Усі діти мають навчатися в рівних умовах, поряд, підтримуючи один одного. Пояснюємо, чому це надважливо та як реалізувати інклюзивну освіту на практиці.
Як пройшов інклюзивний табір SpaceCamp
Тут повторюють: «Діти — найперше діти, а особливості і діагнози — другорядне». Тут є діти, які ніколи не були серед однолітків. Діти, які ніколи не мали друзів. Не були без батьків. Що стається, коли створюєш для них звичайне літо, таке, до якого всі, окрім них, звикли?
Як це — вчитися в інклюзивному класі
Ми побували в школі, яка створила інклюзивний клас із власної ініціативи ще до прийняття закону про освіту дітей з особливими потребами. Розповідаємо, як складаються стосунки між дітьми в інклюзивному класі та чому такий формат навчання є справді важливим.
#ВчителіВажливі: Як Наталя Гладких створила інклюзивний табір
Детальна розповідь про інклюзивний табір SpaceCamp від самої авторки проекту Наталі Гладких, фіналістки премії Global Teacher Prize Ukraine. Говоримо про те, що означає інклюзивність, на що варто звертати увагу під час навчання дітей з особливими потребами і які психотерапевтичні практики важливо при цьому знати.
Як влаштований один з найкращих дитсадків у світі
У цьому дитсадку раді всім, адже ключовою складовою в розробці його планування стала інклюзивність. Діти з різних кіл — невід’ємний чинник для збереження цінностей та гармонійної системи функціонування закладу. Наразі садочок відвідує 30 осіб з розладами аутистичного спектра і дитина з обмеженими можливостями, яка пересувається на візку. Розповідаємо детальніше, як усе працює.
Must-read для викладачів, батьків і дітей від Наталі Гладких
Фіналістка Global Teacher Prize Ukraine радить додати до бібліотеки Нової української школи художні книжки, що висвітлюють інвалідність, інакшість і те, як правильно поводитися і толерувати з такими дітьми. У більшості вони написані для підлітків сучасними авторами, які розуміють актуальні проблеми в суспільстві та готують дітей до сприйняття інших «трохи інакших» дітей, ніж вони.