Parklands College — яскрава та інноваційна зразкова школа в Південній Африці

Автор тексту: Світлана Аксіл
Фото: https://www.parklands.co.za/

Південно-Африканська Республіка значно відрізняється за освітнім рівнем від більшості країн континенту. Не тільки через високий рівень фінансування освіти. Одна з офіційних мов у ПАР — англійська. Саме це робить країну важливим освітнім напрямком, куди вирушають вчитися багато учнів із сусідніх країн. Серед престижних приватних навчальних закладів — Parklands College, розташований у Паркленді, передмісті Кейптауна.

Освіта в ПАР

Навчальний рік у ПАР триває із середини січня до кінця листопада або початку грудня. Початкова освіта починається з дошкільного підготовчого класу. Він хоч і не обов’язковий, але набуває популярності, бо має позитивне значення для розвитку дитини.

До першого класу діти йдуть у 5,5-6 років. Після закінчення середньої школи складають іспит. Після 9-го класу починається навчання в старшій школі. Воно вже більш спеціалізоване і вимагає поглибленого вивчення природничих наук та іноземних мов. Всього школярі закінчують 12 класів.

Дошкільнята з 12 місяців

Parklands College — заклад досить молодий. У 1980 році його засновниця Лорейн Рот організувала початкову школу Крістофер Робін Pre-Primary. Вона прагнула відкрити прогресивне та динамічне місце навчання в регіоні з надзвичайно стрімким рівнем розвитку. Школа показала значний потенціал та неабиякий рівень успішності, тож у 1998 році її добудували та розширили до коледжу.

Зараз тут навчаються більш як 1200 учнів.

Parklands має дошкільний клас, куди можна відправляти дітей ще з 12 місяців.

У державних школах ПАР діють суворі правила щодо зовнішнього вигляду школярів. Це обов’язкова шкільна форма, короткі стрижки в хлопчиків, а в дівчаток — довге волосся, яке неодмінно має бути зібране на потилиці. І жодної косметики. У Parklands діють схожі правила, але дещо лояльніші. Та все одно вони повинні відповідати державним вимогам.

Вступ до школи

Спершу батькам майбутніх школярів організовують зустріч, а також індивідуальний тур коледжем. Там вони знайомляться з викладачами і можуть поспостерігати, як навчаються діти в класі, чим займаються і де грають. Особливих вимог щодо відбору дітей до школи немає.

Основні критерії: загальний розвиток, попередні звіти щодо навчання, якщо це перехід з іншої школи. Також плюсом будуть рекомендації вчителів чи оцінка академічного та емоційного рівня дитини керівником попередньої школи. Іноземні школярі теж можуть подавати сюди документи.

Стипендія і знижки

Parklands надає стипендії кандидатам на вступ з 8-го класу. Для заявки в спеціальному резюме слід вказати академічні, спортивні, культурні та інші досягнення за останні три роки. А також подати мотиваційний лист і відгуки керівника коледжу. Після всіх процедур з паперами, треба скласти екзамени з англійської та математики. Також учні можуть отримати стипендію за заслуги у спорті, науці чи культурі.

У коледжі існують також знижки на оплату навчання. Батьки, які мають фінансові труднощі, можуть отримати короткострокову стипендію для дитини. Але всі запити проходять комплексну фінансову перевірку. Третя дитина з родини має право на 10% знижки за умови, що всі троє навчаються тут.

Ціна на навчання залежить від класу. Дошкільнята сплачують близько $3500 на рік. У ціну входять перекуси, ланчі та снеки для дітей. Далі що старші класи, то вища ціна. Плата за навчання для учнів 10–12-х класів становить близько $6500.

Музичне крило та власна кулінарна школа

Школа має три будівлі. Дошкільна та молодша школи навчаються в Raats Drive. Цей корпус має тенісні та нетбольні корти, басейн, танцювальні студії та великі спортивні майданчики.

Завдання вчителів на цьому етапі — викликати бажання вчитися, стимулювати інтерес до дослідження довкілля.

Середня школа розташована в кампусі напроти. Там є майданчики та сітки для гри в крикет і великий спортивний майданчик для регбі або софтболу. Також тут є музичне крило, власна кулінарна школа, бібліотека, сади та басейн, де займаються водним поло.

Третя будівля — для старшої школи, а точніше коледжу для 7–12-х класів.

Школа постійно інтегрує нові технології в процес навчання. Основною мовою викладання є англійська.

У коледжі застосовують метод безперервних балів: оцінюються всі тести, проекти, завдання, презентації, нариси та групові роботи.

Інновації та навички майбутнього

Окрім стандартних основних предметів тут викладають ще такі, що готують учнів до конкурентоспроможності в сучасному світі. Наприклад, це може бути робототехніка, комп’ютерний дизайн чи програмування, Photoshop, розробка мобільних додатків чи анімації. Більшість африканських країн можуть тільки мріяти про таке.

Parklands College був визнаний компанією Apple зразковим освітнім центром у питаннях інновацій, лідерства та якості навчання. У коледжі вважають, що завдяки доступу до технологій педагоги та учні можуть інтегрувати інноваційні цифрові інструменти в навчальні процеси. Спеціальна програма від Apple 1:1, яку використовують у закладі, дає змогу створити персоналізовану навчальну платформу для кожної дитини.

«Ми пропонуємо збалансований графік, що гарантує можливість кожному учню брати участь у спортивних та культурних програмах. Студенти зобов’язані бути в центрі життя кампуса, у культурному або спортивному колі, тим самим збагачуючи свою освіту. Світ швидко змінюється, тому отримання технологічних навичок також є важливим моментом», — ділиться Лорейн Рот, засновниця та очільниця школи.

У школі дуже багато спорту. Фізкультура тут відбувається здебільшого на вулиці завдяки сприятливому клімату. Наприклад, стрибки в довжину учні виконують босоніж, що не тільки корисно для здоров’я, а й веселить самих дітей.

Також тут займаються верховою їздою, плаванням, бігом, регбі, крикетом, легкою атлетикою, шахами, організовують книжкові клуби, урочисті гала-концерти з танцями, грою на скрипці, саксофоні, віолончелі чи пропонують глядачам насолодитись балетом або сучасними танцями. Заклад намагається максимально різнобічно розвивати кожного учня.

Інклюзивний центр

У коледжі також є Oyster Center. Це інклюзивне освітнє середовище для дітей з особливими освітніми потребами. Його відвідують учні 1-3-х класів. Навчальна програма тут відповідає всім державним стандартам, але адаптована відповідно до індивідуальних потреб дітей, забезпечуючи чутливий підхід до викладання та навчання.

Таким чином, школярі з особливими освітніми потребами повністю залучені до вивчення таких предметів, як музика, мистецтво, драма, робототехніка, фізичне виховання, та успішно інтегровані в опанування загальної програми коледжу.

Поділитися цією статтею