Електронний кабінет вступника 2021: покрокова інструкція

Зображення: ua.depositphotos.com

1 липня о 9 годині ранку відкривається реєстрація електронних кабінетів для вступників. Експерти радять абітурієнтам підготувати якісне фото для реєстрації та мати робочу електронну пошту. Підготували покрокову інструкцію з усіма нововведеннями 2021 року. 

Спікерка:

Оксана Бєлік, директорка Державного підприємства «Інфоресурс», що є технічним адміністратором Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Основні зміни стосуються створення електронних кабінетів: у 2021 році вперше з’являється можливість зареєструвати три види е-кабінетів, а не два, як минулоріч. Також цього року з’являється статус «Скасовано в зв’язку із зарахуванням на бюджет». Можна подавати оригінали документів не лише особисто, а й поштою та надсиланням сканкопій документів з використанням КЕП (виключно вступника). Максимальна кількість заяв на бюджет — 5, на контракт — 30.

Нововведення для вступників у 2021 році

Реєстрація трьох видів е-кабінетів

На сайті https://vstup.edbo.gov.ua/ вперше з’явиться можливість реєстрації трьох окремих електронних кабінетів.

 • Кабінет 1: Для вступу із сертифікатом ЗНО на основі повної загальної середньої освіти для здобуття освітнього ступеня «фаховий молодший бакалавр», «молодший бакалавр», «бакалавр» і «магістр» (медичних, фармацевтичних або ветеринарних спрямувань). У цьому кабінеті потрібно буде ввести середнє арифметичне всіх зазначених у додатку до документа про ПЗСО оцінок або дані атестата й свідоцтва.
 • Кабінет 2: Для вступу із сертифікатом ЄВІ/ЄФВВ на основі диплома бакалавра. Цей кабінет потрібно обрати для вступу для здобуття освітнього ступеня «магістр».
 • Кабінет 3: Для вступу на основі освітнього професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста або освітнього ступеня молодшого бакалавра. Цей кабінет потрібно обирати для здобуття ступеня «фаховий молодший бакалавр», «молодший бакалавр», «бакалавр», «магістр» (медичних, фармацевтичних або ветеринарних спрямувань). Отже, якщо вступник отримав диплом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра або фахового молодшого бакалавра, то він отримує в такому випадку право зареєструвати е-кабінет для вступу на бакалавра чи фахового бакалавра.
 • Для реєстрації цього кабінету вступнику треба мати сертифікат ЗНО та диплом фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра.
 • Вступ на ці ступені здійснювався шляхом подання паперових заяв. Але цьогоріч вперше можна подавати електронні заяви замість паперових. Для реєстрації такого кабінету необхідно мати сертифікат ЗНО та диплом фахового молодшого бакалавра або молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра.
 • У третьому кабінеті не вводиться середній бал. Потрібні виключно дані сертифіката ЗНО та дані документа про освіту.

З’являються статуси заяв

У 2021 році з’являється статус «Скасовано в зв’язку із зарахуванням на бюджет». Це означає, що подана електронна заява вважається такою, що не подавалася, якщо вступника було включено до наказу про зарахування на навчання з державним чи регіональним замовленням.

Наприклад, вступник подавав заяви і на бюджет, і на контракт. Якщо одна із заяв, яка подавалась на бюджет, була включена до наказу, то інші заяви автоматично скасовуються. Але тільки в тому випадку, якщо вступник не підтвердить бажання навчатися за іншими заявами на контракті.

Вступники зі спеціальними умовами вступу (пільгами) можуть створювати е-кабінети

Вже другий рік поспіль вступники зі спеціальними умовами вступу (пільгами) можуть подавати не тільки паперові заяви, а й створювати е-кабінети і подавати електронні заяви на вступ. Ці пільги під час вступу будуть враховані. Передбачено тільки у випадках, коли у вступника є документ про повну загальну середню освіту.

Для цього ми запровадили новий модуль в ЄДЕБО — «Особи зі спеціальними умовами вступу».

Перед реєстрацією е-кабінету вступнику треба звернутися до закладу освіти (державного чи комунального) та надати оригінали документів, а саме: паспорт (документ, що посвідчує особу), документ про повну загальну середню освіту та документ, що підтверджує право на пільги під час вступу. Заклад освіти отримує документ і фіксує відповідні дані в ЄДЕБО щодо спеціальних умов вступу вступника.

Після цього в кабінеті вступника відображається спеціальна позначка, що означає: вас ідентифіковано як особу зі спеціальними умовами вступу. Якщо такої позначки немає, потрібно буде звернутися до call-центру з підтримки реєстрації електронних кабінетів.

Перелік пільг і спеціальних умов наведено в умовах прийому до вищих навчальних закладів.

Яка кількість заяв на різні спеціальності?

У 2021 році вступник має право подати 5 заяв на бюджет на 5 різних спеціальностей. Кількість заяв на контракт — до 30.

У 2021 році не проводиться набір на ОКР «Молодший спеціаліст»

Натомість, як і минулого року, здійснюється набір на здобуття освітньо-професійного ступеня «Фаховий молодший бакалавр», що передбачено Законом України «Про фахову передвищу освіту».

Мінімальний конкурсний бал на бюджет — 125 балів

Цьогоріч встановлено мінімальний конкурсний бал для здобуття вищої освіти на бюджеті — не менш ніж 125 балів.

Оригінали документів можна подавати очно, поштою чи на e-mail

Раніше оригінали документів можна було подавати тільки особисто. Зараз ця опція — зручніша: можна надіслати їх поштою чи електронною поштою (скановані копії з накладанням КЕП). У разі надсилання сканкопій з КЕП оригінали документів вступник має надати на початку навчання.

Шукайте на сайті подкаст, який полегшить роботу

У цьому подкасті вступники знайдуть відеороз’яснення та корисну інформацію, яка допоможе швидко зорієнтуватись у роботі сервісу.

Робота з е-кабінетом: покрокова інструкція

Крок 1. Реєструємо електронний кабінет

Реєстрація електронних кабінетів вступників у 2021 році починається 1 липня. Право на неї мають вступники на основі повної загальної середньої освіти для денної та заочної форм навчання.

Відеоінструкція, як зареєструватися в електронному кабінеті, буде в доступі на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/.

Щоб вдало зареєструватися, вступник має ввести наступні дані:

 • серія та номер документа про ПЗСО;
 • номер, PIN-код, рік отримання сертифіката ЗНО;
 • середній бал документа про ПЗСО. Його треба обчислювати за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала. Щоб вступникам було зручно обчислювати середній бал атестата, на сайті розмістять калькулятор розрахунку середнього бала.

Доступ до калькулятора відкриється 1 липня, а також у ті дати, коли вступники тренуватимуться створювати е-кабінет. Важливо: всі дані після такої пробної реєстрації будуть видалені, потрібно буде створити новий кабінет з 1 липня.

Крок 2. Після реєстрації активуємо е-кабінет протягом години

Отже, ви внесли всі потрібні дані. Тепер натисніть «Зареєструватися». Система надішле запит до Єдиної державної електронної бази з питань освіти, де перевіряється достовірність внесених вами даних.

Якщо все гаразд, вступник отримає на особисту адресу електронної пошти (вона є одночасно і вашим логіном входу в електронний кабінет) лист із посиланням. Переходьте за вказаним посиланням і підтверджуйте активацію е-кабінету.

Пам’ятайте, що активацію можна здійснити протягом години.

Що відбудеться, якщо вступник не активує е-кабінет протягом години? Запит на створення цього е-кабінету, включно з усіма внесеними даними, анулюється. Тоді вступнику доведеться повторно пройти процедуру реєстрації.

Крок 3. Підтверджуємо середній бал документа про ПЗСО, завантажуємо фото в правильному форматі

Отже, ви активували е-кабінет. Ось що потрібно зробити далі:

 • вказати контактний телефон, за яким приймальна комісія зможе з вами сконтактувати;
 • підтвердити середній бал документа про ПЗСО, який вносили під час реєстрації е-кабінету. Виявили помилку? Внесіть нове значення та натисніть кнопку «підтвердити»;
 • завантажити кольорову фотокартку. Вимоги до знімка чіткі: формат JPEG (JPG). Максимальний розмір файлу — 1 Мб. Розмір фотокартки — 3х4 см. Жодних селфі! Такі випадки теж траплялися;
 • за потреби додайте інформацію про сертифікати ЗНО, за якими не здійснювалася реєстрація кабінету;
 • завантажте додаток до документа про ПЗСО у форматі JPEG та розміром не більш ніж 1 Мб. Якщо розмір файлу більший — додаток не завантажиться, тому ми чітко написали в інструкції, як привести ваш документ до потрібного формату. Стежте, щоб це була сторона, де зазначені оцінки, адже нам часто надсилають файл, у якому зазначена назва документа. Звісно, такі документи приймальна комісія не бере до розгляду;
 • завантажте додаткову інформацію;
 • збережіть внесені дані.

Хто підтверджує середній бал вступника?

Середній бал документа про ПЗСО вступника підтверджує приймальна комісія закладу освіти, яка першою реєструватиме заяву вступника. Важливо: після підтвердження середнього бала закладом освіти його вже не можна буде змінити в електронному кабінеті.

У разі якщо ваш некоректний середній бал підтвердила приймальна комісія вишу, надішліть письмове звернення технічному адміністратору системи (на сайті є відповідна опція). Паралельно треба звернутися до вишу, який підтвердив неправильний середній бал.

Крок 4. Вчасно подаємо заяву до вишу

Подати заяву можна з 14 липня.

Дати закінчення прийняття заяв та документів:

— 16 липня о 18:00 закінчується приймання заяв та документів від осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів (на бюджет);

— 23 липня о 18:00 закінчується приймання документів від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти, які вступають за результатами ЗНО, а також на основі вступних іспитів і творчих конкурсів, що були складені з 1 по 13 липня.

Крок 5. П’ять заяв на різні спеціальності

Правильне визначення пріоритету для заяв — один з найважливіших моментів під час вашої роботи в е-кабінеті.

У 2021 році для вступу на бюджет можна подати 5 заяв максимум на 5 спеціальностей. А ось кількість заяв на контракт становить 30.

Радимо обирати конкурсні пропозиції та встановлювати пріоритетність заявам з особливою уважністю. Річ у тім, що після подання першої заяви та її реєстрації у виші внесення будь-яких змін неможливе.

Чи можна скасувати заяву? Так, але тільки до моменту її реєстрації приймальною комісією закладу вищої освіти. Якщо випускник зареєстрував заяву, а потім її скасував — така заява втрачає свою пріоритетність.

Крок 6. Не лінуємося зробити якісну перевірку на можливі помилки

Про найпоширеніші помилки та як їх уникнути «Освіторія» детально пише тут.

Крок 7. Отримуємо рекомендацію до зарахування на бюджет

28 липня 2021 року (до 18:00) вступник може отримати рекомендацію до зарахування на бюджет.

Крок 8. Подаємо оригінали документів на бюджет

Після того як вступник отримав рекомендування до зарахування на бюджет, треба подати оригінали документів для вступу на бюджет.

Отже, до 2 серпня 2021 року (до 18:00) вступник має подати приймальній комісії відповідні документи.

Поділитися цією статтею