ТОП-10 подій EdCamp, від яких освітяни будуть у захваті

П’ята національна (не)конференція незалежної вчительської спільности EdCamp Ukraine пройде в Харкові з 7 по 9 липня. Очікується, що її відвідає понад 1000 вчителів та експертів у сфері освіти з України та 20 країн світу.

Головна фішка EdCamp — дискусійний формат і простір для співтворчості освітян. Саме тут вчителі можуть у дружньому колі обмінятися педагогічним досвідом за славнозвісним принципом «GIVE — GET»: «Дай, якщо можеш, і Візьми, якщо хочеш». А ще EdCamp — це можливість без зайвої напруги повчитися нового. Тож «Освіторія» уважно вивчила розклад освітнього фесту і пропонує добірку подій першого дня EdCamp, після яких ви скажете: «Оце було круто! Хочу ще!»

№1

Як зростити Хорошу Людину, або 4 рецепти для стейкхолдерів освіти

Час і місце:

7 липня

10:15 — 11:30

Локація:

1 (Атріум)

Чому це цікаво:

До гостей EdCamp звернеться сам Далай-лама XIV (!), а поважні спікери презентують унікальну освітню програму SEE Learning

Спікери:

  • Лілія Гриневич, пані міністр освіти і науки України
  • Яаков Хехт, засновник руху демократичних шкіл у світі, радник міністра освіти Ізраїлю
  • Тарас Тополя, фронтмен гурту «Антитіла», друг Фонду ООН у галузі народонаселення
  • Елейн Міллер-Керес, директорка Інституту дослідження травми, США

Розкриваємо секрет: тема відкриття EdCamp — SEE Learning. Це розшифровується як Social, Emotional and Ethical Learning: програма соціального, емоційного та етичного навчання. Її розробила для 12-річної школи міжнародна команда вчених, а підґрунтя нового методу — розвиток soft skills. Це м’які навички на кшталт уміння утримувати увагу, системно, креативно й критично мислити, співчувати, працювати в команді.

А ще ця програма передбачає виховання стійкості до негараздів та роботу з психологічними травмами, що актуально для країни в стані війни. Результати 18 років впровадження цього методу такі: серед 270 тисяч школярів академічна успішність покращилась на 11 %, бійки та цькування стали рідшими на 10 %.

Перед стартом програми SEE Learning в Україні Далай-лама XIV звернеться до української педагогічної спільноти — відео покажуть учасникам (не)конференції.

№2

Гейміфікація в освіті, або як вмотивувати школярів до навчання

Час і місце:

7 липня

15:00 — 16:00

Локація:

12

Чому це цікаво:

Тут відповіді на запитання, чи можливе навчання через гру. І як навчити дітей засвоювати матеріал граючись і не забувати, що математика, історія, українська мова — це не лише шкільний предмет, а життєві дисципліни

Спікери:

  • Олександр Папіш, менеджер освітніх проєктів ГС «Освіторія»

Одна з актуальних проблем у шкільній освіті — відсутність у дітей мотивації під час навчання. І те, що може стати реальною панацеєю, — гейміфіковане навчання. Що таке гейміфікація? Як її реалізувати на своїх уроках? Які конкретні інструменти застосувати? Як зробити так, щоб старшокласники почали з цікавістю готуватися до ЗНО та успішно його склали? Відповіді на всі ці запитання освітяни отримають під час тренінгу.

Важливо!

Під час (не)конференції EdCamp 7–8 липня запрошуємо кожного особисто поспілкуватися з організаторками премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine, яку проводить в Україні ГС «Освіторія». Скористайтеся нагодою в онлайн-режимі подати свою кандидатуру або ж номінувати колег на звання найкращого вчителя країни. Якщо у вас були питання, які ви не знали, кому поставити, або ж побоювання щодо участі — приходьте до стенда «Освіторії», де ми розвіємо всі ваші страхи та сумніви!

№3

Профорієнтація без тестів

Час і місце:

7 липня

15:00 — 16:00

Локація:

3

Чому це цікаво:

Покоління Z часто сумнівається у виборі майбутньої професії, тож варто знати, як допомогти підлітку з’ясувати, чи він на правильному шляху

Спікери:

  • Марина Гончаренко, засновниця Лабораторії Освітніх Змін. Експертка з розробки навчальних програм для покоління Z
  • Станіслав Дрогаєв, психолог і психотерапевт

Експерти розробили програму профорієнтації для підлітків, яка вчить обмірковувати, планувати, досліджувати й випробовувати професії для життя та успіху. У побудові програми використані методи peer-to-peer learning, змішане навчання, тренінг навичок та рольові ігри. Безумовно, ці практики будуть корисні не тільки у впровадженні профорієнтаційних програм, а й для побудови сучасних уроків.

№4

Нове шкільне харчування в навчальних закладах України

Час і місце:

7 липня

15:00 — 16:00

Локація:

11

Чому це цікаво:

Дізнаєтесь, як повернути довіру дітей до їдальні та приготувати крутий обід за 15 грн

Спікери:

  • Євген Клопотенко, зірковий шеф-кухар, розробник нового меню для шкільних їдалень України

Щоб школярі з радістю поспішали на обід до їдальні, а не кривили носом — «фе, суп із бридкою присмажкою!», потрібно лише бажання керівництва та кухарів зробити життя школярів трошечки смачнішим. При цьому собівартість закупівельних продуктів не зросте ні на копійку.

Як це втілити на дії, а також де отримати відеорецепти страв — дізнавайтеся на майстер-класі. Важливо, що всі рецепти Євгена Клопотенка для шкільних їдалень ухвалені Держслужбою України з питань безпечності харчових продуктів.

№5

Як створити антидискримінаційний центр у школі: основні кроки

Час і місце:

7 липня

15:00 — 16:00

Локація:

15

Чому це цікаво:

Щоб учні зростали впевненими у собі особистостями, в школах слід приділяти увагу питанням гендерної рівності. На жаль, в Україні зараз це велика рідкість. Саме час створити у вашій школі антидискримінаційний центр, як гадаєте?

Спікери:

  • Тетяна Дрожжина, експертка з 9-річним досвідом впровадження принципів гендерної рівності в освіті

Сучасний світ змінюється з космічною швидкістю, але водночас у суспільній свідомості продовжують існувати безліч стереотипів щодо різних ознак людей. Зокрема це стосується соціальних ролей жінок і чоловіків. Впровадження антидискримінаційного підходу до сучасного освітнього простору є надважливою складовою. Тож антидискримінаційний центр у школі слугуватиме цьому процесу. Під час сесії дізнаєтеся, для чого потрібен такий центр та як його створити. Також тут презентують корисну збірку, розроблену Центром гендерної культури.

№6

Сучасні уроки технологій з LEGO в початковій школі

Час і місце:

7 липня

15:00 — 16:00

Локація:

16

Чому це цікаво:

Ви навчилися використовувати LEGO на уроках більш ніж десятьма способами? Якщо ні, йдемо до вас! Адже завдяки STEM-програмам від LEGO Education ваші учні зможуть вивчати предмети природничо-наукового і технічного напрямків, створювати власні проєкти, здобувати нагороди на чемпіонатах з робототехніки.

Спікери:

  • Олена Табінська, експертка, закохана у STEM та LEGO Education.

Методисти нашої компанії розробили інноваційний для України навчальний посібник для НУШ — «Технології і дизайн на основі LEGO». Він уже є для 1-го класу, а зараз розробляється і для 2-х класів. Знайдете в ньому творчі завдання для уроків технологій і дизайну. На майстер-класі для вас проведуть поглиблене занурення в тему «легізації» шкільних уроків, тож готуйтеся до корисного потоку інформації.

№7

Малюк і Бюджет: як вчити дітей керувати грошима

Час і місце:

7 липня

16:00 — 17:00

Локація:

2

Чому це цікаво:

«Я хочу заробляти великі-превеликі гроші» — співають в одній популярній пісні. Авжеж, хочуть усі! Але як правильно навчити дітей розпоряджатися фінансами, щоб «зелені» та «гривневі» купюри в майбутньому так і липнули до власника? Маємо для вас відповіді!

Спікери:

  • Любомир Остапів, сімейний фінансовий радник та консультант з управлінських фінансів

Пан Любомир пише книгу «Малюк і Бюджет», і для цього детально та прискіпливо вивчає дієві методики навчання фінансової грамотності дітей у США та Європі. На лекції спікер пояснить особливості й тонкощі розмов про гроші для дітей за віковими групами: дошкільнята, молодша школа, підлітки, молоді дорослі люди. Любомир Остапів поділиться практичними кейсами, які здобув у співпраці з MBA kids та Ampli.

№8

Школа: навчати чи (взаємо)навчатися? Інструменти для взаємного наставництва та взаємопідтримки

Час і місце:

7 липня

16:00 — 17:00

Локація:

18

Чому це цікаво:

Микола Скиба — неперевершений спікер, його промови завше блискучі. Він дасть практичні поради, як вчителі можуть допомогти школярам здобувати корисні навички й «скіли» просто під час навчального процесу. Навчання — то життя, і навпаки, чи ви згодні?

Спікери:

  • Микола Скиба, експерт напрямку «Освіта» «Українського інституту майбутнього», співзасновник ГО «Агенція культурних стратегій» та освітньої платформи Next Generation Business School, автор книжки «Освіта для турбулентного світу»

Найефективнішим і, водночас, найскладнішим є формат навчання, в якому розвиток нових навичок вплетений у робочий процес. Щоб уможливити це у школі, та й у будь-якій іншій інституції, має панувати відповідна культура, складниками якої є довіра, відкритість до нового, готовність отримувати та надавати конструктивний зворотний зв’язок, навчатися впродовж життя. «Я займаюся цим явищем останні три роки і готовий поділитися як практичним досвідом, так і новими ідеями, над якими варто працювати солідарно» — пообіцяв освітянам пан Скиба.

№9

Усе, чого ви не знали про хмарні технології: теорія та практика у запитаннях і відповідях

Час і місце:

7 липня

17:00 — 17:30

Локація:

5

Чому це цікаво:

Хмарні технології — це не просто цікаво Це те, що має опанувати кожен педагог і користуватися у задоволення. Вчімося разом!

Спікери:

  • Марина Лютинська, сертифікована тренерка Microsoft MIE, Master Trainer, Microsoft Certified Educator, лауреатка Global Teacher Prize Ukraine 2018 у номінації «Учитель-інноватор»

Максимум інновацій, практично спрямованої інформації, яку ви зможете одразу використовувати під час освітнього процесу. Ітиметься про нові ідеї і тренди, які диктує міжнародний освітній форум Microsoft Education Exchange E2, а також про захопливі технологічні рішення. Саме вони вам знадобляться для творчого пошуку, дискусій та руху вперед.

№10

Відверта розмова з пані міністром освіти і науки України Лілією Гриневич «100 і одне запитання про освіту»

Автор фото: Уляна Рудіч

Час і місце:

7 липня

18:45 — 19:45

Локація:

1 (Атріум)

Чому це цікаво:

Живе спілкування з пані міністром освіти і науки України

Спікери:

  • Лілія Гриневич, пані міністр освіти і науки України

Готуйте питання заздалегідь, адже нагода поспілкуватися з пані міністром трапляється не щодня. Відверті розмови про наболіле, плани на майбутнє та особисті історії — усе це під час дуже особливої події, яку радимо не пропускати.

Будь у курсі!

6 принципів EdCamp

Безкоштовність

Учасники не платять за вхід на EdCamp’и. Це сувора умова, яка гарантує рівність шансів.

Незалежність

EdCamp’и не мають «кураторів» з державного чи бізнес-сектора. Усі вільно висловлюють свої думки, вступають у дискусію і відстоюють свої погляди.

Кожний може стати спікером

Якщо ви відвідуєте EdCamp, то маєте право виступити. Усі можуть поділитися своїм досвідом в атмосфері, яка об’єднує.

Програма визначається в перший день проведення

На початку EdCamp’ів графік і теми спілкування плануються спільно з усіма. Завдяки цій спонтанності план подій відповідає потребам учасників.

Вільна ініціатива

Будь-хто може організувати EdCamp у себе — чи то окрема школа, районне управління освіти, громадська організація або неформальна учительська група.

Діє закон «про дві ноги»

Учасники самі визначають, які із сесій відвідають і на який час там затримаються. Це «відсіює» неактуальні або презентовані в непривабливій формі виступи.

Поділитися цією статтею