П’ять здорових сніданків школяра

cover_lunchbox

Ланч-бокси — чудова можливість подбати про те, щоб обід вашої дитини був корисним, апетитним та смачним. Ми поговорили з Анною Ватан — мамою, фахівцем зі здорового харчування (засновниця проекту «Здорова їжа & більше») — про те, які продукти варто додати до раціону вашої дитини.

vatan

Для початку кілька важливих порад. Найкращі години для прийому їжі: 11:00 — для другого сніданку та 14:00 — для обіду, тому спробуйте привчити дитину саме до такого графіка.

Якщо перший сніданок містив складні вуглеводи (кашу, хліб), другий сніданок доцільно зробити фруктовим, і навпаки. Взагалі, фрукти та овочі обов’язково мають бути в щоденному ланч-боксі школяра. В ідеалі сезонні: наприклад, влітку огірки — це корисно, а взимку краще з’їсти моркву.

Бажано, щоб обід був теплим, але не варто використовувати мікрохвильову піч. У жодному разі не давайте дитині нічого смаженого, переробленого з додаванням хімічних складників та цукру.

Отже, що покласти до ланч-боксу дитини?

1. Фруктовий ланч-бокс

Чи не найбільше енергії нам дають фрукти. Дуже корисним для дитини зранку буде фреш. Якщо фреш апельсиновий (свіжий, щойно зроблений), його можна навпіл розвести водою і дати дитині, тоді в неї буде дуже багато енергії на весь день.

Але я раджу також покласти фрукти до ланч-боксу. Нарізані фрукти чомусь з’їдаються дітьми з більшим бажанням, ніж цілі. Користуйтеся можливістю нагодувати дитину корисними плодами.

Узимку це можуть бути хурма, зерна граната, яблука, ківі, мандарини, апельсини, грейпфрути, а також груші та виноград. Якщо ви не впевнені в чистоті продуктів, попередньо замочіть їх на кілька годин у чистій воді. Шукайте можливість купувати органічні продукти.

Можна також додати овочеві та фруктові чіпси. Існує безліч варіантів, щоб улюблений дитячий снек був корисним та смачним.

2. Горіхи та каші

Дуже багато енергії дітям дають горіхи та каші. Тому важливо, щоб це були цільні каші, а не пластівці. Краще споживати вівсянку, ніж вівсяні пластівці, тоді від продукту зберігається максимальна користь. Інколи можна давати цільнозернові макарони.

Горіхи перед вживанням корисно попередньо замочити. Але ніяких смажених, а тим більше солених горішків. І пам’ятайте, що арахіс — не горіх.

3. Овочі

Я раджу морквяні палички. Їх можна давати з хумусом чи іншою здоровою намазкою — діти полюбляють таку їжу. Але варто зважати, щоб вона не була довго без холодильника.

Ще один легкий у приготуванні варіант — картопля «в мундирі». Почистити та полити сиродавленою олійкою. Біля картоплі обов’язково овочі та зелень. До речі, картоплю корисніше їсти в холодному вигляді.

4. Овочеві роли та сендвічі

Дітки дуже люблять роли та сендвічі, а батьки мають привчити дітей до того, щоб такі снеки були корисними. Тому використовуйте винятково бездріжджовий хліб. Усередину кладіть зелень та овочі, намазкою може бути хумус, авокадо, якісне вершкове масло, але жодних майонезів та кетчупів.

М’ясо краще не поєднувати з хлібом, щоб уникнути бродіння. Та й саме поєднання білків і вуглеводів не є правильним. До речі, дуже смачним виходить хліб з медом, діти його просто обожнюють.

5. Здорові хлібці

Льняні, рисові, кукурудзяні, овочеві — вибір великий. Можна також додавати здорові мафіни чи кекси (власного приготування або ж придбані в магазинах здорової їжі). Важливо, щоб у складі не було дріжджів та білого борошна. Завжди обирайте тільки цільне зерно.

Поділитися цією статтею
Автор: