Школа щоденних задоволень

cover_kurani
Зображення: kurani.us

У 2020 році в Індії має відкритися унікальна школа, яка ставить за мету не навчальні досягнення дітей, а розвиток емоційного інтелекту та психологічний комфорт. Тут навіть враховуватимуть, які в учнів показники задоволеності життям. А освітній простір на березі океану включатиме місця для медитацій, кафе, студії звукозапису і танцпол.

У якому кампусі перший урок?

Похмурі старі будівлі з вузькими коридорами — такі школи кожен з нас бачив. Але якщо взяти протилежні їм — сучасні, просторі, з модним дизайном, до того ж не лише в нашій країні, а й у будь-якій іншій, все одно вони створені за певним шаблоном. Класні кімнати, коридори, їдальня, спортзал. І вже сама ця одноманітність викликає в учня нудьгу. Тож школа, де діти переважно задоволені життям, не повинна мати всіх цих елементів. Архітектурна студія Kurani, що спеціалізується на створенні освітнього простору для комфортного навчання, вирішила перевершити себе.

Нова Riverbend School, біля Ченнаї, розрахована на 300 школярів середнього та старшого віку. Вона складається з понад десятка кампусів, кожен з яких презентує лише одну шкільну дисципліну: математику, інші точні науки, ІТ-технології, підприємництво, літературу, мистецтво, історію, фізичне виховання.

Освітній простір включає ще й зони для гри, відпочинку та роботи в кафе, магазині, на фермі (діти мають спробувати себе в бізнес-проектах). У студії звукозапису учні можуть створювати власні музичні хіти чи радіопрограми. Є й танцпол для тих, хто бажає навчитися красиво рухатися. Кожна із зон заохочує до командної роботи.

EQ розвивають у «чат-лабораторіях»

За словами керівника студії Деніша Курані, у Riverbend вчителі не прагнутимуть завалювати учнів купою інформації. Школа має виховати щасливих і співчутливих людей, які б змінили щось у світі на краще. Це перша школа, де за мету ставили підвищення не IQ, а EQ (емоційного інтелекту). Тут навіть не складатимуть стандартизованих тестів та не отримуватимуть оцінок.


Тож навіть на рівні архітектури подбали про все, що плекає почуття, емпатію, мистецтво спілкування. Наприклад, кампуси — не вище двох поверхів, що додає затишку та інтимності.


Територія побудована за принципом селища: із центральною площею, адміністративними будівлями, зонами розваг, житловими кампусами (школярі житимуть у будні в інтернаті), ланами на околиці. Така структура має зробити стосунки міцними та близькими. На час навчання діти мають стати однією громадою.

У школі чимало «чат-лабораторій» — місць для диспутів, обговорення проектів з однолітками та вчителями. У будівель навіть немає кутів — це має підсвідомо спонукати дітей збиратися разом, а також налаштовуватиме на компроміси («вміння згладити гострі кути»).

Із дзен-саду — до кампуса медитації

Одна з важливих складових приміщення школи — «Дзен-сад». Тут під звуки річкового потоку та в тіні садових дерев можна погодувати рибок і відволіктися від проблем, замислившись про щось хороше та ставши ближчим до природи. Для розвитку емпатії до всього живого при закладі також є ферма, на якій можна погодувати різних тварин та самим виростити фрукти.

Також планується розмістити місце для медитації, де зручно буде поринути в роздуми чи помедитувати, зайнявшись йогою.

Спілкування та командна робота тут — основний пріоритет не просто за бажанням засновників школи. Вони орієнтувалися на вимірювання індексів щастя та багаторічні дослідження американського Гарвардського університету, де з’ясовували, що може зробити людину щасливішою, ніж раніше. Міцні стосунки виявилися головною складовою.

Вчитимуть управляти настроєм

У школярів навіть будуть «уроки щастя», де їх навчатимуть, як насолоджуватися життям. На базі стародавніх індуїстських текстів пояснюватимуть, що щастя переважно залежить не від того, що має людина або що відбувається зовні, а від складу мислення.


Науково доведено: позитивний погляд на життя підвищує настрій та відчуття задоволення краще, ніж щасливий випадок чи придбання чогось.


Спеціалісти під час навчання за допомогою тестів та опитувань вимірюватимуть, наскільки дитина щаслива. А вчителі дбатимуть про те, чого їй ще не вистачає.

А як же освіта? Учні школи навчатимуться через проектну діяльність. Хтось може мати хист до написання поезії, хтось бажає вивчати стародавні релігійні тексти, хтось обирає робототехніку. Заклад надаватиме необхідних менторів та тренерів і створюватиме відповідні навчальні програми, які дадуть змогу учням повноцінно вивчити основи своєї улюбленої справи.

Ефективність навчання оцінюватиме команда дослідницького інституту при школі, яка за учнівськими результатами обиратиме освітні техніки, що дійсно працюють.

Поділитися цією статтею