Цієї осені в Україні стартувала Нова українська школа. Ми багато писали, як вона діє і чим відрізняється. Але сьогодні вирішили зібрати популярні настанови та лайфхаки для вчителів, як «правильно» навчати дітей у НУШ. Обережно, ці поради — дуже шкідливі.
Забудьте все, що вчили під час підготовки
Ви пройшли серйозну підготовку. Онлайн-курси, зустрічі — усе це фарс і бутафорія. Адже вам у роботі допоможе лише ваш багаторічний учительський досвід. Ви вже випустили не одне покоління учнів. Багато хто з них став успішним. Є навіть депутат обласної ради.
Тому просто скажіть керівництву, що ваша підготовка пройшла успішно, ви все запам’ятали і обов’язково будете використовувати на практиці. Але насправді робіть, як звикли. Лише ви знаєте, як краще виховувати і навчати майбутнє покоління.
Парти — лише в три ряди
Хто придумав ставити парти колом? І ще чого — робити мобільними, щоб діти вільно їх могли пересувати? Тобто замість того, щоб навчатися, вони точно бігатимуть і бешкетуватимуть за своїми партами. Це погана ідея.
Залиште все, як є. У три ряди. Врешті-решт так завжди вчилися і все було добре. Парти точно не впливають на навчання дітей. Це факт. Або ні, вам краще знати.
Крик — найкращий спосіб концентрації уваги
«Багато занять відбуватимуться в ігровій формі, що допоможе краще концентрувати увагу дітей», — пише «Освіторія» в тексті про те, що таке Нова українська школа.
Тобто, діти не слухають вчителя, відволікаються, а ви їм ще ігри подавайте? Куди котиться цей світ? Ні! Крик — це найкращий мотиватор і спосіб концентрації уваги. Учні вас не слухають? Кричіть на них. Адже тоді розвиватиметься страх, а якщо вони бояться, то точно не будуть робити нічого зайвого. Лише вчитися.
Школа — не курорт
Кажуть, що на уроках діти зможуть обговорювати улюблені мультфільми й на їх основі робити завдання. Наприклад, написати лист герою мультика або обчислити час його подорожей. Дітям буде набагато цікавіше отримувати знання на ґрунті своїх улюблених сюжетів, ніж зі стандартних програм.
Цікаві теми для дитини? Що за нісенітниці? Є програма, її слід виконувати. А що самі діти запропонують? Якусь дурню свою. Може ще будемо навчатися за допомогою гри Minecraft?
Ставте оцінки
Як дитина може зрозуміти свій рівень, якщо не отримує оцінок? Не оцінювати першокласників — дуже дивне рішення. Кожен має отримати те, на що заслуговує.
Тому оцінюйте роботу учнів. Ви так завжди робили, от і продовжуйте в цьому ж напрямку. Неодмінно ставте відмінників у приклад іншим, хай рівняються.
Двійка — за сперечання
У Новій українській школі вчителі розвиватимуть різні грані особистості дитини. Наприклад, свободу і незалежність. Діти зможуть сперечатися з учителем, висловлювати свою думку, і їх за це не сваритимуть.
Це категорично неправильно. Хоча ви і так це знаєте. Як учень може сперечатися з учителем? З приводу чого? Таблиці множення? Таким проявам неповаги до старших є одна протидія — двійка. Це змусить дітей тримати язик за зубами.
Задавайте домашнє завдання
Немає домашнього завдання для першокласників? Це взагалі в голові не вкладається. А що дітям робити після школи? Гуляти і бавитися? Вони ж забудуть весь пройдений на уроках матеріал, а його треба обов’язково повторити вдома.
Тому не слухайте тут нікого і спокійно задавайте дітям домашнє завдання. Хай працюють увесь свій вільний час. Коли виростуть — обов’язково вам подякують. А, можливо, хтось з них стане депутатом обласної ради і подякує вам на святковій лінійці. Пишатися вами будуть усі.