У якому б столітті не жили українські письменники, їхні ідеї та настанови залишаються актуальними. Деякі з них понад століття тому використовували такі новаторські інструменти як дистанційне навчання та профорієнтація. Тож і сьогодні нам є що почерпнути в письменників різних поколінь. Зібрали матеріали про українських митців слова, що надихають навчати.

Ідеї Сухомлинського вражають сучасністю: 6 цінних порад вчителям

Зібрали для вас цінні поради від зірки української педагогіки Василя Сухомлинського. Як бути не вчителем, а мудрим вихователем, як керувати увагою дітей та налагоджувати контакт із «важкими» учнями? Ідеї Василя Сухомлинського вражають сучасністю.


Що радить Григорій Сковорода сучасним вчителям та батькам?

3 грудня святкуємо день народження Григорія Сковороди. У шкільних підручниках його змальовують як аскета, відлюдника і моралізатора. Насправді ж Сковорода був блогером, приватним репетитором та коучем-фрілансером. Не вірите? Ми готові це довести: зібрали 7 фактів з його життя та цитати-поради сучасним вчителям та батькам.


Юрій Андрухович: «У школі поставив би все на виховання любові до книжок»

Як зацікавити дітей книжками? Що варто змінити у шкільній програмі, щоб українською літературою захоплювалися? Як розповідати на уроках про письменників, щоб читали всі? Про це розповідають улюблені українські автори, учасники Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz — щорічного свята доброї літератури, фестивалю, що традиційно відкриває новий книжковий сезон.


Антибулер Антон Макаренко: 20 цитат класика світової педагогіки

ЮНЕСКО понад 30 років тому визнала Антона Макаренка одним із чотирьох найбільш знакових авторів, що сформували спосіб педагогічного мислення у XX столітті. Його ім’я ставлять на рівні з Марією Монтессорі, Джоном Дьюї та Георгом Кершенштейнером. Та чомусь мудрі думки авторства Макаренка українці згадують не так часто. «Освіторія» вирішила це виправити та зібрала 20 крутих і актуальних нині цитат прямолінійного, метафоричного та спостережливого педагога.


6 фактів про Стуса, які доводять, що він надзвичайно сучасний

6 січня 1938 року народився Василь Стус. Він — символ непохитності переконань: за захист української мови і культури та боротьбу за права людини радянська влада двічі засуджувала поета. А його смерть у таборі для політв’язнів досі залишається нерозгаданою таємницею. Ми зібрали 6 фактів про поета-борця, які досі вражають.

Поділитися цією статтею