Відео про природу, від яких перехоплює подих: добірка для уроків

Зображення: Ян Паркер

Діти вже трохи втомлені наприкінці навчального року. Та й учителі зараз перевантажені, як ніколи. Вирішили допомогти — зібрали для вас цікаві та корисні відео про природу. Їх можна використати як доповнення до вивченої на уроці теми. Або просто переглянути, щоб гарно провести час з учнями.

Земля: створити планету

Якою була Земля від початку свого існування і дотепер? У чому її унікальність серед інших планет всесвіту? Діти зможуть здійснити мандрівку в минуле, дізнатися, якими тваринами та рослинами була населена наша планета мільйони років тому. Відео розповідає, як зародилося життя на Землі, які дивні істоти жили на дні її океанів у далекому минулому та як зміна різних періодів впливала на нашу планету.

Світ дикої природи. Велика африканська савана

Розповідь про захопливий світ тварин африканської савани. Зокрема у відео йдеться про життя найбільших хижаків Африки — левів та найбільших суходільних істот на планеті — слонів.

Діти зможуть поспостерігати за поведінкою цих тварин, дізнатися про особливості їхнього тіла, взаємодію між собою та у природному середовищі. Чому в лев’ячій зграї полюють самиці, наскільки більше м’язів у хоботі слона порівняно з тілом людини — про все це можна дізнатися з відео.

Тварини Чорнобиля. Рідкісні кадри мешканців зони відчуження

Науковець-зоолог Сергій Гащак розповідає про свої спостереження за тваринним світом Чорнобиля. Діти зможуть побачити кадри з оленями, ведмедями, лосями, рисями, дикими кабанами та сарнами, які мешкають у зоні відчуження. А також дізнатися про те, як впливає на життя тварин повна відсутність людської діяльності поряд. І, звісно, отримати відповідь на запитання, чи існують мутанти в Чорнобильській зоні.

Найбільші тварини на Землі

На якій відстані чути биття серця синього кита? Що спільного у кашалотів та кажанів? Як між собою спілкуються слони? Чи справді бегемотів хотіли одомашнити? На ці та інші запитання можна знайти відповіді у відео. Діти дізнаються безліч цікавих фактів про найбільших тварин нашої планети — будову тіла, поведінку та середовище існування.

10 рослин, в існування яких складно повірити

Густий ліс, що насправді є одним деревом, або квітка, схожа на руку з кігтями, на перший погляд можуть видатися комп’ютерною графікою. Але ці рослини насправді існують. Розповідь про дуже екзотичну флору нашої планети зацікавить школярів та надихне вивчати рослинний світ. Учні дізнаються, де ростуть ці рослини, завдяки яким особливостям отримали свої назви та як їх досліджують.

Червонокнижні тварини заповідника Асканія-Нова та українська «Сахара»

Випуск «Світ навиворіт» про унікальну українську природу. Цього разу команда вирушає в гості до тварин Асканії-Нової та дізнається багато цікавого про життя її мешканців від директора заповідника. Зебри, буйволи, бізони, коні Пржевальського, сайгаки — усі ці дивовижні тварини живуть в українському заповіднику.

У другій частині випуску команда вирушає до Олешківських пісків — дивовижного місця, яке здається дуже нетиповим для нашого краю. Діти зможуть дізнатися багато цікавого про цей природний парк, який ще називають піщаним морем.

Приємно, що всі випуски програми переозвучені, тож тепер у відео лунає лише українська.

Доісторичні тварини, які жили на території України

Хто мешкав на наших землях до того, як тут оселилися перші люди? Чи існували українські динозаври? Дізнайтеся більше разом з учнями про пухнастих носорогів Мелітополя, величезних акул міста Дніпра, коли воно ще було океаном, та печерних левів Чернігівщини.

Україна з неба

Серія коротких відео, на яких можна побачити найцікавіші місця нашої країни. Кожне відео розкриває окремий регіон: Приазов’я, Закарпаття, Слобожанщина, Волинь та багато інших. Діти зможуть роздивитись із висоти пташиного польоту унікальну природу та визначні місця України. Про кожну цікаву локацію на відео є короткі примітки.

Чи є життя на глибині 11 км? Історія дослідження Маріанського жолоба

Цікаві факти про найглибше місце на Землі. У відео розповідь про унікальну природу — підводних жителів, які мешкають на різних глибинах, поєднується з історією дослідження жолоба різними науковцями та інформацією про їхні відкриття.

Діти дізнаються про гейзери Маріанського жолоба, підводні скелі, дивовижних морських хижаків та мікроорганізми із дна жолоба.

Поділитися цією статтею