Мініпосібник для вчителів, щоб економити час із ШІ

Час і нерви — найцінніший ресурс учителя. І всюдисущий штучний інтелект вже має тисячі принад, які обіцяють зробити робочі будні педагогів простішими, вивільняючи десятки годин на спілкування з учнями. Усе завдяки перебиранню на себе рутинної роботи від створення шаблонів уроків та презентацій до генерування тестових запитань, квізів, флеш-карток. З другого боку, ШІ може вигадувати факти, посилатись на неіснуючі джерела, а з часом навіть притупити критичне мислення дітей та провокувати лінощі. Чи є спосіб взаємодіяти з новомодним ШІ екологічно для свого та учнівського мозку? Розповідаємо та ділимось перевіреними інструментами освітніх ШІ, щоб початок вашої дружби не розчарував. 

Дружити із ШІ чи ні: краш-тест 5 застосунків зі штучним інтелектом від вимогливих українських учителів

Чи правда ШІ такий помічний для вчительства, як про те говорять? Вирішили протестувати 5 програм штучного інтелекту, які користуються попитом у світовій освітній сфері, і довірили цю місію п’ятьом завзятим учителям. Вони прискіпливо вивчали опції програми, готували уроки на основі розробок ШІ для своїх учнів і готові поставити власні оцінки: наскільки за шкалою 10 з 10 «штучні мізки» задовольняють потреби учасників освітнього процесу.


Потрібна презентація на урок? 5 програм ШІ, які зроблять це фантастично

Вчителю зовсім не обов’язково бути досвідченим графічним дизайнером, щоб створити красиву, цікаву та сучасну презентацію для уроку. Відтепер ШІ може переробити всю нудну роботу за вас, втіливши ваші ідеї дизайну слайдів за лічені хвилини. А вам залишиться час на творче планування, та й просто на філіжанку чаю для вечірнього розслаблення. Зібрали в матеріалі 5 інструментів з усіма їхніми фішками.


Чи змінить штучний інтелект українську школу?

Чи відбере штучний інтелект роботу у вчителів? Якою буде роль школи в майбутньому? Як не допустити втрату інтересу дітей до навчання та живого спілкування? Про загрози та можливості штучного інтелекту міркували освітні експерти під час панельної дискусії на фестивалі «Вчителі майбутнього». А ми записали найцікавіші тези.


Зробіть ChatGPT своїм асистентом: як учителю використовувати штучний інтелект для уроків

Чат GPT — безумовна зірка серед низки популярних і не дуже ШІ-програм, адже генерує якісні зображення, знає найбільше мов, розумний, як ніхто серед штучноінтелектних колег. І вже, напевно, всі охочі запитали в чат-бота про закінчення війни та попросили процитувати Шевченка. Але використовувати новітні технології варто на користь своєму робочому щоденню! Ми поговорили з учителькою інформатики Новопечерської школи Тетяною Ткаченко про те, як застосовувати ChatGPT на уроках. А також запитали самого чат-бота, чи зможе він колись замінити вчителів.


Подружіться вже з тим ШІ: 16 простих і практичних інструментів

На виставці Bett у Лондоні цифрову бідність визначають як «нездатність повноцінно взаємодіяти з онлайн-світом, коли, де і як це потрібно». І наводять статистику: у ​​Великій Британії 10 мільйонів людей не мають найпростіших навичок користування комп’ютером чи інтернетом. 20% молодих людей у ​​віці 8–24 років не мають можливості вийти в інтернет. В Україні такої статистики бракує. Але щоб не наздоганяти цифрове майбутнє освіти, варто вже сьогодні подружитися нарешті з тим ШІ. Підготували для вас 16 простих інструментів на щодень.

Поділитися цією статтею