Процес навчання невпинно змінюється — як у світі, так і в Україні. Серед головних загальносвітових трендів освіти на 2022 рік — онлайн-навчання, проєктне навчання та навчання протягом життя, віртуальна та доповнена реальність у навчальному процесі, збільшення попиту на масові відкриті онлайн-курси. А ще у світі говорять про важливість ментального здоров’я педагогів та учнів. Підготували для вас п’ять корисних матеріалів про глобальні освітні тренди. 

Де і як працюватиме вчитель майбутнього: освітні тренди для педагогів

Що робитиме вчитель майбутнього? Про які освітні тренди педагогам треба знати в 2022 році, щоб не було запізно в 2025? І чому штучний інтелект — точно не конкурент освітянам? Відповіді на всі ці питання дає дипломована профорієнтаторка та експертка ГС «Освіторія» Ірина Плешакова. Цікавезний текст, який радимо до прочитання всім без винятку освітянам.


36 ресурсів, що допоможуть вам стати освітнім гуру

Цифрова обізнаність — освітній макротренд останнього десятиліття. А після того як ми познайомились із дистанційним навчанням, це вже необхідність, хоч і не всі школи та вчителі належним чином забезпечені гаджетами. Якщо вам цікаво навчатися нового та бути на передовій диджиталізації освітнього процесу — ця стаття від гуру зі створення цифрового освітнього контенту Юрія Гайдученка стане вашим надійним путівником. Фіналіст Global Teacher Prize Ukraine зібрав і описав понад три десятки онлайн-інструментів, за допомогою яких ви можете створювати презентації з відео, аудіо, анімацією. Тут є й інші суперкорисні ресурси для візуалізації інформації. Користуйтесь і навчайтесь нового легко!


Вирішує вчитель: як і де підвищувати кваліфікацію у 2022 році?

Учитель щороку має підвищувати кваліфікацію протягом 30 годин. Чи багато це та як педагогу обрати потрібну і цікаву програму? Чи справді в Україні педагогам дають свободу вибору, коли йдеться про вибір місця підвищення кваліфікації? Як навчатись із задоволенням і без стресу? Зібрали надкорисні лайфхаки, які точно знадобляться вам цьогоріч. 


Якою буде освіта через 20 років? 4 можливі сценарії

Українські вчителі — допитливі й прогресивні, тож їм просто необхідно бути в курсі світових освітніх трендів. Цей матеріал дасть вам змогу уявити альтернативні варіанти майбутнього освіти. Школи поступово перетворюватимуться на освітні хаби, практично зникнуть відмінності між формальним і неформальним навчанням, зросте роль індивідуалізованого навчання. 4 цікаві сценарії розробила Організація економічного співробітництва та розвитку — ознайомтесь!


Правила антибулінгу для вчителів

Про цькування в школі найчастіше говорять у розрізі Учень-Учень або Вчитель-Учень. А ось проблема булінгу викладачів з боку учнів — маловивчена і навіть табуйована. Мовляв, якщо вчитель не може впоратись із малими дітьми чи підлітками, може йому не місце в школі? Насправді ця проблема глибоко психологічна. Запрошений психолог у нашій статті дає конкретні поради із фразами, як протистояти емоційному натиску від школярів та не зробити із себе «грушу для биття». Ментальне здоров’я педагогів — один з найважливіших трендів в освіті на 2022 рік, тож вчімося бути стійкими й захищатися від учнів-булерів, використовуючи дієві психологічні прийоми. 


Освіта впродовж життя: тренд чи вимога часу?

Освіта впродовж життя — це не обов’язково про «вічне студентство». Скоріше про бажання не зупинятися в особистому та професійному розвитку. Просунуті роботодавці пропонують навчатися просто на роботі. А в соціальних мережах повсякчас вигулькує реклама неформальних онлайн-курсів. Давайте розберемося, звідки взявся тренд lifelong learning? Як він став таким популярним? Та чому нам усім слід навчатися нового щодня? Про все це — у нашому матеріалі.

Поділитися цією статтею