Як батькам адаптуватися до «шкільного режиму»?

Багато уваги перед початком нового навчального року присвячено школярам. Воно й зрозуміло: з лінивого режиму канікул їм треба перемкнутися на активний навчальний процес. Проте ми не можемо оминути увагою батьків, які з приходом вересня також матимуть додаткове навантаження. Для мам і тат ми підготували кілька простих у виконанні, але дуже дієвих рекомендацій, які допоможуть легше пережити початок навчального року вашої дитини.

Кілька хвилин для себе вранці

Часто ситуація складається так, що в батьків немає часу для себе впродовж дня чи навіть увечері: робота, побут, термінові справи. При цьому потреба в кількох хвилинах релаксу та спокою залишається. Ресурсні активності допомагають переживати складні та втомливі дні, накопичувати енергію.

Пропонуємо вам виділяти для себе кілька хвилин саме вранці, коли вдома всі ще сплять. Швидкими та простими способами налаштуватися на новий день можуть бути: записування вдячностей за попередній день в особистий щоденник, слухання музики, читання кількох сторінок книги чи просто кава в тиші.

Дуже бажаним є вибір власного методу та закріплення його в конкретному часовому проміжку. Тоді, що б не трапилося, ваша психіка буде в менш напруженому стані, адже спрацює думка: «На щастя, у мене є мої «острівці стабільності». Так, я щоранку маю десять хвилин для кави та онлайн-курсу. Це незмінне. Отже, мені вдасться пережити непростий день, щоб завтра знову повернутися до того, що приносить мені радість».

Медитуйте

Це займає всього кілька хвилин на день. Скористайтеся мобільними додатками, які оберуть медитації згідно з вашими запитами та наявністю вільного часу. Це може бути, до прикладу, Nimbus Mind чи Sleep Booster.

Хоча медитація — базовий і поширений метод, не варто його недооцінювати. Як показує низка досліджень, регулярна практика медитування знижує рівень стресу, покращує сон, концентрацію уваги, пам’ять та когнітивні функції. Люди, які медитують бодай кілька хвилин щодня, відчувають себе щасливішими, адже медитації стимулюють вироблення серотоніну.

Залиште роботу на роботі

Не лише для дитини, а й для вас вересень — місяць звикання до нового режиму та додаткових клопотів. Вам доведеться зіткнутися з новими емоціями дитини — і дати їм раду: погана оцінка з математики чи хвилювання з приводу шкільного проєкту спричинять масу думок, якими малеча захоче поділитися з вами.

Щоб підтримати дитину, вам самим треба бути в ресурсному стані, тобто мати вдосталь енергії. Перші два-три тижні вересня — це той необхідний для батьків мінімум для адаптації до «шкільного режиму». Ось чому було б добре дати собі цей час, перш ніж брати новий проєкт на роботі чи зайнятися значними змінами в кар’єрі.

Виконуйте поточні справи та дороблюйте робочі завдання: так ви не вигорите, а зекономите сили. Вони знадобляться вам, щоб уже за кілька тижнів братися за щось нове.

Використайте вересень як можливість навчитися нового

У дорослому віці навчання не припиняється. По-перше, діти постійно спостерігають за батьками та їхнім стилем життя. Для молодших школярів батьки є рольовою моделлю, тому їхня жага до знань може надихнути дитину вчитися й опановувати складні шкільні матеріали. По-друге, хоч ви давно не в школі, проте бажання дізнатися щось цікаве залишається в нас протягом життя.

Завдяки освітнім онлайн-ресурсам edХ, EdEra, Prometheus, ВУМ, Coursera ви можете навчатися будь-де і будь-коли. Усе, що вам необхідно: доступ до інтернету та кілька хвилин часу. Лекції тривають по кілька хвилин: це означає, що можете ознайомитися з ними дорогою до чи з роботи, за приготуванням вечері, на обідній перерві.

Щоб допомогти дітям дорослішати, позбутися страхів і стати відкритішими, можете переглянути курс дитячої психологині Світлани Ройз «Колошкільне дитинознавство», який містить десятки практичних методик. Батьки можуть їх використати, щоб зблизитися з дитиною та підтримати її. Можливо, вам давно хотілося зрозуміти, як розумно вибудувати власний бренд, але незрозуміло, де брати базові знання? Для цього в пригоді стане курс Тетяни Жданової «Сенс життя і його маркетинг».

Якщо онлайн-курси — не те, що вам зараз потрібно, можна опанувати книгу «БезДумно зайнятий» Кребба. Автор покроково розкаже, як видряпатися з-під завалів робочих iмейлів, рутинних завдань та постійного навантаження. Або ж можна зайнятися тим, чого ви давно прагнули: новим хобі, іноземною мовою, спортом врешті-решт.

І не забувайте про маленькі життєві радощі — частіше створюйте нагоди. Ми вже писали у статті «Як налаштувати дитину на новий навчальний рік»: «Місяці школи будуть радіснішими, якщо вдома регулярно заплановано щось цікаве. Використайте початок нового шкільного року як можливість для зближення всієї сім’ї. Зберіться та разом подумайте: які будуть винагороди в кінці кожного місяця для тих, хто добре вчився і добре працював? Маленькі спільні традиції надихають та наповнюють нас приємним очікуванням». Розплануйте собі свята на кожен місяць навчального року.

Поділитися цією статтею