Інтегроване навчання: що це? Чому в початковій школі немає домашніх завдань? За якими правилами відбувається оцінювання в початковій школі? Яку ручку використовувати для перевірки зошитів у початкових класах: зелену чи червону? Чому варто проводити ранкове коло не тільки в школі, а й удома? Простою мовою, з прикладами і поясненнями експертів розповідаємо про найважливіші методичні рекомендації НУШ.
Словник НУШ: Домашні завдання в початковій школі
Дуже часто батьки першокласників просять вчителя задавати домашнє завдання їхнім дітям з перших днів навчання. Чи правильно це? І чому найкраща домашка в НУШ — не та, де «треба», а за принципом «Я хочу це зробити»?
Словник НУШ: Інтегроване навчання
Ви не раз чули поняття «інтегроване навчання». Але, можливо, ще не до кінця розібрались, що це таке, навіщо потрібне та які переваги дає учням? Інтеграція може відбуватися на різних рівнях: інтегровані уроки (окремі заняття), інтегровані курси, які вивчають протягом усього навчального року, проведення тематичних днів, тижнів або блоків, робота над проєктами. Детально та з прикладами розповідаємо про всі нюанси ІН.
Словник НУШ: Зелена ручка
Серед рекомендацій МОН для вчителів — віддавати перевагу зеленій ручці замість червоної. Але чому зелена ручка — це кращий вибір для вчителя, ніж червона? Багато хто помилково інтерпретує, що червоний — «колір небезпеки», який може злякати чи навіть травмувати психіку дитини. Однак справа зовсім в іншому. Розповідаємо про секрет зеленої ручки.
Словник НУШ: Оцінювання в початковій школі
Батьки багатьох першачків досі не можуть звикнути до того, що вчителі не виставляють оцінок їхній дитині. Деякі мами й тати навіть вимагають від педагога пояснити: «То яка це оцінка, якщо ви кажете, що моя донька демонструє помітний прогрес?» Чому ж у початковій школі немає традиційних оцінок? Підготували детальне пояснення.
Словник НУШ: Ранкове коло
За концепцією НУШ, кожен день шкільного навчання діти і вчитель розпочинають з ранкового кола. Це коротка структурована зустріч у колі, під час якої діти вчаться вітатися, уважно слухати одне одного, ділитися власними думками та створювати атмосферу довіри і цінування. Готові разом із нами розібрати поняття «ранкове коло» та дізнатись, як родини можуть використовувати його вдома?