Що полегшить життя вчителям та учням: найкращі інновації 2023 року

Після глобального переходу в онлайн сучасну освіту неможливо уявити без цифрових технологій. Які інновації полегшать життя вчителям і зекономлять їхній час? Які платформи перетворять навчання на захопливі відкриття? Та які інструменти допоможуть з навичками читання і рахування? Зібрали для вас найкращі продукти й технології для навчання та викладання з рейтингу HolonIQ 2023 року.

Для роботи в класі

Science Bits

Це сховище мультимедійних уроків з природничих дисциплін, що базуються на освітній моделі, заснованій на дослідженні, відкритті, критичному мисленні та навчанні в процесі роботи. Програма природничих дисциплін сприяє кращому розумінню та засвоєнню матеріалу. Science Bits можна використовувати або як заміну підручникам, або як додатковий матеріал.

Для динамічного та об’єднаного навчання використовуються інтерактивні мультимедійні ресурси: 3D-моделі, відео, аудіо, анімації, віртуальні експерименти та симуляції.

У програмі є сотні завдань для самоконтролю та інші ресурси для ефективного навчання, інструменти для точного відстеження досягнень учнів. А уроки зосереджені на наскрізних поняттях та ключових ідеях природничих наук.

Програма розроблена для того, щоб полегшити роботу вчителя в класі. Її можна використовувати на комп’ютері або мультимедійній дошці. Інтернет-мережа Science Bits дозволяє вчителям створювати групи учнів, призначати їм індивідуальні завдання, планувати іспити, відстежувати прогрес школярів та оцінювати відкриті запитання.

За проєктом Science Bits стоїть команда вчителів природничих дисциплін, освітян, науковців, відеомонтажерів та мультимедійних фахівців з усього світу, які працюють у рамках Міжнародного фонду викладання природничих дисциплін (International Science Teaching Foundation).

PBS KIDS

Інтерактивна платформа для учнів початкової школи, що поєднує розваги та навчальну програму і спрямована на розвиток дитини.

PBS KIDS використовує весь спектр медіа і технологій для розвитку знань, критичного мислення, уяви та допитливості. Платформа допомагає дітям досягти успіху в школі й у житті, залучаючи до навчання батьків, вчителів чи вихователів.

За допомогою інтерактивних відео діти можуть складати власні історії, вчитися доглядати за тваринами, вивчати різні предмети, малювати за трафаретом та навіть створювати просту музику.

Imagine Learning

Платформа з навчальними програмами для базової освіти з додатковою підтримкою та персоналізованими підходами до потреб учня.

Imagine Edgenuity початкові курси та курси відновлення знань для учнів 6–12-х класів, що адаптуються до унікальної навчальної траєкторії кожного учня.

Imagine Learning EL Education — програма навчання грамотності з цікавими тестами для учнів 8-х класів.

Imagine Learning Odell Education — програма з англійської мови за професійним спрямуванням для 9–12-х класів, що розвиває творчість та критичне мислення. Вона сприяє розвитку самостійності учнів через дослідження, а також надає вчителям можливість управляти навчанням, використовуючи різноманітні тексти і теми.

Навчальні посібники Imagine Learning — посібники з читання та письма в різних жанрах для 3–12-х класів.

Imagine Language & Literacy — програма для прискорення розвитку читання й мовлення з персоналізованим рішенням для учнів 6-х класів. Її можна використовувати як доповнення до будь-якої основної програми навчання грамотності.

Imagine MyPath — рішення для корекції читання та математики, яке забезпечує цілеспрямоване, відповідне до віку навчання для всіх учнів та усуває прогалини в успішності за допомогою інтуїтивно зрозумілої технології Smart Sequencer.

PrepMyFuture

Платформа для учнів та студентів, що допомагає підготуватися до іспитів. На ній є стандартні курси з англійської, французької, іспанської та німецької мов. А також курси підготовки до TOEIC, TOEFL, IELTS, Linguaskill, LanguageCert LTE, CELPIP, Road Trip US — B2, Internship BBC — C1.

Платформа передбачає візуалізацію сильних та слабких сторін за допомогою карти знань. Містить індивідуальні плани навчання, детальні й чіткі пояснення та функцію імітації іспиту. Протягом навчання складність вправ адаптується до рівня кожного учня.

Вчителі можуть встановлювати власні навчальні плани та відстежувати бали своїх учнів.

Для вчительської роботи

Evernote

Цифровий органайзер для вчителів, у якому можна створювати нотатки, розклад уроків, планування проєктів та різноманітні завдання. Також в Evernote можна зберігати і коментувати вебсторінки, зображення і PDF-файли. Він замінить купу записників, тек на комп’ютері та закладок у браузері, які вчителі використовують для роботи.

Пошук в Evernote можна здійснити за ключовими словами, навіть якщо вони містяться на світлинах, сканах рукописних текстів або документах.

Також Evernote працює з програмами Google Drive, Slack, Outlook, MS Teams, Zapier та Gmail. Тож звідти можна імпортувати все необхідне в цифровий органайзер.

Нотатки з важливими завданнями можна прив’язати до подій календаря, і Evernote відобразить інформацію саме тоді, коли вона буде потрібна. Також до файлів можна додати дедлайни, нагадування та прапорці. А ще створювати повторювані завдання, якщо є щотижневі чи щомісячні справи.

Усі файли можна комбінувати між собою, якщо одне завдання містить різні документи, світлини та нотатки.

Choosito

Choosito — це інтелектуальний пошуковик на основі штучного інтелекту для вчителів. Він призначений для пошуку ресурсів, які проіндексовані відповідно до стандартів для учнів. Розробники створили унікальні алгоритми штучного інтелекту для пошуковика на базі знань, як люди навчаються та яка інформація їм для цього потрібна

Пошуковик має бібліотеку з понад 200 тис. надійних вебсайтів, відфільтрованих за рівнем читання учнів і тематикою. Шукає зображення за типом ліцензії Creative Commons. А також містить добірки сайтів на певні теми та окремо добірки сайтів, які створили та поширили вчителі.

Classcraft

Рішення для зменшення навантаження на вчителів під час управління класом. Вчитель може за допомогою програми відстежувати та керувати прогресом кожного учня в класі. А адміністрація школи — відстежувати навчання дітей та визначати, кому зі школярів потрібна підтримка.

Classcraft використовує науково обґрунтований і сучасний підхід, щоб заохотити учнів до позитивної поведінки, пропонуючи ігри для розвитку важливих навчальних навичок. Програма розроблена так, щоб зацікавлювати дітей: вони можуть створити красиві аватарки, працювати в командах, обмінюватись інформацією з однокласниками та отримувати зворотний зв’язок від учителя. Це дає можливість створити спільноту, в якій діти навчаються весело, а вчителі можуть розвантажити себе від перевірок та написання відгуків.

TPT

Платформа з контентом та інструментами для вчителів, а також спільнотою, де педагоги можуть ділитися своїми доробками. Вона створена з метою підтримки освітян ресурсами, необхідними їм для успішного викладання в освітньому середовищі, що постійно змінюється.

Найкращі ідеї для навчання надходять безпосередньо від педагогів, які знають, що працює в сучасних класах. Кожен ресурс TPT створюється вчителем, а це означає, що учні отримують цікаві матеріали, узгоджені зі стандартами навчання й адаптовані до їхніх рівнів підготовки та інтересів.

Платформа містить ресурси з математики, фізики, природничих наук, історії, економіки, географії, психології, мистецтва, а також 10 іноземних мов. Серед учительських інструментів — ресурси для менеджменту класу, конспекти, навчальні плани та плани занять.

Поділитися цією статтею