Сьогодні, у Міжнародний день безпечного інтернету, освітян і батьків запрошують на вебінар «Онлайн, діти та війна. Коротко про головне».

Що ви дізнаєтесь?

  • Основні військові онлайн-ризики для дітей: як вони виникають і впливають.
  • Алгоритми дій.
  • Ефективна комунікація між дорослими і дітьми у складних умовах.

Також ГО #stop_sexтинг за підтримки кіберполіції, ювенальної поліції, Генеральної прокуратури та Державної служби якості освіти України презентує посібник «Цифрове середовище та воєнні злочини. Діти» із практичними рекомендаціями для захисту дітей у цифровому середовищі.

Що ви отримаєте?

Актуальну інформацію та знання для підтримки дітей у сучасному цифровому світі, а також можливість отримати сертифікат про підвищення кваліфікації.

Заповнити форму для освітян

Форма анкети складається з двох частин:

  • загальна інформація та мотиваційна складова;
  • професійні запити та очікування (для адаптації програми під ваші потреби).
Заповнити форму для батьків

До онлайн-вебінару також можна долучитися за посиланням.

Що думають діти?

Громадська організація #stop_sexтинг створила серію інтерв’ю з дітьми та дізналася їхню думку щодо найактуальніших тем про безпеку онлайн. У першому відео ми поговорили про військові ризики: що знають діти, чи зустрічали вони неправдиву інформацію в інтернеті та чи знають, як захиститися від таких ризиків?

Переглянути інтерв’ю

Цей проєкт створено ГО #stop_sexтинг завдяки гранту, отриманому від Фонду дитячої стійкості: розвиток спроможності та фінансування українських організацій громадянського суспільства (Children’s Resilience Fund: Providing Capacity Building and Funding to Ukrainian Civil Society Organisations) в Україні. Програма реалізується Crown Agents in Ukraine та Integrity Action.

Якщо вам потрібна підтримка, ви завжди можете звернутися:

  • гаряча лінія #stop_sexтинг із протидії онлайн-ризикам: набирайте 1545 (далі — 3);

Також для боротьби із фішингом та іншими кіберзагрозами за підтримки Кіберполіції в рамках екосистеми BRAMA створено вебпортал https://chatovi.online/. Окрім рекомендацій про основи кібергігієни, ви можете використовувати цей сервіс для сповіщення про осередки поширення шкідливої та незаконної інформації, яка несе загрозу дітям.

#stop_sexтинг — провідна в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила понад 1 мільйон дітей і батьків. У межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських родин, а також створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545 (далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей і батьків на тему онлайн-ризиків на сайті та в Telegram.

У час війни, коли ворог атакує не тільки фронт, а й наше інформаційне середовище, почастішали випадки повідомлення правоохоронними органами про те, що російські військові активно залучають до своїх протиправних дій українських дітей. Тож украй важливо бути в курсі таких ризиків і знати, як захиститися онлайн.

Які основні онлайн-ризики під час війни:

  • дезінформація, пропаганда та ІПСО: ворожі ресурси можуть поширювати неправдиву інформацію, залякувати та маніпулювати дітьми, щоб вплинути на їхню свідомість;
  • небезпечний контент: діти можуть випадково або спеціально натрапити на жорстокі фото чи відео, пов’язані з війною. Це може сильно вплинути на емоційний стан і викликати тривогу або травму;
  • таємні завдання: дітей можуть завербувати та шантажем/погрозами змусити працювати на себе з метою отримання інформації про розташування місця Сил оборони України чи мінування/підпалів;
  • онлайн-шахрайство: зі зростанням благодійних зборів та донатів з’являються шахрайські схеми, які намагаються отримати гроші або особисту інформацію від дітей.
Поділитися цією статтею