Директорів шкіл запрошують на вебінар «Як закінчити 2024/2025 навчальний рік: акценти для директора школи»

Вебінар розпочнеться 22 квітня о 14:00.

Спікерка: Олена Святенко, заступниця начальника управління інституційного аудиту — начальниця відділу оцінювання закладів освіти управління інституційного аудиту Державної служби якості освіти України.

Теми вебінару:

  • на які нормативні аспекти слід зважати під час завершення навчального року;
  • який порядок переведення учнів на наступний рік навчання;
  • що необхідно врахувати під час оформлення та видачі документів про освіту;
  • які документи підлягають видачі.
Зареєструватися

Українських школярів віком до 15 років включно запрошують до участі у Всеукраїнських відкритих змаганнях з ракетомодельного спорту.

Учасники матимуть можливість не лише сконструювати власну модель ракети, а й перевірити її в дії, змагаючись у тривалості та дальності польоту в горизонтальній площині, що не порушує умов воєнного часу в Україні.

Призовий фонд змагань становить $2000 і буде розподілений між п’ятьма переможцями.

Стати учасником змагань можна як самостійно, так і з командою.

Участь у змаганнях є безоплатною.

  • Школярам, які братимуть участь самостійно, потрібно зібрати модель ракети відповідно до правил; зробити три запуски моделі та зафіксувати їх на відео; завантажити результати у спеціальну форму на сайті.
  • Командам необхідно звернутися до гуртків ракетомоделювання у своєму місті, у яких допоможуть підготуватися та зареєструватися (список гуртків можна знайти на сайті змагань).

Моделі ракет мають бути виготовлені з доступних матеріалів (папір, пінопласт, деревина) за безпечною «паперовою» технологією. Запуски можна здійснювати як у приміщенні, так і на відкритому майданчику, дотримуючись правил безпеки.

Оголошення переможців відбудеться після 12 червня. 

Дізнатись більше

Шкільних психологів запрошують до участі в новому проєкті.

Міжнародна неурядова гуманітарна організація IsraAID Ukraine та ГО «Про.Світ» запускають навчальну програму «Психосоціальна підтримка в освіті: програма підвищення кваліфікації для шкільних психологів» у рамках проєкту «Я в школі, я поруч».

Проєкт створений, щоб надати ефективну психосоціальну підтримку в освіті — і саме ви можете стати його частиною!

Програма створена для практичних психологів:

  • із загальноосвітніх шкіл, які працюють наживо;
  • із профільною освітою;
  • готових до офлайн-навчання в Києві;
  • мотивованих професійно зростати.

У програмі:

  • 2 навчальні модулі (квітень–травень),
  • супервізія (червень),
  • проведення заходів у школах для учнів, педагогів і батьків,
  • сертифікат на 40 годин,
  • подарункові набори для психологів.

Усі заходи — у Києві.

Дедлайн подання заявок — 20 квітня 2025 року.

Анкета для участі

Старшокласників (9–11-х класи) і всіх, хто цікавиться сучасними технологіями, запрошують у Школу юного аналітика.

Обговорюватимуть теми:

  • Що таке аналітика і навіщо вона всюди?
  • Чи справді штучний інтелект вміє мислити?
  • Як писати промпти та чому це важливо?
  • Що таке теорія ігор — і чи можна завжди перемагати?
  • Як передбачити ризики?
  • І чи треба бути програмістом, щоб бути крутим аналітиком?

Перший онлайн-вебінар — 26 квітня о 13:00.

Тривалість — приблизно 90 хв.

Організатори: Кафедра математичного моделювання та статистики КНЕУ ім. Вадима Гетьмана спільно з відділенням «Інформаційні технології» Київської Малої академії наук учнівської молоді.

Обов’язкова реєстрація

Освітян запрошують долучитися до вебінару «Протидія вербуванню дітей до протиправної діяльності: інструменти для освітян».

Ви дізнаєтеся про:

  • запобігання онлайн-ризикам,
  • приклади й схеми вербування дітей,
  • психологічні техніки маніпуляцій, до яких вдаються зловмисники,
  • алгоритм дій у випадку спроби вербування,
  • ознаки, що вказують на залучення дитини до протиправної діяльності,
  • методики ефективних профілактичних занять.

Під час заходу ГО Stop_sexтинг:

  • презентує комплект готових уроків з повним методичним забезпеченням (презентації, конспекти, форми зворотного зв’язку для оцінювання);
  • анонсує новий безплатний освітній курс для шкільних психологів.

Також передбачено можливість отримати сертифікат про підвищення кваліфікації.

Зареєструватися

Освітян, громадських активістів та журналістів Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує на дводенний офлайн-тренінг «Розвінчуємо дезінформацію про ЄС та підтримку України: Майстерня фактчекінгу».

Коли: 7–8 травня.
Де: Черкаси (точне місце повідомлять відібраним учасникам згодом).

Разом з експертами та спікерками з протидії дезінформації ви:

  • дізнаєтеся, як російська пропаганда маніпулює темою євроінтеграції та підтримки України;
  • опануєте інструменти для перевірки інформації;
  • познайомитеся з однодумцями та напрацюєте ідеї спільних проєктів.

Спікерки: Світлана Сліпченко, заступниця виконавчого директора ГО «Вокс Україна»; Дзвенислава Щерба, журналістка та аналітикиня ГО «Інтерньюз-Україна».

Реєстрація триває до 28 квітня 20:00 за посиланням.

Реєстрація

Відібрані учасники отримають програму заходу та інформацію щодо місця проведення тренінгу на електронну пошту у вівторок, 29 квітня.


Стипендіальна програма Республіки Корея Global Korea Scholarship (GKS) на 2024–2026 рр. надає українським громадянам 50 стипендій для навчання на курсах корейської мови в Республіці Корея.

Інформація про умови і процедури отримання

Міністерство освіти і науки України та Корейський освітній центр приймають документи від кандидатів, підготовлені відповідно до вимог корейської сторони, до 15:00 9 травня 2025 року.

Консультації з питань стипендій надаватимуться за телефоном (044) 481-32-77.

До Міністерства пакет документів подається в електронній та паперовій формах (документи надсилаються в обох зазначених формах).

В електронній формі скановані документи (формат PDF) надсилаються до Міністерства на адресу: [email protected]. У темі листа слід зазначити «Стипендії Корея-2025 – GKS-IRTS — прізвище імʼя українською та англійською мовами».

Адреса для подання в паперовій формі оригіналів документів:

Міністерство освіти і науки України, проспект Берестейський, 10, м. Київ, 01135, Директорат міжнародної співпраці, Євгенія КЛИМЕНКО (на конверті зазначити: «Стипендії Корея-2025 GKS-IRTS», прізвище ім’я українською та англійською мовами). При відправленні документів поштою визначити отримувачем Євгенію КЛИМЕНКО.

Адреса для подання одного пакету копій документів:

Корейський освітній центр в Україні, вул. Хрещатик, 8, м. Київ, 01001 (на конверті зазначити: «2025 GKS-IRTS – Application», прізвище ім’я англійською мовою).

В електронній формі документи подаються до Корейського освітнього центру на адресу: [email protected], у темі листа зазначити «2025 GKS-IRTS – Application» — прізвище, ім’я англійською мовою. Телефон для довідок: + 38 (044) 300 10 78.


На платформі «Дія.Освіта» запустили чотири нові серіали:

Серіали створила українська ініціатива BecomingX Ukraine, кожен з них містить короткі навчальні епізоди, тести й сертифікат про завершення. Крім того, кожна серія має додаткові матеріали: презентації, структуровані нотатки, практичні ситуації та наочну інфографіку. Це дає змогу не лише зручно засвоювати знання під час перегляду, а й повертатися до конкретних нотаток у потрібний момент.

Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.


З 28 квітня по 1 травня на Київщині відбудеться всеукраїнський семінар-тренінг для тих, хто працює (або хоче працювати) над утвердженням української національної та громадянської ідентичності.

Це 4 дні практики, живого спілкування та нових інструментів — за програмою Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Після завершення отримаєте сертифікат на 2 кредити ЄКТС!

У тренінгу можуть взяти участь представники ОВА, ОМС, закладів утвердження ідентичності, ГО, фахівці та фахівчині програми Президента України «Активні парки».

Реєстрація триває до 20 квітня.

Зареєструватися

Семінар-тренінг організовано Міністерством молоді та спорту України спільно з Управлінням молоді та спорту Київської обласної державної адміністрації та Університетом Григорія Сковороди в Переяславі.

Поділитися цією статтею