У майбутньому на другому-третьому курсі студент підписуватиме договір із державою та отримуватиме підвищену стипендію. Однак згодом має відпрацювати 3 роки за державним направленням.

Про це розповів міністр освіти і науки Оксен Лісовий в інтерв’ю для «УП.Життя».

Якщо студент відмовиться, то має перейти на контрактне навчання без повернення коштів за попередні роки.

«Це як видатки на профорієнтацію. Людина пронавчалася два роки і зрозуміла, що не хоче відпрацьовувати в цій сфері три роки. Державі буде дешевше, якщо вона перейде на контракт і буде далі навчатися там, де вона хоче» зауважив міністр. 

Раніше Верховна Рада підтримала законопроєкт № 10399 у першому читанні. Проєкт передбачає запровадження державних грантів для здобуття вищої освіти, а також зміну підходів до формування держзамовлення. 

Законопроєкт передбачає, що:

– Частина студентів навчатиметься за кошти держзамовлення, частина — отримуватиме державні гранти на навчання.
– Держзамовлення формуватиметься залежно від потреб держави. Для ключових спеціальностей (наприклад, лікарі, вчителі, військові, інженери деяких спеціалізацій тощо) законопроєктом передбачено збереження повної бюджетної підтримки навчання (за конкурсом). Також запроваджується система забезпечення гарантованого першого робочого місця після випуску.
– Розвиватиметься принцип «гроші ходять за студентом», згідно з яким фінансується не заклад, а здобувач освіти, який отримуватиме за результатами ЗНО/НМТ певну суму грошей на навчання (грант).

Сума гранту визначатиметься урядом, але в сьогоднішніх умовах передбачається діапазон між 15 і 50 тис. грн. Найбільш здібні вступники отримають грант, який покриватиме всю вартість навчання, а для інших залучатиметься механізм співфінансування.

Поділитися цією статтею