Ваша дитина встановила Tinder. Що робити?

Онлайн-знайомства стають невіддільною частиною нашого життя. Підлітки також шукають свою любов за допомогою додатків для знайомств. Найпопулярніший серед них — Tinder. Розповідаємо, що треба знати вашій дитині перед тим, як встановити цей додаток (а вона це точно зробить), і як вберегти її від небезпеки.

Що таке Tinder?

Tinder — найпопулярніший мобільний додаток для знайомств у світі. Цей застосунок генерує 1,6 мільярда збігів пар на день (коли кожен має вподобати один одного, і лише тоді з’являється можливість перейти до спілкування). Це приводить до 1,5 мільйона побачень на тиждень.

Якщо кілька років тому старшому поколінню було соромно зізнатися, що вони знайомляться в інтернеті, то зараз це норма. Молодь заводить нові знайомства, в основному, лише онлайн.

У правилах додатка сказано, що його користувачем можна стати лише після 18 років. Але це правило не складно обійти. Для створення власного акаунта необхідно зайти через Facebook, а в самій соцмережі користувач може вказати собі 18-річний вік. Тому додатком часто користуються учні старших класів.

Це атрибут сучасного світу

Tinder, як Instagram, Twitter чи YouTube є важливою складовою життя молоді. Швидше за все, підлітки шукатимуть собі нові романтичні знайомства онлайн.

І тут краще не забороняти їм спілкуватися в мережі, а пояснити, як робити це максимально безпечно. Не перетворюйте довірливу розмову з дитиною на суворі правила поведінки. Варто просто пояснити їй, про що треба завжди пам’ятати.

1. Ви надаєте сервісу персональні дані

Відповідно до політики конфіденційності Tinder, компанія може збирати персональну інформацію про користувачів для складання «особистості людини для контакту з іншими». Сервіс зазначив, повної безпеки особистих даних користувачів.

«Жодна система не може бути повністю захищена. Ми чинимо кроки для безпеки персональної інформації, але ви не повинні чекати, що ваші дані, чати та інші повідомлення завжди будуть у безпеці», — говорять у компанії.

2. Подбайте про правила безпеки

Будь-який контакт з незнайомою людиною завжди несе потенційні ризики. Тому краще перевірити свого співрозмовника: знайти і переглянути його профілі в інших соцмережах (якщо не вдається знайти — попросити його скинути, якщо їх немає — варто задуматися). Перевірити його через пошук у Google, адже він знає все, з його допомогою можна краще скласти портрет співрозмовника.

Якщо із цим усе добре, і дитина продовжила спілкування, а справа дійшла до зустрічі, то й тут існують свої правила безпеки. По-перше, її треба призначити в тому місці, в якому будете її проводити. Важливо контролювати своє пересування і мати можливість у будь-який момент піти. Зустрічатися треба вдень і в громадському місці. По-друге, варто розповісти про зустріч другу чи подрузі, а взагалі краще, щоб вони були десь неподалік.

Треба виховати емоційну стійкість

Звичайно, що в Tinder трапляються різні люди — є добрі з гарними намірами, а є шахраї і просто божевільні. Не варто сприймати серйозно все, що вам пишуть, і довіряти всім підряд.

Треба пояснити дитині, що якщо їй починають писати те, що їй не подобається, — краще припинити спілкування і «забанити» співрозмовника. За правилами сервісу, вона його більше не побачить.

Падіння самооцінки

Окрім небезпеки зв’язатися з не тією людиною є варіант падіння самооцінки. Тобі може сподобатися людина, ти її обереш, а відповіді не буде, і це може завдати реального болю. Дослідження в США виявили, що люди, які використовують додаток, мають нижчу самооцінку, ніж прихильники реальних знайомств.

Користувачі Tinder повідомили, що після використання програми в них виникає відчуття закомплексованості і невдоволення власною зовнішністю. Тому тут варто нагадувати дитині, що не кожна людина, яка їй сподобалася, — це саме Той чи саме Та. Тому і не варто так розчаровуватися, якщо на тебе не звернули увагу.

Поділитися цією статтею