Riverdale Country School — школа, де навчався Кеннеді

Автор тексту: Світлана Аксіл

Riverdale Country School — колись державна, а тепер приватна американська школа округу Бронкс штату Нью-Йорк. Відома своїми масштабами території, занадто високою ціною на навчання, але й не менш визначними показниками щодо рівня освіти. За рейтингом приватних шкіл, у 2018 році Riverdale Country School посіла 5-те місце серед найкращих шкіл Нью-Йорка та є 28-ою найкращою приватною середньою школою США.

Цій школі — понад сто років. Заклад заснований у 1907 році і є одним з найстаріших у США. Спочатку це була спеціальна школа для хлопчиків, яка мала 12 учнів та чотирьох викладачів. Засновник Френк Хакетт із дружиною прагнули таким чином створити американський експеримент в освіті. Згодом у тому ж районі з’явилася початкова школа, а ще через 13 років — заснували й школу для дівчат. Усе проіснувало до 1972 року, коли всі три заклади об’єднали в одну школу, яка до сьогодні носить назву Riverdale Country School.

Заклад має два кампуси, які нині є його гордістю, адже вражають своїми масштабами. Тут навчається 1140 учнів віком від 4 (з дошкільної групи) до 18 років. Перший кампус — початкова школа, другий — для середньої та старшої школи.

Кампуси

Riverdale Country School має два кампуси, загальна площа яких сягає близько 110 тис. квадратних метрів, що неабияка розкіш. Будівля для молодшої школи має територію 32 тис. квадратних метрів уздовж річки Гудзон. Там навчаються до 5-го класу. Кампус налічує 5 будівель. Тут є наукова лабораторія, невеличкий театр, ігрові майданчики, теплиця, 2 сади, гімнастичний зал та 4 тенісні корти.

А решта 79 тис. квадратних метрів території — для середньої та старшої школи. Там є центр мистецтв Lindenbaum, амфітеатр на 284 місця. Таким розмахам можуть позаздрити багато звичайних українських театрів. Також кампус має 3 тенісні корти, 2 гімнастичні зали, 2 будівлі, де займаються науковою діяльністю, 3 спортивні поля та фітнес-центр.

Ще однією непересічною спорудою на території Riverdale Country School став новий критий Водний центр, який відкрили рік тому. У ньому — 6 доріжок басейну для плавання, роздягальні та фойє. За вікнами простягається мальовничий пейзаж — пагорби та поля, інші споруди школи. А ретельно підібраний матеріал у його конструкції підвищує якість повітря в басейні та зменшує енергетичні навантаження за рахунок захоплення тепла із систем осушування басейну.

Також архітектори нещодавно реконструювали спортивний центр і навчальний корпус молодшої школи. Його планування дозволяє тепер всім учням з 3-го по 5-й клас вчитися в одному місці без розділення і більше співпрацювати одне з одним.

Велика територія школи нагадує університетські заклади. Але у Riverdale Country School стверджують, що це не гонитва за масштабністю, а все заради кращого навчання дітей.

Розум, характер, спільнота

Школа вирішила відмовитися від традиційних запропонованих навчальних курсів, щоб учні мали складніші та інноваційніші заняття. Філософія закладу має свої три кити: Minds, Character i Community.

Minds — розвиток розумових здібностей. Завдання — навчити дітей: думати — креативно, творчо і гнучко, поєднуючи різні дисципліни, читати — активно, ставити хороші запитання, аналізувати проблеми та мати сильні аргументи.

Character — виховання характеру, яке охоплює навчання самоконтролю, соціального інтелекту, етики, вміння співпереживати, а головне — віддавати належне здоров’ю та фітнесу.

Community — створення спільноти. Цей процес спонукає і вимагає від дітей створити якусь ідею, розробити, дослідити її і стати тим, хто може щось змінити та вирішити певну проблему.

Школярі середньої та старшої школи навчаються більше практично, користуючись своїм розумом і знаннями, а також руками, інструментами та технологіями у шкільних лабораторіях.

Арт і спорт

У цій школі вчать думати, ставити запитання, аналізувати, постійно вдосконалюватися і бути активними членами суспільства. Особливу увагу приділяють творчим заняттям. Школярі вивчають теорію музики і випробовують свої сили не тільки у виконанні, а й у створенні власних музичних творів. Проходять заняття з драматичного мистецтва, живопису та кіно.

У театрі при школі учні разом з викладачами ставлять мюзикли та драматичні спектаклі. Спорт у Riverdale також має насичену програму. Ним займаються понад 80% учнів. Легка атлетика — один з основних видів у школі. Також тут займаються традиційними американським футболом і баскетболом, грають у сквош, гольф, теніс, навчаються фехтування, плавання та багатьох інших видів, з яких учні школи неодноразово потім ставали чемпіонами в університетах Ліги Плюща.

Завдання, яке ставить перед собою школа, — підготувати учнів до вступу в найкращі виші США. Насамперед користуються популярністю у випускників Riverdale престижні Пенсильванський та Корнельський університети, що входять до Ліги Плюща. Також багато випускників школи вступають до Колумбійського та Єльського університетів чи Дартмутського коледжу.

Школа президентів

Президент Джон Ф. Кеннеді хоч і не став випускником цього закладу, але навчався у Riverdale Country School з 1927 по 1930 рік. Саме в цей час його сім’я проживала в місті Рівердейлі округу Бронкс штату Ньйо-Йорк.

Окрім президента Riverdale Country School — це альма-матер для письменника та автора коміксів про Бетмена Скотта Снайдера, кінорежисера і сценариста Джосса Відона, сенатора США Роберта Ф. Кеннеді та багато відомих діячів, кореспондентів CNN, акторів, поетів, політичних постатей.

Одна з найдорожчих шкіл США

Вартість навчання тут направду вражає. Щоб стати учнем Riverdale Country School, не достатньо просто скласти певне тестування чи зробити реєстраційний внесок у $60 і пройти співбесіду. Старшокласники тут мають складати тести ISEE або SSAT.

У разі вступу потрібно заплатити $45 тис. за рік за навчання. І це ще не все. Близько $7 тис. додатково сплачується за різні послуги. Це книжки, навчальні матеріали, поїздки, технології та обладнання, продукти, ланчі. Тобто остаточна плата за навчання може сягати $52 тис. на рік. Хоча раніше ця сума була набагато менша, а додаткові послуги, як і в інших школах, входили у вартість.

Заклад має також фінансову допомогу, яка робить навчання для багатьох доступнішим. Цим можуть скористатися талановиті діти з бідних сімей. Близько $8 млн Riverdale Country School щороку виділяють на допомогу для таких учнів. Хоча ці привілеї стосуються лише американських дітей. Учні з інших країн мусять платити з власної кишені.

Поділитися цією статтею
Автор: