Вчительські передбачення: як зробити наступний рік натхненним і продуктивним

Перший семестр навчання минув. Для когось він був натхненним і сповненим стійкості. А в когось забрав купу енергії. Як розпочати новий навчальний семестр з новими силами та ідеями? Підготували для вас ворожіння на цитатах поетів-класиків: обирайте цитату, що метафорично описує 2023 рік, та дізнавайтеся класні поради для роботи та саморозвитку у новому році.


Не вщухай ані миті, ні хвилі.
Бийся крильцями в небі, поглядом голубій.
Хай над нами в нестямі вітрила пливуть зволожнілі,
Хай над нами в нестямі гойдається дзвін голубий.
Гомони! Гомони!

В. Стус

Якщо протягом цього року ви не вщухали, сумлінно та багато працювали, то вам точно потрібне відновлення. Про ідеї для наповнення та врівноваження себе ми писали у статті.


Мріє, не зрадь! Я так довго до тебе тужила,
Стільки безрадісних днів, стільки безсонних ночей.
А тепера я в тебе остатню надію вложила.
О, не згасни ти, світло безсонних очей!

Леся Українка

Здається, що вчительська мрія давати знання молодому поколінню ось-ось згасне через втому та безрадісні дні? Ловіть ідеї для легких уроків у статті.


А між іншим, якщо відверто,
то була я дурною і доброю.
Безборонною, несинхронною
ні з теоріями, ні з практиками.

Л. Костенко

Встигати за новими теоріями та практиками справді складно. Бо вчитель зараз і навчає, і дбає, і заспокоює. Тож ось вам кілька порад про те, як розібратися з непростою практикою — різними видами оцінювання. Читайте у нашому матеріалі.


Гей, нові Колумби й Магеллани,
Напнемо вітрила наших мрій!
Кличуть нас у мандри океани,
Бухту спокою облизує прибій.

В. Симоненко

Учитель щодня сподвигає дітей до відкриттів та мотивує навчатись нового. А щоб натхнення ваших юних першовідкривачів не згасало, зазирніть у наш матеріал.


Рідна мова в рідній школі!
Що бринить нам чарівніш?
Що нам ближче, і миліш,
І дорожче в час недолі?!

Олександр Олесь

Цьогоріч ви надихали дітей по-новому відкривати для себе українську мову та ще сумлінніше її вивчати? Ловіть підбірку автентичних українських слів, що зроблять ваші уроки ще цікавішими.


Не ридать, а добувати,
Хоч синам, як не собі,
Кращу долю в боротьбі.

І. Франко

Вчителі — підтримка й опора для молодого покоління у цей складний час. Адже відважно борються за світле майбутнє для наших дітей, навчаючи їх добра й спонукаючи до світопізнання. Але щоб боротися, потрібно і самим бути життєстійкими. Пропонуємо дізнатися у нашій статті.


А потім усе зрозумієш:
минати — це значить пливти,
відкинувши берега спорохнявіле опертя.
На линві розм’яклого місяця
довго і вперто
шукай собі тривкості —
світлої самоти.

Г. Крук

Помітили, що ваші вчительські будні стали просто минати? Не вистачає сили підтримувати в собі вогник цікавості на кожному уроці? На всіх нас вплинуло хвилювання і стрес, тож варто шукати внутрішню наснагу, щоб сміливо пливти освітньою течією. Дізнайтеся у нашому матеріалі.


Була гроза, і грім гримів,
Він так любив гриміти,
Що аж тремтів, що аж горів
На трави і на квіти.

М. Вінграновський

І дітлахи, і старшокласники бувають на уроках ще гучнішими за грім. Впізнаєте свої уроки цьогоріч? Тоді ловіть поради, як


Коли поїдеш, любий друже,
Із краю гір, шовкових трав,
Візьми з собою мою пісню —
Я в неї щастя наспівав.

В. Івасюк

У школі діти засвоюють не лише правила, визначення й теореми. Вони отримують цінні знання, що залишаються з ними на все життя. Якщо ви прагнете навчити дітей того, що вони візьмуть з собою в життєву дорогу, навчіть їх критичного мислення. Про нього можна дізнатися у статті 


Заснути так бодай на волосок,
Щоб зорі сивини мені не ткали,
Щоб сни мої неквапно протікали
Між пальцями твоїми, як пісок.

Д. Павличко

Уроки в класі, дистанційка, перевірка учнівських робіт, надолуження освітніх втрат. Навчання в умовах війни нелегке для українських вчителів. Часом доводиться проводити безсонні ночі за підготовкою до занять чи перевіркою контрольних. Але ми хочемо нагадати «Чому так важливо спати: що знає наука про вплив сну на організм», щоб ви не забували дбати про себе.

Поділитися цією статтею