Фінансове питання є досить болісним для батьків, адже якщо вони не зможуть здати кошти на певні потреби своєї дитини, з’являється страх: а що як через це зміниться ставлення до неї однокласників, класного керівника, директора? Намагаємося допомогти розібратися в тому, що робити, коли від батьків вимагають гроші в закладі освіті.

Свята у школі: як не опинитися в центрі скандалу через гроші

Свята у школі — одна з частих причин конфліктів. Що робити, якщо батьки не можуть або не хочуть здати кошти? Заборонити дитині святкувати з іншими? А можливо варто взагалі змінити систему шкільних свят?


Шкідливі поради: Як поводитися на батьківських зборах

Читайте наші шкідливі поради про батьківські збори, впізнавайте себе чи батьків інших дітей і прагніть… ніколи так не робити. І так, про «побори» тут також ідеться.


Як пережити батьківські збори: поради конфліктолога

А от як насправді варто вирішувати конфлікти, розповідає професійний конфліктолог Ірина Тарасова. Відстоювати свою позицію можна без криків, нервів та зайвих втрат.


Як проходять батьківські збори в різних країнах

Корисно також поглянути на закордонний досвід. Десь узагалі не збирають кошти, десь мінімізували цей процес — тож варто обговорити з батьками і впровадити власну модель чи аргументувати свою позицію.


Як знайти спільну мову вчителям та батькам

Якщо конфлікт з фінансового питання пов’язаний з викладачами або якщо ситуацію не виходить вирішити в межах окремих обговорень батьків, доречно поговорити з класним керівником і пояснити ситуацію. Або, принаймні, попросити в педагогів допомоги прослідкувати, щоб ваша дитина не страждала через цькування і дискримінацію, пов’язані з грошима.

Поділитися цією статтею