У США уроки тривають 75 хвилин, у Канаді вчителям заборонено торкатися учнів, а в Німеччині за пропуски школи батьки платять штраф. Нас можуть дивувати деякі правила навчання за кордоном, але чимало школярів та студентів їдуть здобувати освіту в Європу чи Америку і розповідають про переваги та недоліки такого рішення. Ми зібрали 5 найцікавіших історій молодих українців, які навчаються в різних куточках світу.

Щастя важливіше за оцінки: як навчаються в канадській школі

Софії 17 років, і вона змінила 6 шкіл — 4 українські і 2 канадські. Зараз дівчина є стипендіаткою канадської приватної школи, стажується в молодіжній неурядовій організації Канади і знімає відео про власний досвід навчання. Чим живуть канадські школярі і чого точно не можна робити вчителям, розповідає Софія Онопрієнко.


Із ректором на «ти» і концерт замість іспиту — як навчають музики у Відні

Всеволод навчався на маркетолога, але мріяв бути музикантом, тож удома грав на гітарі. У його музичні здібності повірили в приватному австрійському університеті, тому хлопець покинув маркетинг заради джазу. Всеволод Мазуріка розповідає, як вчать музики у Відні і чому примус до навчання не додає мотивації.


Без підручників удома і зі штрафами за пропуски: як навчаються в початковій школі в Німеччині

Родина журналістів Дмитра і Вікторії Губенків разом із сином Павлом оселилася в Німеччині три роки тому. Цього року Павло пішов у перший клас німецької школи в містечку Бад-Гоннеф (земля Північний Рейн-Вестфалія) і разом із мамою розповідає про свій досвід.


Уроки по 75 хвилин і спорт щодня: як навчаються в американській приватній школі

Учні живуть у шкільному кампусі, мають по 4 уроки на день і займаються улюбленим спортом 5 разів на тиждень — так виглядає навчання в одній із приватних шкіл США. Чи легко учням з України адаптуватися до навчання у Штатах і в чому секрет мотивації американських учнів ми розпитали в Каті Шимків. Їй 15 років і свій 10-й клас вона почала як іноземна студентка приватної школи неподалік Нью-Йорка. Зізнається, що за три місяці самостійного життя далеко від дому найбільше скучила за родиною, українським борщем і друзями.


Як навчаються майбутні вчителі у Польщі

Протягом трьох тижнів квітня страйкували польські вчителі. Вимагали від уряду збільшення заробітних плат та загальних видатків на сферу шкільної освіти. Українська студентка Вікторія Вєжбіцька навчається на педагогічній спеціальності Варшавського Університету. «Освіторія» розпитала в неї, як вчать майбутніх польських вчителів і чому польські освітяни страйкують.

Поділитися цією статтею