Все про ЗНО-2019: шпаргалка для учнів та батьків

5 лютого розпочнеться реєстрація на ЗНО. Саме тестування триватиме з 21 травня по 12 липня. Які нові правила вводить МОН цьогоріч? Який графік проведення тестування з різних предметів? За яким принципом встановлюватимуть пороговий бал? Скільки коштуватиме проходження пробного ЗНО і що це дасть? Які безкоштовні платформи допоможуть якісно та у формі гри з призами підготуватися до головного учнівського тестування?

Де і коли можна зареєструватися на ЗНО 2019?

Зареєструватися для проходження ЗНО можна з 5 лютого до 25 березня.

Для цього треба буде створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його до регіонального центру.

Реєстраційну картку необхідно сформувати за допомогою спеціального сервісу «Зареєструватися», який буде доступний з 5 лютого на сайті.

Які документи знадобляться для реєстрації?

Після створення реєстраційної картки слід підготувати пакет документів, який треба передати до регіонального центру оцінювання якості освіти.


Знадобляться:

  • копія паспорта,
  • 2 фотокартки 3 × 4 см (мають бути однакові),
  • реєстраційна картка.

Останню випускник має сформувати на zno.testportal.com.ua із зазначенням предметів, які обирає на ЗНО.


Які дати проведення ЗНО з різних предметів?

21.05

Математика

23.05

Українська мова та література

27.05

Іспанська, німецька, французька мова

28.05

Англійська мова

30.05

Фізика

04.06

Історія України

06.06

Біологія

11.06

Географія

13.06

Хімія

Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох вищеперелічених предметів.

Завдання сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії будуть перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами.

Чи є зміни в програмах ЗНО?

Ні, програми залишаються ті самі, що були затверджені 3 лютого 2016 року. Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, наприклад:

Також порівняно з 2018 роком не змінились і структура тестів ЗНО, форми тестових завдань та схема нарахування балів за виконані завдання.

За яким принципом встановлюватимуть пороговий бал?

Для визначення результатів ЗНО 2019 року з кожного предмета буде встановлено пороговий бал. Це та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Засідання з визначення порогового бала транслюватиметься онлайн.

Цьогоріч пороговий бал з математики, української мови і літератури, фізики буде визначено до 13 червня, з іноземних мов, біології — до 19 червня, з історії України, географії, хімії — до 24 червня.

Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до закладів вищої освіти. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від порогового бала, отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та зможуть взяти участь у конкурсному відборі під час вступу до вишів.

Чи проходитиме ДПА у формі ЗНО?

Учні 9-х класів, як і в попередні роки, складатимуть ДПА в розгорнутому письмовому вигляді. Ну а запуск ЗНО в 9-му класі планується не раніше 2026–2027 навчального року.

А ось студенти закладів вищої та професійної освіти складатимуть ДПА у формі ЗНО тільки з двох предметів: української мови та на вибір математики або історії України.

Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (а також слухачів і студентів) для проходження ДПА до 18 березня 2019 року.

А як щодо пробного ЗНО?

Щоб взяти участь у пробному ЗНО, яке відбудеться в березні, треба пройти реєстрацію, яка триває з 8 по 31 січня.

Пробне ЗНО з української мови та літератури відбудеться 16 березня

Пробне ЗНО з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) відбудеться 23 березня.

Скласти тест коштуватиме від 132 до 139 грн, залежно від регіону проживання учасника. Зареєструватись можна тут.

У день проведення пробного тестування кожен учасник може пройти тест з одного навчального предмета. Результати пробного ЗНО з української мови та літератури оприлюднять 22 березня, з інших предметів — 29 березня.

Що це дасть учневі:

  • ви ознайомитеся з процедурою проведення тесту від «а» до «я»;
  • побачите зміст тестового зошита, запам’ятаєте порядок доступу до пункту тестування й робочого місця;
  • попрактикуєтеся в заповненні бланків відповідей і психологічно налаштуєтеся на майбутні тести;
  • дізнаєтеся, наскільки ефективно зможете розподіляти час на виконання тестових завдань.

Результати ЗНО яких років зарахують в університетах?

У 2019 році для вступу до закладів вищої освіти зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання: 2017, 2018 та 2019 років.

З англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть результати 2018 та 2019 років.

А які нові правила ЗНО в 2019 році?

Щоб скласти ЗНО, школярі мають надати ID-картку.

Школярі, яким виповнилося 14 років, мають своєчасно звернутися для оформлення ID-картки — саме таке прохання від МОН отримали освітяни, які, у свою чергу, мають інформувати про цей момент батьків і учнів. Державна міграційна служба доручила своїм територіальним органам сприяти школярам в оформленні документів.

Інші документи для реєстрації можуть використовувати:

  • особи, які проживають на окупованих територіях. Вони можуть надати свідоцтво про народження. А у випадку втрати документа, що посвідчує особу, без можливості його відновити вони можуть пред’явити довідку від навчального закладу з фотографією;
  • іноземці та особи без громадянства. Їм треба надати копію паспорта або документа, що посвідчує особу;
  • біженці можуть надати копію довідки про звернення за захистом в Україні.

Усі інші громадяни України зобов’язані подавати для реєстрації виключно паспорт.

У МОН додають: «Також паспорт пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування. Питання своєчасного отримання паспорта є актуальним для тих школярів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра після 9-го класу».

Чи складатимуть ЗНО студенти коледжів?

Якщо учень навчається в коледжі та має в 2019 році отримати атестат про повну загальну середню освіту, йому треба буде пройти державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з двох предметів.

Перше тестування — українська мова та література. Друге — на вибір математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття).

Результати ЗНО підуть до атестата замість підсумкового іспиту.

Які безкоштовні онлайн-сервіси допоможуть підготуватися до ЗНО?

iLearn

Гейміфікована платформа iLearn — це єдиний в Україні сайт, створений командою «Освіторії», де випускники можуть безкоштовно готуватися до фінального тестування. Ви отримуєте доступ до безкоштовних онлайн-курсів для підготовки до фінального тестування. Під час реєстрації учні створюють свого гейміфікованого героя і можуть отримувати електронні монети ВЧИБАКСИ за проходження тестів, завдань та вебінарів.

Також платформа пропонує вебінари з найкращими викладачами української мови та літератури, математики, історії України та англійської. За успіхи в навчанні користувачі можуть накопичувати монети, проходити рівні та здобувати досвід. Для найзавзятіших на iLearn підготували цінні призи від партнера Coca-Cola.

А вже із середини січня на випускників усіх шкіл України чекає сюрприз — можливість безкоштовно проходити тести у форматі ЗНО на сайті iLearn.

Найкращі спеціалісти підготували для школярів безліч запитань, які допоможуть підготуватися до іспитів.

Eduget

Безкоштовні онлайн-курси з підготовки до ЗНО пропонує освітня платформа Eduget в рамках проекту Be Smart.

На платформі абітурієнт може отримати доступ до 15 курсів з 8 предметів: українська мова та література, математика, історія України, англійська мова, фізика, хімія, географія та біологія. Курси доступні для проходження з будь-якого пристрою, для цього ви маєте зареєструватися на сайті. Для зручності курси містять систематичне тестування та контроль успішності.

#ЗНОцепросто

Ця платформа в Instagram — знахідка для абітурієнта, який хоче зробити час, проведений у соцмережі, корисним. Тут є лайфхаки підготовки до ЗНО, мотиваційні пости, чималий список чат-ботів, які допомагають готуватися до тестування. Цей ресурс розробили та ведуть викладачі Харківського національного економічного університету імені Кузнеця.

До слова, на сайті Українського центру оцінювання якості освіти вже розмістили сертифікаційні роботи за кожним з предметів ЗНО. Мета — допомогти випускникам зорієнтуватися, що вони повинні знати та вміти в межах тематичних розділів, за якими складаються питання тестів.

Поділитися цією статтею