Як вчителі готувалися до НУШ онлайн — у цифрах

Під час Серпневої конференції для освітян засновник студії онлайн-освіти EdEra Ілля Філіпов розповів про результати та підсумки онлайн-курсу для вчителів початкової школи. Він стартував 1 лютого і був обов’язковим для вчителів молодших класів НУШ. Курс розробили спільно з Міністерством освіти і науки та громадською спілкою «Освіторія».

Про курс

Курс триває й наразі. Його можна проходити в будь-який час. Але обов’язкова його сесія тривала 4 місяці. Він складався з змістових блоків: загальний огляд, організація класу, інтегроване навчання, методики викладання в 1-му класі, нейропсихологія, інклюзивна освіта.

Базується курс на матеріалах, що використовувалися під час навчання, яке ГС «Освіторія» провела для пілотних шкіл. Також були використані матеріали, які застосовують під час навчання тренерів НУШ. Авторами значної частини програми стали тренери від «Освіторії» — Марина Пристінська, Інна Большакова, Оленка Северенчук та Ірена Корбабіч-Путко. Усі практичні інструменти чотири роки відпрацьовували в Новопечерській школі за підтримки канадських експертів.

У курсі 97 навчальних відео, а також короткі конспекти і додаткові матеріали, які можна роздрукувати і використовувати на уроках. Разом це близько 220 завдань, можливість вільного обговорення всіх тем.

Ушестеро більше

Перше, що з’ясувалося, — замість 22 тисяч вчителів, для яких курс був обов’язковим, на нього зареєструвалися 151,6 тисяч користувачів. Це перевищило кількість учасників більш як у шість разів.

83 тисячі з них вже отримали сертифікати. Вони правильно виконали понад 160 завдань.

Найбільше користувачів отримали від 90 до 99 балів зі 100 можливих.

Тисячі дзвінків і листів

У перші два тижні роботи курсу було дуже багато проблем, пов’язаних з комп’ютерною грамотністю вчителів. Ми отримували близько тисячі дзвінків і листів на день. Наша команда вижила і всім відповіла.

Незважаючи на ці проблеми, ми дуже раді, що вчителі мали змогу попрацювати із сучасним веб-інтерфейсом у будь-який вільний для себе час.

Запит на якісний ресурс

Якщо говорити про ініціативність, то такої швидкості, з якою новини розходяться у вчительських Facebook-спільнотах, немає майже ніде. Це просто неймовірно, як вчителі це роблять. А ми працюємо над проектами для дуже різних цільових аудиторій.

Попит на справді якісні матеріали, особливо практикоорієнтовані, дуже великий. В Україні доволі мало матеріалів гарної якості, з гарним дизайном і ліберальною формою виконання.

Статистика

Всього переглянуто 29,5 млн сторінок.

Піковий час навчання — 20-21 година.

Вчителі виконали більш як 10 млн завдань і переглянули понад 5 млн разів навчальні відео.

Майже всі відео переглядали повністю.

Жінок взяло участь у 3,5 разів більше, ніж чоловіків. Найбільше користувачів — у віці 25-34 роки.

Понад 63 тисячі — жінки і більш як 20 тисяч — чоловіки.

Спільнота проактивних

Ми отримали багато відгуків. Але хочеться зупинитися на одному крутому. Це був момент пікового навантаження, до нас надходила маса запитів, а нас було лише п’ятеро.

Тому ми написали у Facebook, і до нас доєдналося багато волонтерів. Ми створили методичні матеріали, як відповідати вчителям і як їм можна допомогти. Завідувач кафедри педагогіки Львівського обласного інституту післядипломної освіти Марія Барна створила групу у Facebook, в якій наразі вже 25 тисяч користувачів.

Вона щодня збирала запити від них, структурувала і направляла нашій команді. Це була дуже крута спільнота вчителів, які справді об’єдналися навколо спільного вирішення проблем.

Поділитися цією статтею