Як освіта формує майбутнє: ключові цитати з Global Education & Skills Forum

cover_ges

З 16 по 18 березня в Дубаї відбулася щорічна всесвітня конференція з питань освіти Global Education & Skills Forum. Своїми думками стосовно нинішнього стану освіти та її впливу на майбутнє традиційно ділилися відомі політики, економісти та суспільні діячі. Зібрали для вас ключові цитати.

tony_blair

Тоні Блер

британський політик, радник з фінансових та економічних питань

Освіта дає змогу людям використовувати свій потенціал і здібності. Жодна країна світу не може стати успішною, якщо вона не буде давати належну освіту своїм громадянам. Особливо в умовах, коли технології здійснили переворот у світосприйнятті людства.


Найбільша несправедливість, яку сьогодні можна проявити до дитини, — це погана освіта.


Якщо ми не навчаємо дітей, ми не даємо їм шансу реалізувати себе в житті. Мені, наприклад, пощастило — у мене була елітна освіта. І, якщо чесно, то без неї я не зміг би здобути всього, чого досяг.

GESF Live!

Tony Blair, Brian Lara, Sarah Rafferty, Gina Torres, Jermaine Jenas and Mohamed Sidibay join Rory Bremner for GESF Live

Posted by Global Education & Skills Forum on Sunday, March 18, 2018

У багатьох країнах освіта для дівчат не схвалюється, і вони мають менший доступ до навчання в освітньому закладі. Але я наголошую — жодна країна не зможе стати успішною, не задіюючи здібності усіх без винятку її громадян.


Значну роль в інформуванні нині відіграють соціальні медіа. Однак тут виникає ризик того, що людина цікавиться в соцмережах лише тією інформацією, з якою сама погоджується.


Тобто щоб ще більше впевнитися в правоті своїх поглядів, замість того, щоб відкрити для себе можливість інакше поглянути на проблему.

Демократія опинилася під, можливо, найбільшою за часи мого життя загрозою. Обговорення в суспільстві повинні будуватися на даних, отриманих з медіа, які намагаються бути якомога менш заангажованими.

Люди притримуються максимально протилежних думок. Вони не спілкуються один з одним, не слухають один одного і не проявляють один до одного жодної симпатії. Необхідно знову вчити людей взаємодіяти.

cover_wef2018_2
Як подолати кризу в освіті: дискусія на World Education Forum

klychko

Володимир Кличко

боксер, бізнесмен, співзасновник благодійної організації Klitschko Foundation

Я запитав у британського легкоатлета Мо Фари: «Що стало найбільш визначним фактором твого успіху?» Він зазнався, що до 8 років мав погану освіту, але досягти всього йому допоміг розум.


Більшість людей хоча б раз у житті обов’язково виграє: бо пощастило чи так склалися зірки, всяке трапляється. Але вміти тривалий час залишатися успішним — ось що відрізняє талановитих людей від решти. І все це завдяки розуму.


Я також думав над цим питанням. Плавчиня, яка виграла 12 медалей на Олімпійських іграх, Наталі Коглін для свого успіху найголовнішими визначила концентрацію та розум у їх поєднанні.

GESF Live!

Priyanka Chopra, Mo Farah, Wladimir Klitschko and Vikas Pota are on the GESF Live! sofa with Rory Bremner.

Posted by Global Education & Skills Forum on Sunday, March 18, 2018

Наразі найбільше завдання для мене — поділитися досвідом, який я отримав під час занять спортом, поділитися взаємоповагою до інших. У мене є методика під назвою «Управління викликами». Ці правила однакові в спорті, у політиці та в економіці і вони ґрунтуються на вірі в себе.

Ти маєш бути зосередженим, спритним, скоординованим та витривалим. Якщо ти маєш ці чотири риси, ти можеш навіть у сімейному житті стати завдяки цьому успішним. Усі спортсмени, фактично, володіють цими якостями.

cover_m_teacher
5 навичок, які повинен мати вчитель майбутнього

al_gore

Ел Ґор

американський політик, дослідник проблеми зміни клімату, лауреат Нобелівської премії миру (2007)

Середній дохід населення в США та деяких інших країнах залишається незмінним уже 40 років через низку різних причин: глобалізація, що погіршила ситуацію, необхідність зростання зарплати, впровадження систем штучного інтелекту та автоматизації.


В умовах промислової революції та швидкості революції інформаційної вчителі та освітні заклади є важливими, оскільки мають підготувати майбутнє покоління до змін.


Статистика доводить, що в минулому автоматизація процесів створювала більше робочих місць, ніж забирала. Наразі це, здається, змінюється. До цього якість життя підвищувалася, але нині люди розчаровані.

cover_gtp
Global Teacher Prize 2018: десять історій про найкращих вчителів світу

andrea

Андріа Зафіраку

вчителька мистецтва в Alperton Community School (Велика Британія), переможниця Global Teacher Prize 2018

Не кожен може читати й писати, але кожен має в собі творчі здібності. Якщо заохочувати дитину їх проявляти, вона зможе реалізуватися. Така дитина стає впевненішою у собі, поліпшує самооцінку. Для деяких дітей, які не можуть зараз бути на батьківщині, я вирішила принести їхню культуру до них.


У моїй школі ми заохочуємо культурне різноманіття, і діти краще розкривають власну індивідуальність. Ми вчимося у них, дізнаємося більше про них. Хіба це не прекрасно?


Учитель — тяжка робота. Однак якщо ти знаєш, що тебе підтримує хороша команда, коли ти бачиш дітей, які виходять із класу з вдячною усмішкою, — це все, що тобі треба для того, щоб іти далі. Мої учні дають мені безліч енергії.

sanni

Санні Варкі

арабський підприємець у сфері освіти, мільярдер, засновник Varkey Foundation

Кілька років тому Varkey Foundation виявила, що повага до вчителів зменшується. Тому ми вирішили підтримати створення Global Teacher Prize, щоб поставити вчителів у центр суспільної уваги, зробити це одним із провідних інфоприводів для медіа, для яких освіта не є привабливою темою.

Наша організація прагне зробити професію вчителя джерелом усіх інших світових професій.

Поділитися цією статтею
Автор: