Дякуємо, що були з нами цього року. Ми зібрали найпопулярніші статті «Освіторії» за кількістю переглядів на сайті протягом 2018-го. Ця добірка досить промовисто віддзеркалює запити, зацікавлення та прагнення вчителів — адже найбільше читають про зарплати, світові освітні тренди, дизайн у стилі НУШ та нові вимоги до діловодства.

1-ше місце — 108,5 тисяч переглядів

Калькулятор для вчителя: Розрахуй зарплату на 2018 рік

Найрейтинговішим на нашому сайті цього року став матеріал, який дозволяє вчителю підрахувати власну зарплату. Цієї осені ми повторили цей хід — і зробили для вас калькулятор, що допоможе дізнатися свою зарплату на 2019 рік.


2-ге місце — 83 тисячі переглядів

Як вдосконалити шкільний дизайн у стилі НУШ

Потяг вчителів до самовдосконалення та покращення всього навколо — потужний та нестримний. Яким може бути новий стиль класу, як облаштувати все в ньому для НУШ цього року наших читачів цікавило особливо. Яскраві приклади, цікаві рішення, смак та креатив — все це у цьому матеріалі. І натхнення, звісно.


3-тє місце — 72 тисячі переглядів

У МОН затвердили типові навчальні програми для 2-11-х класів

У трійці лідерів — квітнева новина про те, що Міністерство освіти і науки на своєму сайті опублікувало типові навчальні програми для 2-11-х класів. Переглянути їх можна за посиланням.


4-те місце — 49 тисяч переглядів

Без планів роботи та в довільній формі: набула чинності нова Інструкція з діловодства

Менше паперової роботи — ось про що українські вчителі мріяли цьогоріч. Тому так бурхливо сприйняли жовтневу звістку про нову Інструкцію з діловодства для закладів загальної середньої освіти. Справді, пропозиція зменшити на одну п’яту роботу вчителя з паперами — звучить заманливо.


5-те місце — 40,5 тисяч переглядів

Головні тренди в освіті-2018: до чого готуватися вчителям та учням

Наші читачі слідкують за трендами та намагаються бути в курсі головних процесів у освіті. Як зробити реформи найбільш ефективними та чому приділяти особливу увагу? Перенавчанню вчителів, технологіям у школі чи «м’яким» навичкам? Про основні тренди в цьому напрямку розповіла голова громадської спілки «Освіторія», ініціаторка Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин. Пані Зоя поділилася враженнями від дискусій на масштабному World Education Forum, що проходив на початку року в Лондоні.


6-те місце — 40,3 тисяч переглядів

Як вчителям пройти обов’язковий онлайн-курс з підвищення кваліфікації

НУШ — тема, що бентежила і надихала цілий рік. 30 січня відбулася презентація онлайн-курсу для вчителів початкової школи, які навчатимуть перші класи з вересня 2018 року. Розповідаємо, що це за курс, для чого він потрібен та що буде з вчителями, які його не пройдуть.


7-ме місце — 40,2 тисяч переглядів

Лілія Гриневич: На що чекати вчителям у 2019 році

Під час форуму «Освітні вимірювання в контексті НУШ» Лілія Гриневич презентувала український переклад книжки Андреаса Шляйхера «Найкращий клас у світі: як створити систему освіти 21-го століття». У ній керівник програми PISA аналізує найефективніші освітні системи світу та радить, як проводити реформи. Пані міністр побудувала свій виступ про книжку на прикладах з НУШ та української освіти.


8-ме місце — 39,5 тисяч переглядів

Вчитель фізики змусив Верховну Раду аплодувати стоячи

У жовтні вчитель фізики з Чернівців змусив Верховну Раду аплодувати стоячи. 71-річний переможець премії Global Teacher Prize Ukraine Паул Пшенічка нагадав депутатам, що витрати на освіту — це не витрати, а інвестиції у майбутнє. І пояснив, чому питання безпеки країни вирішується не у кабінетах генералів, а насамперед за шкільною партою.

Поділитися цією статтею