Світові тренди 2023: страйки вчителів, ШІ в освіті та гопак у TikTok

Рік добігає кінця, тож згадаймо, що яскравого у ньому відбулося у світі. Зібрали для вас найцікавіші освітні події, найпопулярніші книги та тренди, які обговорювали в різних куточках світу.

Що відбувалося в освітньому світі

Страйки британських учителів

Все почалося в Північній Ірландії, де з жовтня 2022 року вчителі відмовилися наглядати за дітьми під час обідньої перерви та відвідувати збори, що проводяться в неробочий час. У лютому 2023 року вчителі Великої Британії вийшли на свій перший страйк. Вони вимагали підвищення заробітних плат та зменшення навантаження.

Робочий тиждень британських учителів становить 57 годин (на 20 годин більше, ніж у працівників інших сфер). У звіті благодійної організації Education Support ідеться про те, що дві третини вчителів витрачають понад половину свого часу не на викладання, а на адміністративні та бюрократичні завдання, а в учителів середніх шкіл уроки становлять лише чверть реальних витрат часу.

Зарплати британських вчителів впали на 11% між 2011 та 2022 роком, після врахування інфляції. Тож педагоги вимагали підвищення заробітної плати на рівні, вищому за інфляцію, а також виплати додаткових коштів.

Після чергового страйку вчителів уряд Великої Британії створив робочу групу зі зменшення робочого навантаження педагогів. Їй доручено розробити заходи, які скоротять п’ять годин робочого тижня.

Також Національна профспілка працівників освіти, Асоціація керівників шкіл та коледжів і Національна асоціація завучів погодили підвищення заробітних плат учителів на 6,5%.

Детальніше про навантаження на вчителів читайте у статті

ЮНЕСКО відзвітували про нестачу вчителів у світі

У своєму звіті ЮНЕСКО повідомляє, що у світі бракує 44 млн вчителів. Найгострішу потребу в педагогах фіксують у країнах Африки на південь від Сахари, Південної Азії, Європи та Північної Америки.

Наприклад, у країнах Африки на південь від Сахари потрібно додатково 15 млн вчителів, оскільки там швидко зростає населення шкільного віку, а також є фінансові обмеження. Тоді як Північна Африка та Західна Азія потребують 4,3 млн педагогів, а Південно-Східна Азія — 4,5 млн.

Європа і Північна Америка, де рівень народжуваності низький, демонструють третю за рівнем потребу в учителях — 4,8 млн. Латинська Америка та Карибський басейн потребують 3,2 млн педагогів.

Загалом світ потребує 13 млн вчителів початкової школи і 31 млн вчителів середньої школи. Найкращі перспективи із залучення вчителів у країнах Східної Азії. Найгірші — у країнах Африки на південь від Сахари.

Детальніше про це можна почитати у нашому матеріалі

Штучний інтелект тепер невід’ємна складова навчального процесу

Японія. Японська компанія Benesse створила нову послугу, щоб ШІ допомагав учням початкової школи з їхніми дослідницькими проєктами під час літніх канікул. Компанія заявила, що вони надаватимуть безкоштовну послугу на своєму вебсайті, яка допоможе учням знаходити теми досліджень та узагальнювати свої висновки.

Сервіс заохочує дітей думати самостійно, тому обмежує кількість запитань, які вони можуть поставити на день. А інформація, введена учнем, не використовуватиметься для відповідей на запитання інших учнів.

США. У деяких школах та університетах США викладачі використовують ШІ-детектори для боротьби з академічною недоброчесністю. Проте ці програми впроваджуються ще до того, як пройшли широку перевірку. В одній з американських шкіл виникло непорозуміння, коли ШІ-детектор Turnitin визначив оригінальне есе учениці як створене на 50% за допомогою штучного інтелекту. Вчитель вирішив протестувати детектор разом з кількома своїми учнями. Вони написали 16 зразків есе: оригінальних, повністю та частково створених ШІ. У тому числі там була та сама робота учениці, яку раніше вже оцінював детектор. У результаті понад половину есе Turnitin оцінив неправильно.

Більш докладно про це читайте у матеріалі

Стенфордський університет провів дослідження та виявив, що зворотний зв’язок від інструменту на основі штучного інтелекту покращує викладання. Інструмент M-Powering Teachers, який надає автоматизований зворотний зв’язок, покращує практику спілкування студентів і викладачів. Для викладачів цей інструмент є доповненням до звичайного спостереження в аудиторії. Серед студентів він підвищив рівень виконання завдань і загальну задоволеність курсом.

Книги, які найчастіше купували у 2023 році

«Атомні звички. Легкий і перевірений спосіб набути корисних звичок і позбутися звичок шкідливих», Джеймс Клір

Книга розкриває психологію особистості та персональну трансформацію. Автор пропонує систему щоденного вдосконалення. Він дає практичні стратегії щодо того, як формувати корисні звички, позбуватися поганих та впроваджувати маленькі моделі поведінки, що дадуть великі результати.

«Запасний. Мемуари принца Гаррі»

Принц Гаррі у книзі згадує про власні хвилювання через втрату матері, як змінилося його життя після її відходу. Про армію, посттравматичний розлад та панічні атаки. Розповідає про те, як вдалося знайти кохання та чому вирішив залишити свою країну.

«Залізне полум’я», Ребекка Яррос

Історія про вершницю драконів Вайолет, яка навчається у військовому коледжі. Там відбуваються складні тренування, а випробування бувають достатньо жорстокими. Та все ж їй вдається пережити складний рік та показати свою витривалість, хоча вона сама цього не очікувала. Проте небезпека лише попереду. Тим паче коледж приховує жахливу таємницю, й героїня не знає, чи врятують їх усіх навіть дракони.

«Жінка в мені», Брітні Спірс

Одна з найвидатніших поп-співачок наважилася відверто й правдиво поділитися своєю історією. Усі її фанати та просто небайдужі люди спостерігали за судовим процесом 2021 року, де Брітні розповідала про все пережите жахіття. Її виступ та рішення суду беззаперечно змінили життя співачки. Тож тепер вона ділиться своєю версією історії, яку довго приховували від публіки.

«Уроки хімії», Боні Ґармус

Історія відбувається у 1960-х. Науковиця Елізабет має успіхи в хімії. Проте її команда в Гастінгському дослідницькому інституті складається із самих чоловіків, які нічого не чули про рівність. Життя Елізабет непросте: вона втрачає улюблену роботу та розлучається з чоловіком, залишившись матір’ю-одиначкою. Але героїня не втрачає мотивації. Вона стає зіркою кулінарного шоу, де застосовує свої знання з хімії. І не лише навчає жінок куховарити, а й надихає їх змінити своє становище у суспільстві.

Найяскравіші тренди

Турбота про ментальне здоров’я

Комунікаційна група TBWA створила гайд глобальних трендів 2023 року, до якого увійшов тренд «збереження свідомості», тобто турбота про психічне здоров’я. Ця тема перестала бути табу, її все частіше обговорюють публічно. У світі увага до ментального здоров’я зросла через пандемію. Особливо гостро ця тема підіймається у сфері освіти, оскільки дослідження показали, що через пандемію погіршився добробут вчителів. А також 38% опитаних дослідниками учнів повідомили, що вони більше занепокоєні своїм психічним станом.

Навчально-розважальний контент у топі переглядів

У соцмережах одним із найпопулярніших видів контенту у 2023 році став навчально-розважальний. Зростання популярності короткометражних відео створює ідеальні умови для процвітання в соціальних мережах контенту з цікавими фактами, навчальними матеріалами та поясненнями. Наприклад, канал Chime в TikTok створює контент, що балансує між жартами про реальні фінансові негаразди та серйозними порадами щодо управління грошима.

Гопак у TikTok

Цьогоріч безліч користувачів у соцмережі публікували відео з танцем гопака під українську народну пісню «Ти ж мене підманула». До тренду долучилися поляки, німці, французи, японці. Одним із найпопулярніших стало відео ізраїльської військовослужбовиці. Воно набрало понад 3 млн переглядів у TikTok. До тренду долучились також учасниці Королівського балету у Швеції

@united24.media People from all over the world are dancing the traditional Ukrainian dance, the hopak. We love it! #hopak #ukraine ♬ оригинальный звук - United24

Всі збожеволіли від Barbie

Чи не найпопулярнішим трендом став «барбі кор». Естетика однойменного фільму була присутня всюди: в одязі, декорі, їжі. На прем’єру кінострічки глядачі приходили у повністю рожевому вбранні. Надихаючись Barbie компанія CASETiFY навіть випустила серію ґаджетів у дизайні, натхненному фільмом.

Поділитися цією статтею