Ваша дитина готується до вступу? Чи мріє про участь у літературному конкурсі? А може планує знайти стажування на канікулах? Як би там не було, навичка цікаво і нестандартно висловлювати свої думки письмово точно пригодиться. Зібрали корисні вправи та лайфхаки, як навчитися круто писати есеї.

Як навчити дітей писати есеї: практичні вправи та лайфхаки

Практичні вправи для вчителів, які хочуть пробудити письменницькі здібності своїх учнів. Візьміть уявне інтерв’ю в письменників минулого, шукайте з учнями несподівані словосполучення, розкривайте неочевидні зв’язки. Приготуйтеся, що після такого уроку учні захочуть писати есеї мало не щотижня!


Як написати есе, що допоможе вступити до Стенфорду

Чому есе може мати більшу вагу, ніж оцінки під час вступу до найкращих університетів світу? Які тексти написали абітурієнти з усіх куточків світу, що змогли вступити до Гарварду, Оксфорду та Стенфорду? На яких аспектах своєї біографії слід робити акцент, готуючи заявку? Як написати «ідеальне есе», що виокремить саме вас серед сотень конкурентів? Чи допомагають рекомендаційні листи? 


20 тем для есе на розвиток критичного мислення

Кожен урок англійської мови американські восьмикласники починають з розминки — вони пишуть есе. Це розвиває критичне мислення і техніку викладу думок. Такі уроки курсу Advanced English відбуваються тричі на тиждень. Учні вибирають будь-яку з понад півсотні цікавих тем. Українські вчителі можуть використовувати цю методику на уроках української або іноземної мови. Ось деякі з тем для американських школярів.


Як писати есе?

Що таке есема? Як підібрати вдалу метафору? Чому легше переказати сюжет тексту, ніж, так би мовити, сюжет думки автора в есе? Розмірковуємо, що цікавого можна написати про парасольку і як описати портрет словами. 


Як навчити учнів писати есе, що переможе в конкурсі

Що відрізняє цікавий твір від нудного? Як навчити учнів писати есе, що приверне до себе увагу конкурсної комісії? Команда конкурсу есеїв «Як ЗМІ змінили моє життя» від ГО «Львівський медіафорум» за підтримки Міністерства Закордонних Справ і у справах Співдружності та розвитку Великої Британії склала покрокову інструкцію для вчителів.

Поділитися цією статтею