15 дивовижних книжкових новинок для дітей

Українські видавництва продовжують приємно дивувати якісною художньою та нон-фікшн літературою для дітей. До Львівського форуму видавців, який пройде з 18 по 22 вересня, ми підготували добірку новинок для тих, хто любить читати. Наднові, але не зірки, а книжки. Утім, вони мають усі перспективи стати бестселерами серед юних читачів.

Підібрати цікаве, актуальне та сучасне чтиво для дітей пропонуємо в категоріях: дошкільнятам, учням молодшої школи, підліткам і старшокласникам. Також ми виділили книги, які лише готують до друку.

ДОШКІЛЬНЯТАМ

Усе, що треба знати перед школою (Фелісіті Брукс, «Видавництво Старого Лева»)

Для тих, хто скоро стане першачком, видали книжку, яка допоможе підготуватися до шкільного життя. Ще до 1 вересня можна уявно прожити один день у класі з казковими новими друзями та вчителькою. Що треба брати до класу, які уроки вивчають у школі, що відбувається під час обіду та перерви? На всі ці питання дитина знайде тут відповіді, а ще — познайомиться з новими професіями та дізнається багато цікавого про цифри, фігури, відчуття та кольори.

Дітям 4+

Ясь та його велика велокар’єра (Катерина Міхаліцина, «Видавництво Старого Лева»)

Хто з дітей не мріє про велосипед? Осідлати двоколісного залізного коня і помчати на зустріч вітру! Книга для всіх, хто катався на власному чи сусідському ровері, гасав вулицями, збивав коліна чи так і не зміг навчитися.

Маленький Ясь кумедно розповість, як велики з’явились у його житті. Виявляється, вони виростали за ним, чи то він за ними… Ясь — справжній велофанат. Він яскраво розкаже про історію, види та секрети велосипедів. Із ним навіть можна буде навчитися малювати свій супер-екотранспорт.

Дітям 3+

«Серце, плач» (Ґленн Рінґтвед, Шарлотте Парді, «Видавництво»)

Цю книгу данського письменника вважають однією з найкращих у світі про те, як говорити з дітьми про втрату близької людини.

Четверо братів і сестер знали, що їхня бабуся тяжко хвора, але вони домовилися, що не дадуть Смерті забрати її. Та Смерть все ж приходить. Вона м’яка та природна, і в неї вдосталь часу, щоб допомогти дітям зрозуміти, яким цінним є кінець життя і як важливо змогти востаннє попрощатися.

Книжка отримала безліч світових нагород. А Ґленн Рінґтвед відвідав Україну з презентаціями у Дніпрі, Запоріжжі та Харкові.

Дітям 4+

УЧНЯМ МОЛОДШОЇ ШКОЛИ

Мама-фея і я (Софі Кінселла, «КМ БУКС»)

Видавництво готує до друку переклад серії книг «Mummy Fairy».

Дівчата люблять секрети, чари і своїх мам. У цій книзі зібрано все це! У родини Елли неймовірна таємниця: мама дівчинки — реальна фея! Які дива бажаєте? Ідеальні свята на дні народження, смачнющі кексики чи безлад у супермаркеті? Але от біда, інколи чари не спрацьовують, та Елла завжди допоможе матусі.

Дуже тепла та весела історія від авторки світових бестселерів.

Дітям 6+

Ліга непарних шкарпеток (Галина Вдовиченко, «Видавництво Старого Лева»)

Шкарпетки, які загубили свою пару, зовсім не нещасні невдахи! Ніхто з них не збирається на смітних, у них є важливіші пригоди! Розпаровані й непотрібні, вони об’єднаються в Лігу непарних шкарпеток. Їхнє життя наповнюється новим сенсом та особливою радістю. Адже кожна шкарпетка неповторна та унікальна!

Це книга української письменниці Галини Вдовиченко, неперевершені ілюстрації — Арсена Джанікяна. Тут і гумор, і динамічна розповідь, і життєва філософія, і тоненька нитка іронії, яку пустили ці кольорові любителі індивідуальності. Книга сподобається і дітям, і дорослим.

Дітям 6+

А ви знаєте, чому лід може бути гарячим? Неймовірні експерименти, які можна робити вдома і не обов’язково бути чарівником! Можна, наприклад, заховати туман у склянці чи перетворити яйце на гумовий м’ячик! Достатньо взяти кілька інгредієнтів, які можна знайти на кухні, знати правила безпеки, а ще бути відкритим до світу і допитливим, як Лесик — герой цієї книжки. Разом зі старшими братом і сестрою він розкриває діткам усі таємниці!

Цікаві хімічні експерименти просто розкажуть про неймовірні атоми та молекули, дивовижні протони та кристали, про те, з чого складається наш Всесвіт.

На таких захопливих історіях можуть вирости справжні науковці.

Дітям, 6+

Це книжка-челендж, тобто виклик. Із нею в дитини не буде часу нудьгувати. Тут є 101 логічна гра на перевірку дитячої кмітливості та нестандартного мислення. Із кожною сторінкою — головокрутки дедалі складніші, та в книзі є інструкції і можна робити примітки, щоб запам’ятати хід думок у процесі розв’язання. Боятися помилок не варто — наприкінці є відповіді-рятівники.

Дітям 7+

Книжка дуже обережно і поетично розповідає історію дівчинки Анни, яка втратила маму і разом із татком збирається на останню з нею зустріч. Вона підбадьорює не тільки себе, а й навколишніх.

Ця дитяча книга перекладена сімома мовами світу, а її норвезький автор та ілюстратор Стіана Гуле отримав безліч міжнародних нагород.

«Одного дня, коли все болить і з небес падають цвяхи, Анна перевертає світ догори ногами і бере тата із собою в мандрівку. Туди, де можна плавати з пташками й літати з рибами. Попри Маріанський жолоб і крізь Крабоподібну туманність, аж до самого дна, де закінчуються небеса».

Це третя в серії «Видавництва» терапевтична книжка (у продовження «Усі запитують чому» Еви Суссо та «Серце, плач» Ґленна Рінґтведа), у якій шукають відповідь на екзистенційні питання.

Дітям 8+

ПІДЛІТКАМ

«Ларс LOL» — це щира, мила і водночас дуже непроста й багатогранна історія про інклюзивність та її виклики для довколишніх, про булінг та його наслідки, про складний вибір і відповідальність за свої вчинки, і про дивовижну внутрішню силу, якою володіють, на перший погляд, цілком звичайні підлітки.

У героїні Аманди дві халепи — невзаємне кохання і підопічний Ларс із синдромом Дауна. Вона не має упереджень, але була б рада, якби її це не стосувалося. Зрештою дівчина відчула, що цей милий хлопець, який у вільний час вигадує нові заклинання для світу Гаррі Поттера, є набагато приємнішим, ніж вона очікувала. Та найкрутіші дівчата школи його цькують. Як усе виправити? Чи не відвернуться її друзі? На читачів чекають реалістичні випробування і справжня любов.

Іспанська письменниця Ана Пунсет завоювала світ серією книг «Клуб червоних кедів». Це перше видання українською.

Сьомий клас. Четверо подруг вирішили створити свій клуб. У них свої правила, найголовніше — завжди носити червоні кеди! Та одна з дівчат переїжджає з родиною до Німеччини, тому подруги неймовірно сумують. Раптом у них з’являється шанс потрапити в Берлін і знову побачитись. Та «Клубу червоних кедів» на заваді стане «каста Модних». Чи досягнуть дівчата своєї мети і якою ціною? Захоплива підліткова повість про найголовніші цінності.

Підліткам, 11-14

СТАРШОКЛАСНИКАМ

Автор каже, що запам’ятовувати інформацію можна втричі краще. А ще мозок можна натренувати читати у два, три чи навіть чотири рази швидше. Крім того, Роджер Сайп обіцяє навчити ставити цілі та використовувати час так, щоб досягати всього насправді важливого.

Для тих, хто готовий прокачати мозок, щоб робити дивовижні речі.

Емоції — ось що насправді нами керує. Лише навчившись керувати настроєм можна досягти успіху, каже Ларрі Сенн. Він описує настрій як ліфт: щодня ми гасаємо то вгору — до ейфорії і щастя, то вниз — до депресії й сліз. Курсуванням найрізноманітнішими емоційними станами можна легко керувати, але треба дізнатися, які саме кнопки слід натискати, щоб якнайдовше затримуватися на поверхах із посмішками, гармонією і спокоєм.

Ларрі Сенн написав таку собі інструкцію, що допоможе гальмувати чи пришвидшувати рух ліфта. Чи можна розірвати застарілу програму і бути лише в найвищому настрої? Про це читачі дізнаються з книжки — поїздки емоціями.

Автор книги пропонує раціонально оцінити, наскільки прекрасним було чи не було минуле та історія загалом. Прогрес, каже автор, це наочне явище. Вчорашнє середньовіччя змінилося сьогоднішнім у всьому: «Їжа», «Санітарія», «Писемність», «Тривалість життя», «Свобода» та «Права жінок». Але чи ми вже навчилися користуватися прогресом, чи це буде тільки завтра? Читач відчує колосальну різницю буденності й зрозуміє, скільки «апокаліпсисів» людство вже пережило.

Які винаходи покращують життя мільярдів людей у цілому світі? Якби не відвага та завзяття окремих людей, що б допомагало годувати голодних, лікувати хворих, рятувати життя? Це історії винахідників і країни, яка в пошуках виходу з власних проблем знайшла рішення для всього світу. Це мобільні бригади парамедиків, які встигають туди, куди не встигає звичайна «швидка», це система крапельного зрошування, це глибинне стимулювання мозку, це системи кібербезпеки та багато іншого.

Як працює специфічна ізраїльська культура інновацій, у підґрунті якої — релігійне переконання, що добрі євреї мають направляти світ.

Для героїв цієї книжки — лікарів, науковців, агрономів, ботаніків, інженерів, юдеїв, християн і мусульман — «направляти світ» стало головною метою і рушієм інновацій.

Уявіть собі, автор цієї книжки все дитинство і юність страждав на дислексію. Та він здивував усіх — вже за 10 років після закінчення школи побив світовий рекорд із запам’ятовування перших десяти тисяч цифр числа Пі.

Горслі відкриває інструменти, стратегії та вправи з тренування пам’яті, завдяки яким читачі зможуть працювати ефективніше та креативніше.

«Ukraїner. Країна зсередини» — це дивовижні замальовки про нашу країну. Масштабна експедиція Україною тривала з літа 2016 до зими 2018 року й охопила всі історичні регіони — від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії. У книзі зібрали найяскравіші моменти з мандрівок унікальними куточками країни: історії людей та місць, що надихають, зворушують і дивують. Надихають також вражаючі фото, які показують Україну справжньою, несподіваною, цікавою та автентичною, такою, якою вона є насправді.

Протягом двох з половиною років експедиція Ukraїner вирушала щороку в 5-6 історичних регіонів України, де досліджувала побут та історії людей, які створюють щось унікальне у великих містах і найвіддаленіших куточках країни. За цей час до проекту долучилися кількасот волонтерів: авторів, редакторів, режисерів, монтажерів, перекладачів, дослідників, які хотіли розповісти про дивовижну Україну всім.

Бонус:
А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА
готує до друку:

  • Джонатан Страуд «БАРТІМЕУС: БРАМА ПТОЛЕМЕЯ». Роман-фентезі, завершальна книга «Трилогії Бартімеуса» (серпень 2019)
  • Роальд Дал «ЧАРЛІ І ВЕЛИКИЙ СКЛЯНИЙ ЛІФТ» (вересень 2019)
  • Дж.К. Ролінґ. Оригінальний сценарій «ФАНТАСТИЧНІ ЗВІРІ: ЗЛОЧИНИ ҐРІНДЕЛЬВАЛЬДА» (вересень 2019)
  • Леся Воронина «ПРИБУЛЕЦЬ З КРАЇНИ НЯМЛИКІВ» (вересень 2019)
  • Андрій Кокотюха «ГІМНАЗИСТ І БІЛА ВОРОНА» (вересень 2019)
  • Володимир Арєнєв «БІСОВА ДУША, АБО ЗАКЛЯТИЙ СКАРБ». Художник Олександр Продан (вересень 2019)
  • Джоан Ролінґ. Велике ілюстроване видання «ГАРРІ ПОТТЕР І КЕЛИХ ВОГНЮ». Художник Джим Кей. Подарункове видання (жовтень 2019)
  • Світлана Прудник «КАЗКИ НА КОЖЕН ДЕНЬ» (365 казок) (листопад 2019)
  • Джонатан Страуд «АГЕНЦІЯ ЛОКВУД & Кo: ЧЕРЕП, ЩО ШЕПОЧЕ» (грудень 2019)
  • Віра Правоторова «ОБЕРТАСИКИ» (2019)

Поділитися цією статтею