Коли людство стикається з викликами та загрозами, то щоразу звертається до мудрості та настанов від класиків. Недарма ж їхні твори вважають вічними і вивчають у школі. Якщо пильно читати їхні твори та біографії, вони стають сучаснішими, ніж ми думали. Як наблизити Шевченка до дітей? Що радив батькам та вчителям Сковорода? Як Стус навчав свого сина дистанційно із заслання? Ми зібрали матеріали про українських класиків, які й нині не втрачають актуальності. 

Що радить Григорій Сковорода сучасним вчителям та батькам?

299 років тому народився Григорій Сковорода. У шкільних підручниках його змальовують як аскета, відлюдника і моралізатора. Насправді ж Сковорода був блогером, приватним репетитором та коучем-фрілансером. Не вірите? Ми готові це довести: зібрали 7 фактів з його життя та цитати-поради сучасним вчителям і батькам.


 Крутезні сценарії уроків про Тараса Шевченка, які учні проситимуть повторити ще

9 березня Україна відзначає день народження Тараса Шевченка. А що, як замість класичних уроків про наймогутнішого класика української літератури запропонувати учням дещо новаторське, наближене до їхнього світосприйняття та хобі? Вчителька української мови та літератури Новопечерської школи Ольга Питюр та SMM-гуру Дмитро Коваленко розповідають про найкреативніші сценарії уроків за мотивами біографії та творчості Кобзаря.


6 фактів про Стуса, які доводять, що він надзвичайно сучасний

Василь Стус — символ непохитності переконань: за захист української мови і культури та боротьбу за права людини радянська влада двічі засуджувала поета. А його смерть у таборі для політв’язнів досі залишається нерозгаданою таємницею. Ми зібрали 6 фактів про поета-борця, які досі вражають.



Юрій Андрухович: «У школі поставив би все на виховання любові до книжок»

Як зацікавити дітей книжками? Що варто змінити у шкільній програмі, щоб українською літературою захоплювалися? Як говорити на уроках про письменників так, щоб читали всі? Про це розповідають улюблені українські автори, учасники Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz — щорічного свята доброї літератури, фестивалю, що традиційно відкриває новий книжковий сезон.


#ЛітДвіж: Як українські класики почали усміхатись 

Леся Українка, Іван Франко, Остап Вишня та інші класики української літератури почали усміхатися. Проєкт «ЛітДвіж», втілений HAVAS PR за підтримки ГС «Освіторія» та видавництва «Ранок», створив 12 оновлених портретів українських письменників і письменниць. На них вони безжурні та сучасні. Проєкт «ЛітДвіж» доводить, що українська література — це двіж, який надихає та качає. Хочете переконатись? Ми зібрали факти про 12 українських класиків, якими можна зацікавити дітей.

Поділитися цією статтею