Прогулянки на карантині: 12 мобільних додатків, які розважать дітей

Зображення: ouch.pics

Нині, після певного послаблення карантину, можна гуляти з дітьми в парках та інших зелених зонах. Що ж можна робити, аби в парку про профілактику не забувати, але при цьому діти могли весело гратися? На допомогу прийдуть гаджети.

Мобільні додатки для розпізнавання побаченого

Діти не знають, яке листя в дуба, а яке в клена? Не розпізнають, чиї сліди на землі, окрім відбитків кросівок? Саме час дізнатися більше про довколишню природу.

Seek слугує для розпізнання тварин і рослин за фотографіями. Щоб запустити програму, досить навести камеру на незнайому квітку чи дерево — і програма за допомогою системи розпізнавання зображень видає довідку про об’єкт у кадрі. У базі програми — понад 30 тисяч видів тварин і рослин, які задовольнять цікавість юного любителя природи.

PlantNet — найкращий безкоштовний додаток для визначення рослин за фото. База даних програми містить понад 4100 звичайних рослин. Декоративних тут немає — лише ті, що ростуть у полі чи лісі. Додаток аналізує фото і видає докладну інформацію.

Song Sleuth допомагає розпізнавати голоси птахів. Тільки-но програма завантажиться, вона почне захоплювати звук, відображаючи його на спектрограмі. Натисніть «Record», коли птах заспіває, а потім «Stop», коли зібраного аудіоматеріалу буде досить. Програма навіть дає змогу позбутися сторонніх шумів. Видає список можливих варіантів залежно від місця розташування. Окрім птахів розпізнає голоси жаб і деяких поширених у містах тварин (наприклад, білок).

ChirpOMatic — теж для розпізнання голосів птахів. Запускати запис буде зручно натисканням великої червоної кнопки. І більше можна не хвилюватися: за 12 секунд запис зупиниться автоматично. Цей додаток видає менше інформації, ніж попередній, але містить фотографії, які школяреві значно більше скажуть. А під час визначення птаха враховують ще й пори року — приміром, яким шляхом летить на південь і де має зимувати.

Програма Birdsnap здатна розпізнавати до п’ятисот найпоширеніших видів птахів. Працює, як і попередні: автоматично знаходить візуально схожі види.

Birds Eye визначає птаха вже за зовнішнім виглядом. Додаток навіть надає карти з інструкціями, де і коли можна зустріти той чи той вид птахів, а ще багато інформації про них самих. Більше підійде для школярів середнього і старшого віку.

MyNature Animal Tracks містить базу відбитків лап безлічі тварин. «Це чиї сліди петляють коло лісових доріг? Це лісом походжають нособраз і дикоріг». Щоб уміння дітей були трохи вищими, ніж у Маші з мульта, варто потренуватися. І ліс не обов’язковий: у парку гуляють собаки й коти — можна почати з них. Враховано все: форма передніх та задніх лап, відстань між лапами, схеми ходи. З визначеною твариною можна познайомитися ближче: матимете яскраве фото та звукові файли для демонстрації голосу.

Мобільні додатки для дослідження природи

Скільки нового можна побачити у звичайному! Дивитися на зоряне небо і «читати» його, спостерігати за ритуалами комах — хіба це не диво?

Star Walk — віртуальний телескоп з атласом космосу. За допомогою програми можна дивитися зоряну проєкцію на реальних ділянках неба, познайомитися з планетами, зірками, супутниками, а також іншими космічними об’єктами. Тут є навіть… така собі машина часу, адже можна побачити небо минулого чи майбутнього. Технологія доповненої реальності дає змогу побачити поєднане зображення: карта зоряного неба в реальному часі та зображення камери пристрою.

Magnifying Glass With Light — через віртуальне збільшувальне скло можна роздивитися життя найдрібніших комах. Додаток розпізнає пейзаж. Уже темно? Автоматичне включення вбудованого світла за слабкого освітлення допоможе в цій ситуації, а користувач може проконтролювати ще й рівень освітленості.

AR-ігри на свіжому повітрі

Якщо ловити на вулиці покемонів, час минає швидко, усім весело і діти не сумуватимуть без гри в пісочку.

Jurassic World Alive — гра про динозаврів. Завдання — піклуватися про доісторичних підопічних. Коли ж вони подорослішають, починаються бої динозаврів.

AR Dragon — якщо попередня гра занадто доросла, то цей симпатичний дракончик підійде учням початкової школи. Усе працює за принципом тамагочі. Віртуальний симулятор догляду за домашнім улюбленцем включає чимало дій: харчування, сон, ігри, навчання. Тваринка зростатиме на ваших очах. А бачити її дитина буде звісно ж там, де ви гуляєте, у знайомих реаліях.

Harry Potter: Wizards Unite — під час прогулянки можна легко потрапити до замку Хогвартс і познайомитися з паралельним світом магії. Вам доведеться знаходити її сліди і вберігати від людського ока (маглів). Ви зможете практикуватися в парку в різних магічних професіях — «Аврор», «Магіолог» та «Професор». Чарівна паличка може діяти зовсім поруч з вами. І це перетворить нудну прогулянку на сповнений вражень епізод життя.

Поділитися цією статтею