Вступ 2019: що робити після ЗНО

Заздалегідь — про те, що робити по завершенні основного ЗНО. Тим, у кого були проблеми, доведеться подумати про додаткову сесію. А тим, хто прагне отримати вищу освіту, подавати документи до приймальних комісій.

Через що можна потрапити на додаткову сесію:

  • хвороба під час основного ЗНО, або якщо стало погано вже під час тестування;
  • викрадення одного з необхідних для ЗНО документів, але не раніше ніж за 5 днів до тестування;
  • смерть родича (кровного або чоловіка / дружини), яка збіглася з проведенням тестів, але не раніше ніж за 7 днів до ЗНО;
  • участь у міжнародних і всеукраїнських змаганнях, конкурсах, олімпіадах у дні ЗНО;
  • порушення, за які учаснику не дали завершити тестування.

Випускник має не пізніше 5 робочих днів (з урахуванням дня пропущеного тестування) подати заяву на участь у додатковій сесії в реєстраційний центр.

До 18 липня будуть відомі результати додаткової сесії.

Сертифікати ЗНО надсилають учням, які складають ДПА у формі ЗНО, до закладу освіти, у якому вони навчаються. Усім іншим учасникам — на адресу, вказану під час реєстрації.

Додаткова сесія:

26.06

математика

27.07

німецька мова

1.07

французька мова

2.07

іспанська мова

3.07

українська мова та література

4.07

фізика

5.07

англійська мова

8.07

історія України

9.07

біологія

10.07

географія

11.07

хімія

Творчі конкурси — уперше так рано

У 2019 році творчі конкурси для вступу на бюджет проводять ще до завершення додаткової сесії ЗНО і до початку прийняття заяв: з 1 до 10 липня (для спеціальності «Музичне мистецтво» — до 12 липня). Для контрактників університети можуть проводити додаткову сесію творчих конкурсів — з 11 до 22 липня.

Що робити, якщо на початок творчих конкурсів вступник ще не склав ЗНО у формі ДПА? Таке може статися, якщо він іде на додаткову сесію. Тоді необхідна довідка зі школи, що людина має ось-ось отримати середню освіту.

Коли ставати вступником

Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до електронного кабінету необхідних документів розпочинається 1 липня 2019 року.

Прийняття документів — з 10 липня, триватиме до 16 липня — для тих, хто вступає на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів, а до 22 липня — для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО.

Перші рейтинги будуть створені до 12:00 20 липня: це пільговики, яких рекомендують зарахувати за результатами співбесіди та за квотою-2 (для тих, хто проживає на тимчасово окупованій території України). Для них буде час до 10:00 22 липня надати оригінали документів, написати письмову заяву про виключення заяв на інші місця держзамовлення.

Рейтинги з усіма іншими вступниками (у тому числі іншими пільговиками) будуть сформовані не пізніше 18:00 26 липня. Їм потрібно встигнути підтвердити чи спростувати цей варіант до 18:00 31 липня. Зарахування відбудеться 1 серпня. З тієї ж дати університетам дозволено укладати реєстри контрактників. Їхнє зарахування має завершитися 1 листопада.

Як вдруге бюджетнику вступити на бакалавріат

Якщо студент вже вчився за кошти держбюджету, але не завершив освіту або просто хоче вступати на цей самий рівень освіти за іншою спеціальністю, чи є шанс претендувати на бюджетне місце? Так, але зекономити на освіті не вдасться. Адже доведеться спочатку відшкодувати до державного або місцевого бюджету кошти, витрачені на оплату послуг з підготовки фахівців — тобто за вже отриману освіту.

Документи для вступу можна подати в електронному вигляді чи особисто принести в паперовому, у папці.

Як оформити електронні документи на вступ:

  • записати адресу своєї електронної пошти та пароль для входу в кабінет;
  • вказати номер, пін-код та рік отримання сертифіката ЗНО;
  • зазначити серію та номер документа про повну загальну середню освіту. Якщо школа затримує видачу документів, а час вже вступати до університетів, зверніться з письмовою заявою до школи, у разі відмови — перешліть письмову відмову в МОН;
  • розрахувати і написати середній бал додатка до вказаного документа.

Які паперові документи подавати:

  • документ, що посвідчує особу;
  • військово-обліковий документ для військовозобов’язаних;
  • документ про повну загальну середню освіту і додаток до нього;
  • копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання;
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см;
  • за наявності — документи, які підтверджують пільги вступника.

Зверніть увагу: університети у своїх правилах вступу можуть прописати додаткові документи, які подає вступник (приміром, медична довідка). Тому перелік варто уточнити у приймальній комісії.

Скільки заяв можна подати?

Як і раніше: до 7 заяв на бюджетні місця.

Кількість заяв на контрактну форму навчання не обмежується. Обов’язково потрібно виставляти пріоритетність. Змінити її не можна, але якщо заяву ще не враховано приймальною комісією, то можна скасувати цю заяву з певною пріоритетністю і подати іншу. Якщо ж документ вже пішов у хід, замість скасованої заяви, приміром, з першою пріоритетністю, буде оброблятися заява з другою пріоритетністю на рівні заяви з першою пріоритетністю інших вступників.

Як оцінити свої успіхи в ЗНО

Прохідні бали у закладах вищої освіти будуть відомі вже після оголошення конкурсу. Однак вступники можуть переглянути прохідні бали минулих років, щоб оцінити свої шанси для вступу на певну спеціальність.

Поділитися цією статтею