Дитяча книжка — двері до іншого виміру. Художнього, казкового, фентезійного, пригодницького та навіть… наукового! За допомогою цікавих історій і захопливих сюжетів можна просто пояснити технічні й наукові явища. І, звичайно, знайти відповіді на сотні запитань малих чомучок.
BOOKMINT`s від «Форуму видавців» та «Дитячих наукових студій» є новою комунікаційною платформою для популяризації дитячих книжкових новинок. Експерти проєкту діляться добірками дитячої літератури, систематизованими за віком і темами, які допомагають перетворити вивчення науки на корисне дозвілля. Ділимося деякими цікавими порадами від BOOKMINT`s.
Читацький MINT-проєкт «Будьмо здорові, або зубасті історії», дошкільний вік
📚 Що почитати: Мар’яна Кондзелка, Любомир Бегай, Світлана Різник «Зубси» (видавництво «Ірбіс комікси», ілюстратор Любомир Бегай).
Щоб привчити дошкільнят доглядати за зубами й дбати про гігієну рота, запропонуйте їм пригоду разом із персонажами коміксу — Зубсами. Вони страшенно балакучі! Прагнуть розповісти кожному, як борються з негідником Карієсом і його командою мікробів, а також як супергерой — електрична щітка — Капітан Блиск приходить на допомогу.
Читацький MINT-проєкт «Супергерої рятують планету», 6–8 років
📚 Що почитати: Юлія Ілюха «Космокоти. Марсіанські хроніки Мурка Мняуска» (видавництво «Чорні вівці», ілюстраторка Катерина Степаніщева).
Як просто розповісти дитині, чому важливо берегти планету й наскільки важливо турбуватися про екологію? Вирушайте в подорож із космокотом Мурко Мняуском. Звичайний домашній пухнастик так прагне полетіти на Марс, що безупинно про це розповідає. Мурко запрошує дітей пізнати глибини космосу й разом розгадати головну таємницю червоної планети. До чого тут екологія? Шукайте в історії кота Мняуска.
📚 Що почитати: Джес Френч «Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя» (видавництво «Каламар», ілюстраторка Анжела Кеоган, перекладачка Юлія Джугастрянська).
Усім тваринам планети потрібен захист. Але щоб допомогти полярному ведмедю чи інії амазонській, не обов’язково вирушати в далеку експедицію. Можна почати з їжачків, які мешкають у саду. Книжка містить багато корисних лайфхаків: як сортувати сміття, як піклуватися про чистоту узбереж і водойм, чим допомогти лісу та його мешканцям.
Читацький MINT-проєкт «Невгамовні конструктори», 8–11 років
📚 Що почитати: Мартін Содомка «Як прокласти залізницю» («Видавництво Старого Лева», ілюстратор Мартін Содомка, перекладачка Тетяна Савченко).
Буде цікаво навіть дорослим! Автор розповідає, як працює паровий двигун, як прокладають тунелі, як знайти найкращий маршрут для колії. Мартін Содомка поступово розкручує клубок історії залізниці: як створювалися перші патенти, якою була перша мандрівка і навіть залізнична катастрофа.
📚 Що почитати: Кульман Торбен «Ліндберг. Історія неймовірних пригод Мишеняти-летуна» («Видавництво Старого Лева», ілюстратор Кульман Торбен, перекладачка Христина Назаркевич).
Книжка про життя відважного Мишеняти, яке збудувало літак і перелетіло Антантику. Яскраві ілюстрації, пригодницький сюжет й історія повітроплавання не залишать байдужими допитливих дітлахів. Крім цього, Мишеня є прикладом того, як ставити цілі, долати перепони й досягати своєї мети. Натхненно й корисно!
Читацький MINT-проєкт «Магія? Хімія!», 9–14 років
📚 Що почитати: Едріан Дінгл «Як створити Всесвіт із 92 хімічних елементів» (видавництво «КМ-БУКС», перекладач Руслан Фещенко).
Багато ілюстрацій, схем, графіків, жартів і смішних рецептів — максимум інтерактивних елементів, які допоможуть ще простіше пізнавати хімію. У книжці дітям пропонують покрокові експерименти, які легко відтворити самостійно. Наприклад, як виготовити електромагніт чи настільний вулкан. Крім цього, у Едріана Дінгла можна знайти відповіді на запитання, чому феєрверк кольоровий, ртуть рідка, із чого складається мило та інші цікавинки.
Переглянути всі рекомендації дитячої літератури можна на сайті BOOKMINT`s: https://bookmints.com.ua.
BOOKMINT’s підтримується Європейським Союзом за програмою House of Europe. Проєкт реалізується у партнерстві з Goethe-Institut Ukraine та разом із Центром інноваційної освіти для дітей «Дитячі наукові студії» (м. Київ).