Про школи з неповторним «обличчям» ми розповідаємо у рубриці Future Perfect. Тут застосовують технології та методики майбутнього, експериментують з формами навчання і проводять уроки, зовсім не схожі на традиційні. До вашої уваги шість шкіл, які перевернуть уявлення про те, якими мають бути заняття.

Khan Lab School — школа, яка виникла з безкоштовних відеоуроків

Один комп’ютер і 10 млн онлайн-студентів підштовхнули створити освітній заклад нового типу — школу Khan Lab School. Поєднання онлайн- та офлайн-навчання, лабораторна діяльність та IT-технології — ось візитна картка цього закладу.


AltSchool — школа, де вчителів частково замінили комп’ютери

Яким міг бути стартап колишнього співробітника Google Макса Вентілли, спонсор якого – Марк Цукерберг (передано $175 млн)? Звісно, високотехнологічним. Таким він і став. «Ми хочемо зробити найкращу у світі освіту», — «скромно» каже засновник. Учнів навчають комп’ютери, діти займаються 3D- моделюванням та доповненою реальністю. Чи стане така модель освіти в майбутньому стандартом для всіх?


Townsend Harris High School: як виглядає американська школа з традиціями

Продовжуємо розповідати про найпрогресивніші школи  за кордоном. Цього разу — про одну з топових шкіл Нью-Йорка з гучним ім’ям Таусенда Харріса.


Brightworks — школа, де на уроках порушують заборони

Вони самі себе називають екстраординарною та футуристичною школою. Освітній заклад, де діти ходять босоніж, гуляють разом містом, спочатку майструють прилади, а потім шукають, які науки можуть допомогти, може навіть шокувати. А дрилі та шліфувальні машини, з якими працюють діти, здатні викликати нічні кошмари про травми в нервових матусь. Утім, тут досить безпечно, а діти вважають таку школу найкращою у світі.


Як влаштована Школа Дальтона — один з найцікавіших освітніх закладів у США

Деякі діти закінчують школи, так і не дізнавшись, що таке шкільна форма, дошка з крейдою, дзвінки на уроки та постійний контроль. Натомість вони будують будинки з бамбука, ставлять експерименти в лабораторіях та мають уроки в майстернях. А випускники отримують дипломи, які дають змогу вступити до найкращих університетів. Усе це про приватну Школу Дальтона в Нью-Йорку, що відома далеко за межами США, а її методику запозичили собі чимало шкіл в усьому світі.


Школа щоденних задоволень

У 2020 році в Індії має відкритися унікальна школа, яка ставить за мету не навчальні досягнення дітей, а розвиток емоційного інтелекту та психологічний комфорт. Тут навіть враховуватимуть, які в учнів показники задоволеності життям. А освітній простір на березі океану включатиме місця для медитацій, кафе, студії звукозапису і танцпол.

Поділитися цією статтею