Усе про майбутнє ЗНО, інтерв’ю з топ-спікерами української та світової освіти, виклики сучасного батьківства, поради психологів та експертів — у добірці найкращих матеріалів «Освіторії» за січень.

Лілія Гриневич: Як далі розвиватися українській освіті

«Україну бачать у світі як державу з глибокими освітніми традиціями», — розповіла Лілія Гриневич «Освіторії» на The Education World Forum у Лондоні. Потужна освітня подія зібрала міністрів з 95 країн світу. Які наші сильні і слабкі сторони, найнагальніші завдання та перспективи, зокрема, коли зможемо вирішити болісне питання учительських зарплат, що нам потрібно розвивати насамперед, які інновації запозичити та чим ми можемо похизуватися перед світом пані міністр розповіла в ексклюзивному інтерв’ю «Освіторії».


Андреас Шляйхер: «В Україні вражає відданість вчителів своїй професії»

«Найбільшим завданням українських вчителів є відійти від системи переказування змісту предмета — і перейти до навчання розуміння», — поділився з «Освіторією» розробник міжнародного тестування PISA Андреас Шляйхер. Після його виступу на The Education World Forum у Лондоні ми розпитали його думку про стан української системи освіти. Найбільшим багатством України експерт назвав учителів, які попри неабиякі інфраструктурні та матеріальні труднощі залишаються активними та вмотивованими. Саме вони рухають українську освіту вперед.


5 історій про 5 найкращих освітніх систем світу

Готуючись до інтерв’ю, «Освіторія» прочитала книжку Андреаса Шляйхера «Найкращий клас у світі: як створити освітню систему 21 століття», що нещодавно вийшла українською. Звернули увагу на історії приголомшливо успішних реформ освітніх систем у 5 країнах. Це не тільки Фінляндія. Сінгапур показує, як різко може змінитися освіта за відносно короткий час. В Естонії на успішність учнів не впливає соціально-економічний стан. Канада — приклад того, як можна навчати набагато більше дітей-мігрантів, ніж в інших розвинених країнах. А в Шанхаї освіта неймовірно конкурентна.


Все про ЗНО-2019: шпаргалка для учнів та батьків

Що, де, коли: усі нововведення ЗНО-2019. Які нові правила вводить МОН цьогоріч? Який графік проведення тестування з різних предметів? За яким принципом встановлюватимуть пороговий бал? Скільки коштуватиме проходження пробного ЗНО і що це дасть? Які безкоштовні платформи допоможуть якісно та у формі гри з призами підготуватися до головного учнівського тестування? На ці основні запитання відповідає наша стаття.


Як не відштовхнути дитину

Сім важливих моментів, на які варто вчасно звернути увагу батькам. Трапляється, ми несвідомо відштовхуємо власних дітей. А потім, уже тінейджерами, вони повертають це нам сторицею. Якщо заздалегідь звернути увагу на кілька простих ситуацій, підліткові роки сина чи доньки пройдуть значно легше, переконана дитячий психолог Олена Гридасова.


5 прийомів нейрохакінгу для ефективного навчання

Альфа-стан мозку — це стан радісного збудження. Саме в таких умовах запам’ятовування відбувається найефективніше. Також мозок дуже не любить монотонності й одноманітності. Тому процес навчання треба перетворити на торт з різних шарів — різної активності. А ще важливо чергувати процеси концентрації та розслаблення, і неодмінно ділити масиви інформації на частини. Про ці та інші закони роботи мозку розповів на своєму майстер-класі з нейрохакінгу Сергій Андрусенко.


Вікіпедія — ворог чи друг у навчанні?

Про можливості та застереження щодо використання Вікіпедії в освіті, її важливість для розвитку критичного мислення розповіла у хабі «Освіторії» адміністраторка української Вікіпедії Наталія Тимків. А також поділилася інсайдерськими історіями: «Учням часто кортить поредагувати сторінки про відомих письменників. Тож коли наближається час вивчення у школі творчості Котляревського, наприклад, адміністратори тимчасово захищають цю статтю, щоб туди не потрапили неправдиві факти». А ще спеціальні роботи відстежують, коли правки до найбільшої онлайн-енциклопедії світу вносять з урядових адрес — і повідомляють, що ж саме міняли у статтях.

8 серіалів, що змусять закохатися в науку

Ми склали добірку найкращих наукових телешоу, які будуть цікавими і зрозумілими не лише для науковців. Про час і простір, фізичні та хімічні експерименти, космос і природу. Обережно, їхній перегляд може викликати залежність, а також привести до шаленого захоплення наукою.

Поділитися цією статтею
Автор: