Розповідаємо про 5 масштабних досліджень, які стануть дороговказом для поступу освіти у 2025 році. Від першого масштабного дослідження вчительства від Освіторії, що озвучує виклики у сфері освіти України з 2025 по 2030 рік, до резонансних міжнародних досліджень. До прикладу, в Україні лише 60% учнів досягли базового рівня креативності, як показує PISA. Що маємо оновити у школах, щоб учні розвивали креативне мислення, та яких типів завдань бракує в наших нових підручниках? Що входить у «трикутник навчання» протягом життя? Яка роль ШІ в освіті в наступному десятилітті? І чому віднедавна традиція «один учитель — один клас» поступається новому підходу «командне вчителювання»? Читайте в наших матеріалах.
Дослідження «Вчителі України: кадровий потенціал»: 6 головних освітніх викликів та як їх вирішити до 2030 року
Освіторія презентувала масштабне дослідження «Вчителі України: кадровий потенціал». Воно засвідчує: в Україні зараз 282 тисячі вчителів, і 40% з них планують піти з професії до 2030 року. До того ж лише 20% педагогів задоволені тим, якою мірою суспільство цінує їхню працю. Тільки 12% задоволені рівнем заробітної плати. На яких рішеннях потрібно зосередити зусилля в освіті в умовах обмежених ресурсів та повномасштабної війни? Що зацікавить освітян залишитися викладати в школі?
ШІ для вчителя — секретар чи конкурент: прогнози експертів
Всесвітній економічний форум оприлюднив новий звіт «Формування майбутньої освіти: роль ШІ в освіті 4.0». Чим він цікавий? Те, що ШІ приходить у реальність освітян, уже очевидно. Тож питання стає глобальним: як правильно скористатися цими можливостями? Як зробити так, щоб штучний інтелект допомагав учням, став комфортним інструментом для вчителя, а не підміняв його у школі й не залишав без роботи?
Що слід негайно змінити у школах: дослідження PISA дає підказки
Що маємо оновити у школах, аби учні розвивали креативне мислення? Яких типів завдань бракує в наших нових підручниках? Що виявилося найскладнішим під час дослідження PISA для юних українців? Національний звіт за результатами оцінювання креативного мислення викликав цікаву дискусію в освітянському колі.
Читати далі
Три кити навчання впродовж життя: стратегії, мотивація, віра в себе
Освіта повинна не лише готувати дітей до майбутнього, а й навчати їх орієнтуватися в його невизначеності. Тому дослідники PISA роблять акцент на навчанні впродовж життя. Для цього учням важливо вміти розбиратися в безлічі інформації, яка зараз доступна. А також бути впевненими у своїй самостійності в навчанні. На основі опитування країн ОЕСР дослідники PISA визначили «трикутник навчання» упродовж життя.
Вчителювання по-новому: команда чи консиліум?
Ви б хотіли проводити заняття одночасно разом… із дев’ятьма колегами? Обговорювати разом усі виклики та ухвалювати рішення? Розподіляти зарплатний фонд пропорційно часу та зусиллям? Брати вихідні посеред тижня для гармонізації психологічного здоров’я? У США так уже подекуди працюють. Іноземні експерти впевнені, що за командним вчителюванням — майбутнє. Результати цього міжнародного дослідження обговорюватимуть ще не один місяць.