Різдвяні традиції у школах за кордоном: що дарують дітям?

Автор тексту: Юлія Чернова

В українських школах у період зимових свят учні влаштовують благодійні ярмарки. А самі в подарунок отримують пряники-миколайчики або солодощі. А що дарують дітям у школах за кордоном? Розповідаємо, які традиції мають навчальні заклади в інших країнах.

Фінляндія

Наприкінці грудня в молодшій школі проходять святкові концерти для батьків, які заздалегідь готують діти разом з учителями та вихователями.

Солодощі учням будь-якого віку дарувати не прийнято. Фіни дуже відповідально ставляться до дитячого здоров’я і враховують, що в когось може бути алергія, непереносимість глютену чи лактози. Тому якщо батьки хоча б однієї дитини не бажають, щоб вона їла солодощі на шкільному святі, подарунку не отримає жоден учень у класі чи групі.

Якщо ж батьки узгодили солодкий подарунок, то він все одно має бути корисним. Зазвичай це маленький пакетик, де лежать сік, яблуко, мандарини та цукерки з лакриці. Обходиться він батькам максимум у 4 євро.

У деяких школах роблять подарунки вчителям. Наприклад, квіти. Однак на все разом збирають не більше 20 євро із сім’ї.

Швеція

У школах немає великих традицій проведення зимових свят. Одна з причин — пишні святкування Різдва вдома, де діти отримують дуже багато подарунків від батьків та родичів. Іноді лише одне розпаковування всього, що надарували дитині за цей час, може зайняти три дні.

Для учнів молодших класів у школах батьки власним коштом влаштовують «фіку» — чаювання з великою кількістю різноманітних солодощів. Батьки також складаються на подарунок вчителю чи вихователю. Зазвичай це ковдра або подарунковий сертифікат в один із традиційних магазинів: H&M, Åhlens або один з магазинів декору для дому.

Велика Британія

Британські школи мають кілька усталених традицій підготовки та святкування Різдва, які дуже люблять місцеві школярі. Одна з них — різдвяний обід, коли учні збираються в святкових костюмах і сукнях за спільним столом, їдять ласощі, розважаються та грають в ігри під різдвяні мелодії. На обід треба заздалегідь здати невелику суму.

Школи прикрашають до свята різдвяними вінками, гірляндами, ліхтариками і обов’язково ставлять ялинку.

Напередодні свят учні активно займаються благодійництвом: власноруч виготовляють різноманітні вироби та солодощі, які продають на шкільних різдвяних ярмарках. Виручені кошти передають благодійним фондам.

Також у Великій Британії існує давня традиція надсилання вітальних листівок поштою, і Різдво — час, коли британські родини виставляють на підвіконнях усі різдвяні листівки, які вони отримали від друзів та родичів. У школі учні власноруч підписують листівки для всіх своїх однокласників та вчителів і навіть вкладають всередину листівок маленькі пакуночки з цукерками. 

Інший невід’ємний атрибут Різдва — Christmas poppers. Це паперові циліндри, всередині яких є маленькі сюрпризи: паперова корона, кольорове конфетті, жарти на шматочках паперу. За звичаєм, ці poppers кладуть на стіл поряд із тарілкою, гості схрещують руки і тримають poppers за паперові кінці. Тоді всі разом смикають і конуси вибухають, як новорічні хлопавки.

США

У США немає єдиної традиції шкільних зимових свят. Усе залежить від штату та конкретного навчального закладу. Наприклад, в одній із шкіл Шарлотта, що в Північній Кароліні, святкування цьогоріч затягнулося аж на 12 днів.

Кожного дня учні мали нову активність — піжамну вечірку, день різдвяних шкарпеток, день новорічних капелюшків, святковий обід під різдвяні мелодії, день пакування подарунків, день веселощів з батьками.

Кошти на все це батьки не здавали, однак кожна сім’я виділила близько 20 доларів дитині для того, щоб вона змогла відвідати шкільний новорічний ярмарок та купити там подарунки для друзів і близьких.

А от у школах Лос-Анджелеса зазвичай не влаштовують пишних свят. У цей час проходять костюмовані бали, куди продають квитки. Подарунки дітям не дарують. Однак батьки можуть, за бажанням, щось купити для вчителів. Зазвичай це дуже скромні сувеніри.

Поділитися цією статтею