Ваша дитина має визначні академічні, творчі або спортивні досягнення і мріє навчатися у суперсучасній школі? Маємо для вас хорошу новину: Новопечерська школа, що входить до сотні найінноваційніших шкіл світу, разом із ГС «Освіторія» пропонує гранти в рамках Стипендіальної програми. Це повністю безкоштовне навчання для талановитих підлітків 8–11-х класів. Марія Головащенко, учениця 8-го класу, сьомий місяць навчається на Стипендіальній програмі. Вона ділиться досвідом у новій школі і дає поради, як заповнити грантову заявку.
Перші враження від школи
Школярка впевнена, що змінилася за ці місяці навчання в Новопечерці. Зазвичай у таких випадках кажуть «почала виходити із зони комфорту». Але Марійка не думає, що це ідеально опише ситуацію. Адже дівчина не просто зробила крок до нового досвіду, а робить саме те, що раніше лякало. Вона вже проводила івент на всю школу, була ведучою, багато разів виступала на радіо, давала інтерв’ю CNN. Про все це раніше навіть не могла мріяти.
Найперше, що помітила Марія в новій школі, це те, що в неї з’явилася жага знань. Адже вчителі просто закохують у предмети. Недарма стипендіати-випускники вступають до найпрестижніших вишів України та світу: від КНУ імені Шевченка та Києво-Могилянської Академії до ізраїльського Техніону чи американського Стенфорду.
У Новопечерській школі з педагогами можна поговорити на будь-які теми, як із друзями, наставниками. Такого спілкування із дорослою самореалізованою людиною із життєвим досвідом часто бракує сучасним підліткам.
— Коли щоранку кажуть: «Доброго ранку, шановна Новопечерська родина», усвідомлюю, що це правда. Бо Новопечерка — це така потужна родина, частиною якої відчуваєш себе з першого дня, — каже Марія.
Запрошують талановиту молодь з усіх куточків України
— Набір на грантові місця триває до 14 квітня, — розповідає кураторка Стипендіальної програми Інна Іванова. — Шанс безкоштовно навчатися в одній з найінноваційніших шкіл є в кожного підлітка, хто в наступному 2023/2024 навчальному році навчатиметься у 8–11-му класі. Заявки приймаємо з будь-якого міста чи села України. Соціальний проєкт не допомагає родинам, які за рівнем достатку здатні сплачувати за навчання. В умовах повномасштабної війни гранти на навчання в першу чергу надаються учням з родин, які опинилися в складних життєвих обставинах через повномасштабне російське вторгнення, — пояснює вона.
Учні повинні мати академічні, творчі, спортивні або соціальні здобутки та успішно пройти відбір.
— Стипендіальна програма стартує вже вшосте, але лише другий рік поспіль ми приймаємо дітей з усієї країни, — додає пані Інна. — На час навчання стипендіати з інших міст перебуватимуть під наглядом тьютора та будуть забезпечені житлом, харчуванням та всім необхідним для навчання. У цьому навчальному році двоє стипендіатів з інших міст переїхали до Києва та успішно здобувають освіту в Новопечерській школі.
Етапи:
- прийом заявок триває до 14 квітня 2023 року;
- проходження конкурсних випробувань наживо: тести з математики, української та англійської мов і участь у командній роботі — до 5 травня 2023 року;
- оголошення результатів — до 31 травня 2023 року.
Коли учня чи ученицю беруть до школи, усю сім’ю дитини приймають до великої спільноти Новопечерської школи. Тож перед оголошенням результатів родину обов’язково запрошують до школи для особистого знайомства.
Як правильно подати заявку: формальні вимоги
Щоб подати заявку, дитина має заповнити анкету та надіслати двохвилинну відеопрезентацію себе. В анкеті важливо давати розгорнуті відповіді та ділитись особистим досвідом. У відео максимально розповісти про себе: хобі, захоплення, мрії, успіхи в навчанні, кумири.
У Новопечерській школі цінують досвід волонтерства або участі в соціальних акціях, благодійності — не соромтесь гучно розповідати про добро!
— Ми розуміємо, що війна змінила життя кожної української родини, і щиро хочемо допомогти тим, хто особливо потребує підтримки, — каже пані Інна. — В есе кандидати описуватимуть, як повномасштабне вторгнення росії в Україну вплинуло на їхню родину, з якими труднощами вони зіткнулись, які шляхи вирішення обрали та як долають виклики в навчанні під час війни. Гарантуємо конфіденційність наданої інформації.
Лайфхаки для вступу
Марія Головащенко ділиться порадами з тими, хто подаватиме заявку:
1. Будьте проактивними
Як я дізналася про програму? З Telegram-каналу. У той період я активно шукала нові можливості. Завжди залюбки брала участь у різних активностях. Визначилася, що хочу отримати вищу освіту в університеті США. Для вступу туди велике значення мають не лише знання й навички, а й позашкільна діяльність. Тож почала стежити за сторінками в соцмережах, Telegram-каналами, шукала пропозиції волонтерства, проєкти. І раптом натрапила на інформацію про Стипендіальну програму. Аби шанси не проходили повз вас, самі активно їх розшукуйте, дбайте про майбутнє — це зветься проактивністю.
2. Набувайте досвіду
Можливо, ви думаєте, що ваші бали не такі високі, а знання не такі глибокі, щоб безкоштовно вчитися в такій крутій школі. Та спробувати варто. Може, ви надто критичні до себе. А як ні — ви отримаєте досвід участі у відборах та конкурсах. Така практика сама по собі потрібна. І не дуже стресуйте, бо тривога не допоможе. Якщо переконані, що вам нічого не світить, не складайте руки, а отримуйте задоволення від самого процесу: чудова атмосфера, цікаві люди, зйомки відео, написання есе — немов листа другу… Задоволення та пошук нових знань — це те, що ми маємо робити протягом усього життя!
3. Дійте, просто дійте
Найголовніша порада — вірити у свої сили. Скільки відборів у різні проєкти я не проходила, скрізь усвідомлювала: одних лише знань недостатньо. Яким би розумним ти не був, ти не зможеш це показати без упевненості в собі.
Елементарна порада — не бійтеся подати заявку. Що ви втрачаєте? Це всі знають, але діляться на тих, хто все ж подав і отримав цікаві враження, і тих, хто так і не наважився. Моя заявка також не була якоюсь винятковою і я не мала змоги написати в досягненнях, що, приміром, здобула Нобелівську премію. Головне — показати свою мотивацію до навчання, змін, жагу знань. Я теж звичайна школярка, але я вже тут, у Новопечерській школі.
4. Не готуйте заявку в останню хвилину
Треба залишити достатньо часу, і не завжди ви можете передбачити, скільки його потрібно. Варто перечитати есе багато разів, додати чимало правок. Хоча відео коротеньке, треба значно більше часу, аби записати його. Щоб у вас не було тиску: я ще нічого не зробив, а через годину — дедлайн. Лише коли є час, можна зробити все максимально якісно — так, як ви здатні, а не для годиться.
5. Познайомтеся зі школою
На початку я не знала нічого про Новопечерську школу, лише прочитала, що вона якась надсучасна та інноваційна. Та потім почитала багато статей, усе, що тільки можна було знайти про цей заклад освіти.
Для есе вам треба знати хоча б якусь базову інформацію. А ще це значно підвищує мотивацію та шанси на вступ. Бо якщо прочитаєте хоча б одну статтю, на сто відсотків упевнена: дуже захочете тут навчатися.
6. Приділіть увагу есе
Показувати свою мотивацію варто в есе, якому треба приділити багато уваги. Освітяни, які його читатимуть, мають побачити не те, який ви розумник, ерудит, а вашу особистість. Тож точно не варто скачувати есе з інтернету, замовляти комусь, отримувати через ChatGPT. Такі речі легко розпізнати. І це не ви. Так само не варто вставляти пафосні нещирі фрази, бо нескладно відчути, що в тексті написано не від душі.
Якщо есе — на воєнну тематику, просто порефлексуйте, проаналізуйте себе до війни та після. І пишіть не про події, не фразами з підручників, не про сторонніх, а про себе.
Після того як усе буде готово, раджу почитати батькам, друзям, отримати зворотний зв’язок і за потреби щось переробити. Але йдеться не про те, щоб дописувати все, що спало на думку іншим, або робити текст таким, щоб він подобався кожному. Зважайте лише на зауваження, з якими самі згодні, на те, що есе говорить про вас.
7. Не бійтеся говорити про помилки
Хочу порадити всім не боятися писати про свої помилки. Це можна так круто подати! Скажімо, я поділилася в есе досвідом у «Моделі ООН». Це рольова гра для школярів, імітація реальної діяльності Організації Об’єднаних Націй. Я тільки почала цим займатися і зовсім не розуміла, як мені з цим жити, все встигати, як правильно все налаштувати. В есе я показала, що можу вийти навіть з такого складного психологічного періоду. Тобто, у мене є стрижень. Мені здається, що саме це в мені й побачили. А також мою жагу до саморозвитку.
Есе — не поле для самого лише вихваляння. Не так важливі досягнення, як вміння долати виклики.
8. Всезнайко гарантовано… не вступить
Не треба шукати шляхи якось додатково сподобатися, удавати із себе кигось іншого. Трапляється, школяр одягає на себе маску такого несучасного вченого, лектора, який усе про все знає та хоче більше говорити, ніж слухати. Людина, яка дійсно думає, що знає все, і їй нічого більше не треба, гарантовано… не вступить у цю школу. Бо школа — це місце, де ми навчаємось. А Новопечерська школа, з власного досвіду, таке місце, де і вчителі, і навіть сама атмосфера надихають шукати нових знань.
Тож під час вступу учень, якому все цікаво, який налаштований відкривати для себе щось нове та змінюватися все життя, дасть фору всезнайкові.
9. Лідерство та прагнення влади — не одне й те саме
Дехто з підлітків поводиться як крута зірка: мовляв, хай усі підлаштовуються. Чи зможе такий учень ефективно працювати в команді? Ще типовішим є підліток, який намагається демонструвати лідерські якості, але розуміє це як агресивне підкорення інших — «змушу вас зробити правильно».
Та справжні лідери — не такі. Це люди, які надихають команду, допомагають. Треба свою ідею робити спільною ідеєю. У командній роботі дуже важливо слухати інших.
Під час відбору є таке окреме завдання: робота в команді. Мені допомогла книга про 7 звичок високоефективних людей Стівена Кові. Рекомендую її всім аплікантам: не заучувати, не говорити про це, а заздалегідь прочитати, зрозуміти та використовувати в житті. Я вважаю себе людиною, яка досить добре співпрацює з іншими і любить це. Кожен може зробити свій внесок у команду. Тому робота в команді завжди набагато результативніша, бо багато ідей, багато різних талантів у команді.
10. Будьте собою
Під час вступу поради були для мене архіважливими. Я шукала в соцмережах пости стипендіатів. І ось, знаєте, все, що я чула, це бути собою. В есе, на тестуванні, під час спілкування. Це дуже-дуже проста порада. Але так само дуже-дуже важлива.
Завітайте на День відкритих дверей!
Дізнаєтесь більше про Стипендіальну програму та можливості безоплатного навчання в Новопечерській школі.
Відвідаєте екскурсію школою, де вчителі розкажуть про секрети сучасної освіти, а учні поділяться власним досвідом навчання.
І, звісно ж, ви отримаєте відповіді на всі запитання!
Коли? 7 квітня (п’ятниця) о 15:00
Реєструйтеся за посиланням: https://forms.gle/wyoW3ZSsyjXWTr3UA