Все про ЗНО 2019: цифри, підсумки, рекорди

Ми проаналізували статистику Українського центру оцінювання якості освіти з основної сесії ЗНО і готові розповісти, з якими предметами цього року випускники впоралися найкраще, які успіхи та рекорди цьогоріч і чи справді ЗНО 2019 складають провально.

«Склав / не склав»

Цього року результати ЗНО з трьох предметів зараховують випускникам як державні підсумкові атестації. Обов’язковими були: частина з української мови в тестуванні з мови і літератури, математика або історія України і третій предмет на вибір.

Тестування з української мови та літератури було наймасовішим, його складали 340 тисяч осіб. Не пройшли мінімальний пороговий бал для вступу до вишів 16%, або понад 50 тисяч випускників. Хоча цифра значна, але проти інших предметів це — середній показник. 

Насправді, найбільше проваленого ЗНО з німецької — понад 20‬% учасників. Це 400 осіб із близько 2 тисяч, які взяли участь у тестуванні. Кількість не вражає, та саме цей показник найсуттєвіший, якщо відсотково враховувати всіх учасників. Далі йде математика, а вже потім історія України та українська мова і література.

Найкраще впорались із порогом «склав/не склав» на біології — його подолали понад 90% майбутніх студентів.

Оцінка за ДПА з української обчислювалася лише за завдання з мови і не залежала від порогового бала тесту загалом. Таким чином, деякі учасники навіть не виконували частину з літератури, а 84% випускників показали результати вищі за мінімальний і зможуть використовувати сертифікати цього ЗНО для вступу до закладів вищої освіти.

Вище за середній

Учасники тестувань з іноземних мов, хімії та української найчастіше набирали більш ніж 150 балів. Це за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів.

Зокрема, вищий за середній рівень успішності показали з іспанської мови 65% учасників цього тестування, з німецької та французької — понад половина випускників, з англійської — 44%.

Найменший відсоток учасників, які набрали понад 150 балів, — на тестуванні з історії України (яке, нагадуємо, було серед обов’язкових на вибір з математикою). Більш ніж половину набрали лише 27% учасників. 

Рекордна успішність: 200 балів

Є серед нинішніх випускників і майже 280 відмінників, які змогли отримати максимальні 200 балів. Відносно кількості учасників, відсотково найбільше їх з іспанської мови, хімії та математики. Варто враховувати, що іноземні мови оцінювали за єдиним пороговим балом і з французької мови нікому 200 балів за рейтингом не дісталось.

Із української мови та літератури попри загалом вдалі результати, 200 балів набрали мало учасників: 0,006%, а це близько 17 випускників з понад 285 тисяч.

Найбільше відмінників ЗНО з Києва (63), Львівщини (41), Харківщини (25) та Дніпропетровщини (20). Найменше — на  Кіровоградщині, Луганщині, Херсонщині та Житомирщині.

http://testportal.gov.ua

Так провальне ЗНО 2019 чи ні?

Усі офіційні звіти Центр оцінювання якості освіти опублікує пізніше, коли відбудуться останні етапи тестувань і врахують усі критерії. Та ми вже зараз порівняли дані 2018 і 2019 років про розподіл учасників за рейтингом. 

Проаналізувавши, бачимо, що біологію, географію, хімію та іноземні мови (окрім французької) цьогоріч складали трохи краще. Результати з математики, української, історії України та фізики впали на 1-2%. Порогові бали долали також у середньому 85% учасників.
У загальному підсумку, ЗНО 2019 показує приблизно той самий рівень, що і тестування за попередній рік.


Поділитися цією статтею