти. Наприклад, на заході Казахстану дедалі більше школярів-салафітів (напрямок салафізм належить до ісламського вчення не радикального, а швидше просвітницького спрямування) відмовляються вставати під час гімну та виступають за його скасування у школах.

США

У США в більшості шкіл і дитячих садів щодня проходить урочиста церемонія підняття прапора країни і штату. Також іноді учні виконують гімн, але це не обов’язково.

У деяких штатах діти навіть читають клятву вірності прапору.

Росія

У багатьох регіонах Російської Федерації учні перед початком занять виконують національний гімн.

«Таке рішення дає гарантію того, що після закінчення школи всі діти знатимуть текст гімну своєї країни, і це прекрасний зразок для виховання патріотів своєї Батьківщини», — вважають місцеві чиновники.

Японія

У деяких школах на ранкових зборах проводять церемонію підняття державного прапора Японії під звучання національного гімну. Однак ця традиція не є обов’язковою.

На початку ХХІ століття департамент освіти Токіо направив директорам понад 300 шкіл припис з вимогою виконання гімну під час офіційних шкільних церемоній. Вчителі та учні при цьому зобов’язані були дивитися на прапор країни. Після багатьох скарг вчителів суд скасував це рішення.

Північна Корея

Тут школярів вчать вірності керівництву держави і ненависті до ворогів. Наприклад, у підручнику з математики для першого класу є такі завдання: «Вісім хлопчиків, дев’ять дівчат виконують гімн на честь Кім Ір Сена. Скільки всього дітей співають гімн?»

Також вони співають пісні. Наприклад, «Вб’ємо американських придурків».

Поділитися цією статтею