Мами зібрали 10 варіантів зимових виробів, які можна зробити з дітьми, створивши новорічно-різдвяний настрій!
Розриваючись між річними звітами, підбиттям підсумків і гонитвою за подарунками, легко піти шляхом найменшого опору й відкупитися від дітей подарунками. Але насправді нашим дітям потрібні не дорогі набори й безліч Дідів Морозів, а час, проведений з батьками. Це можуть бути настільні ігри, приготування імбирних пряників або виготовлення новорічних саморобок.
1. Ялинкові прикраси із природних матеріалів
Зі знайдених шишок або жолудів та каштанів можна зробити симпатичні прикраси в скандинавському стилі. Найпростіший варіант — розфарбувати їх і повісити на ялинку. Другий варіант (трохи складніший) — прикрасити лусочки соснових шишок, приклеївши на них помпони або намистинки. А ще можна обмотати шишки кольоровою пряжею.
Для третього варіанту знадобляться суперклей і уважний дорослий. Потрібно склеїти жолуді, каштани або шишки між собою так, щоб вийшов круг, і перев’язати їх стрічкою. Можна використовувати кришку від банки для вирівнювання композиції по колу.
2. Гномики з шишок
Знадобляться шишки, дерев’яні намистини, фетр і синельний дріт. До верхівки шишки приклеюємо дерев’яну намистину — це буде голова. Надягаємо на нього ковпачок з фетру і пов’язуємо шарф. Руки і ноги робимо з синельного дроту, обмотавши ним шишку. Таких гномів можна зробити цілу сім’ю: дідові приробити ватну бороду, дівчинці — руді паперові коси й так далі.
3. Різдвяний вінок
Традиція вішати на вхідні двері вінок з ялинових гілок стає все популярнішою. Якщо ви ще не готові до флористичних подвигів, то можна зробити простий вінок з пряжі. Вирізаємо основу з щільного картону, обмотуємо її зеленою пряжею, періодично змащуючи основу клеєм, щоб нитки не розходилися і щільно лежали поруч. На заготовку можна приклеїти різнокольорові помпони, ґудзики, намистини, зірки або ялинки з паперу.
4. Ялинка з пряжі
З пряжі, що залишилася від вінка, можна зробити об’ємну аплікацію. Потрібно вирізати з картону ялинку, пряжу нарізати на дрібні рівні відрізки 1-2 сантиметри. Потім основу змащуємо клеєм ПВА і посипаємо пряжею. Коли клей висохне, струсіть надлишки і нарядите ялинку помпонами або вирізаними з кольорового картону кульками.
З таким виробом впораються діти від року. А ще він допоможе потренувати дрібну моторику.
5. Ароматні ялинки
Вирізаємо з щільного картону ялинки і приклеюємо до них корицю, зірочки анісу, гвоздику та інші пряні спеції, які є у вашій кухонній шафці. А ще можна прикрасити ялинки сушеною цедрою апельсина або мандарина.
Скручуємо з цедри «трояндочки», закріплюємо зубочисткою і сушимо добу на батареї. Коли цедра висохне, можна прибрати зубочистки (форма трояндочки збережеться) і приклеїти трояндочку на наші заготовки.
6. Ялинка з трубочок
Простий і симпатичний виріб з підручних матеріалів. Беремо паперові трубочки для напоїв, нарізаємо на відрізки від 1 до 10 сантиметрів. Потім приклеюємо їх перпендикулярно на довгу трубочку від меншого до більшого, щоб створити форму ялинки. Готово!
7. Ялинка зі стрічок
Принцип такий же, як і в попередній поробці, тільки стовбур робимо з палички від ескімо, а стрічки можна приклеїти або зав’язати вузлом «зустрічна вісімка». Можна використовувати як книжкову закладку.
8. Ялинка з прищіпок
Ще одна варіація новорічної ялинки — з прищіпок. Нам знадобляться дерев’яні прищіпки, клей, прикраси. Розбираємо прищіпки, знімаємо кріплення і склеюємо їх між собою так, як показано на фотографії. Виходить ялинка, яку можна прикрасити наклейками, стрічками і, приробивши петельку, повісити на велику ялинку. А можна зробити навіть кілька і об’єднати їх в гірлянду.
9. Новорічна композиція з оленем
Для цієї саморобки будуть потрібні картон, ґудзики і дерев’яні шпажки 25 сантиметрів. Основу робимо з дуже товстого картону, який використовують при упакуванні меблів. Якщо такого немає, можна взяти пінопласт або якусь плоску коробку. Зі звичайного щільного картону вирізаємо трикутники — ялинки, прикрашаємо їх ґудзиками і приклеюємо до шпаги. Шпажки встромляємо в основу з картону або пінопласту, закріплюємо клеєм, а місце стикування приховуємо ватою.
Переходимо до виготовлення оленя. Вирізаємо з картону 4 частини (шаблон на фото), робимо розрізи в місцях скріплення і з’єднуємо фігурку. Готово! Можна додати інших тварин, зроблених в такій же техніці, і пограти в зимовий ліс.
10. Рукавички
Вирізаємо з щільного паперу або картону дві заготовки у формі рукавиць, робимо відбитки дитячих долоньок і прикрашаємо ватою, помпонами, наклейками або чим завгодно за смаком. На звороті можна написати привітання — вийде відмінна листівка для бабусь.