Як вчителю скласти успішне резюме

Інформативне та візуально привабливе резюме — половина вашого успіху під час пошуку роботи. Як правильно його оформити і чого точно не варто писати у CV, розповідає Оленка Северенчук, менеджерка Рекруторії — проєкту, що допомагає найкращим вчителям і школам знайти одне одного.

Як треба робити

Забудьте про формат Word.

На жаль, сьогодні більшість людей надсилають резюме у форматі Word-документа — це застаріло і незручно. Конвертуйте своє резюме у формат файлу Pdf — це елементарно: «Зберегти як» — Pdf. Такий файл не «попливе», якщо людина відкриє його на телефоні, а ви продемонструєте повагу до рекрутера.

Зробіть резюме візуально привабливим.

У рекрутера є максимум 3 секунди, щоб вирішити, чи читати далі ваше резюме. Це об’єктивно — за день HR-менеджер може отримати 100 резюме, тому відсів відбувається дуже швидко: резюме дрібним шрифтом на 5 сторінках ніхто читати не хоче.

Структуруйте своє CV

У «шапці» резюме має бути інформація про вас: ім’я, прізвище, електронна адреса, номер телефону. Додайте сюди коротку фразу на зразок того, як пишете біо на Facebook-сторінці: «люблю життя у всіх його проявах, захоплююся методом ненасильницької комунікації…» — це має коротко і влучно описувати вас як людину.

    Кріпити фото чи ні?

    У розвинених країнах кріпити фото до резюме заборонено. Адже тоді людину оцінюють за зовнішніми ознаками, а не за професійними чи людськими якостями. Я дуже за те, щоб фото до резюме не докладати. Але часом роботодавці просять резюме із фото. Рішення за вами. Та якщо все ж хочете прикріпити до CV фото, робіть це правильно. Нижче — перелік ресурсів, за допомогою яких можна легко і візуально привабливо скласти резюме.

    CV Maker

    CV 2 You

    Canva

    ResumUP

    Додайте лінк на свій профіль.

    Але тільки якщо ви справді користуєтеся соціальними мережами. Ваша Facebook-сторінка може багато розповісти — з ваших дописів і поширень можна дізнатися про ваші цінності та інтереси. Якщо ж ви свідомо не користуєтеся соцмережами — це ваш вибір і в цьому немає нічого поганого.

      Напишіть про свою освіту.

      Але лише найважливіше. Раджу заповнювати блок освіти у зворотному хронологічному порядку, адже роботодавця цікавить ваш досвід роботи і навчання останніх кількох років. Важливо показувати тенденцію до lifelong learning, тож якщо навчалися десь після університету, напишіть про це.

      Покажіть свій найцінніший досвід.

      Досвід роботи — найважливіший блок: його теж слід заповнювати від того місця, де працюєте зараз, і далі максимум останні 3 місця роботи. Я б радила розбавити цей блок цікавими фішками: якщо на якомусь місці роботи ви працювали 5 років, вкажіть, які найбільші виклики і досягнення ви там мали, чим ви найбільше пишаєтеся. Резюме має бути живим — додайте туди себе. Наприклад, у кінці можна написати речення: «Мрію знайти роботу, де я би міг/могла…»

      Як робити не треба

      • Не пишіть, скільки вам років, сімейний статус, скільки маєте дітей тощо — усе це зайва інформація.
      • Не перелічуйте всі тренінги, які ви пройшли — це нікому не цікаво. Достатньо 3–5 найважливіших тренінгів, що показують вашу експертизу.
      • Не надсилайте свої грамоти і сертифікати.
      • Не давайте перелік усіх статей, які ви колись писали, вкажіть, що дописуєте у фахові видання.
      • Не вказуйте soft-skills переліком, наприклад: «креативна, пунктуальна, комунікабельна»— ці фрази не мають жодного сенсу, як і фраза «активний користувач ПК».

      Поєднайте логічну структуру та емоційність — і ви отримаєте цікаве резюме. Вживайте у CV нешаблонну лексику — це покаже, що ви не робот, а жива людина. Пишіть про те, що для вас як фахівця є найцікавішим.

      Як вчителю підготуватися до співбесіди?

      Немає сенсу якось особливо готуватися до співбесіди. Безумовно, варто знати, у яку школу ви йдете на зустріч і чим ця школа особлива.

      Під час розмови будьте щирими. Не бійтеся висловлювати свою думку: якщо не вважаєте, що інтегрований курс Science — це добре, і можете аргументувати, чому хімія, біологія і фізика мають залишатися окремими предметами, це значно краще, ніж хвалити те, у що ви не вірите.

      Не давайте соціально бажані відповіді, щоб здаватися кращими, будьте справжніми.

      Слово «співбесіда» набуло негативного забарвлення через оцінювальний момент. Тому мені більше імпонує слово «розмова», адже нам важливо знайти точки співпраці. Розмову можна провести абсолютно невимушено і дружньо — лише у природному середовищі людина може розкритися.

      Розкажіть не лише про успіхи, а й про свої поразки. Більшість людей не хочуть і не вміють говорити про власні програші. Але часом це навіть важливіше, ніж розповісти про досягнення. Помилятися добре, якщо з помилок робити висновки і більше їх не повторювати.

      Поділитися цією статтею