2 липня в Україні стартувала вступна кампанія до закладів вищої освіти. Ми підготували для батьків шкідливі поради, які допоможуть їхній дитині вступити до бажаного вишу. Але це не точно.
Оберіть спеціальність
Ваша дитина хоче бути блогером, музикантом чи, можливо, актором? Це взагалі не професії! Що вона може знати у свої 16-17 років? Тому давайте вирішуйте все особисто. Нашій країні потрібно ще більше юристів та економістів. Також придивіться до спеціальності «Українська філологія», зазвичай, на неї не важко вступити.
Тепер треба обрати університет
Дитина хоче до Києва чи вони з друзями вирішили разом їхати до Львова? Ви ж пам’ятаєте, що вони нічого не розуміють? То чому їм треба їхати так далеко від батьків? Якщо ви живете в обласному центрі — там точно є заклад вищої освіти. І там точно є економічний, юридичний чи філологічний факультет. Це те, що вам необхідно.
Поїдьте разом з дитиною подавати документи в університет
Можна це зробити онлайн? Усе це ненадійно, не можна довіряти цьому інтернету, треба все передати особисто в руки відповідальній людині.
Почніть сварку в черзі
Логічно, що інтернету не довіряєте не лише ви, тому під приймальною комісією утворилася велика черга. Хтось пройшов трохи вперед чи щось вам сказав? Не мовчіть — влаштуйте сварку. Чим голосніше — тим краще. Кожна дитина буде пишатися батьками, які можуть влаштувати скандал на рівному місці.
Лайтеся на співробітників університету
Вам щось не подобається в діях приймальної комісії? Кричіть, влаштуйте ще один скандал. Це ж усе заради вашої дитини та її майбутнього. Чим голосніше ви будете кричати, тим краще.
Розповідайте про таланти вашої дитини
Покричали? Супер. Тепер відразу ж кажіть, що ваша дитина — найкраща у світі. Розказуйте про її вміння і таланти. Пам’ятаєте, як вона в третьому класі отримала диплом за участь у дитячому конкурсі? Говоріть про це, адже без цього вступити мало шансів.
Залиште свій номер телефону
Після того як ви здали документи приймальній комісії, залиште там свій номер телефону, щоб вони телефонували вам, тільки-но з’являться якісь новини. Дійсно, не будете ж ви перевіряти необхідну інформацію в інтернеті. Нехай вам зателефонують особисто і все скажуть.
Телефонуйте в приймальну комісію. Якомога частіше
Почати треба вже зранку наступного дня. Як це ще не закінчився термін подання документів? Вам вже треба знати результат, а решта — то їхні проблеми. Якщо в приймальній комісії нічого не кажуть — телефонуйте на факультет, на який ви подаєте документи. Так і познайомитеся з деканом чи завідувачем кафедри. До речі, це ще одна крута можливість розповісти про таланти вашої дитини. Не впустіть її.
Приїдьте в університет
Телефоном вам нічого конкретного ще не сказали? Їдьте в університет (тим паче, він у вашому місті). Там підходьте до всіх і питайте, чому ще немає результатів. Вони повинні вже були зарахувати вашу дитину, адже ви розповіли всім про її таланти. Цього вже більш ніж достатньо.
Дізналися результати? Телефонуйте всім
Ваша дитина зайшла на сайт університету і побачила, що пройшла конкурсний відбір? Відразу ж кажіть їй, щоб похвалила вас, адже без вашої допомоги нічого б не було. А тепер телефонуйте всім родичам та друзям і розповідайте про ваш успіх. Усім це необхідно знати просто зараз.
Прийдіть з дитиною знайомитися з керівництвом факультету
Беріть дитину за ручку і їдьте в університет. Їм вже треба познайомитися з вами та вашою талановитою дитиною, адже вони пам’ятають про її вміння. Кажіть про неї всім, кого побачите. Це допоможе потім під час навчання — усі пам’ятатимуть вашу ввічливість і повагу і будуть допомагати вашій дитині.