Потрібна презентація на урок? 5 програм ШІ, які зроблять це фантастично

Image from Freepik

Вчителю зовсім не обов’язково бути досвідченим графічним дизайнером, щоб створити красиву, цікаву та сучасну презентацію для уроку. Відтепер ШІ може переробити всю нудну роботу за вас, втіливши ваші ідеї дизайну слайдів за лічені хвилини. А вам залишиться час на творче планування, та й просто на філіжанку чаю для вечірнього розслаблення. Зібрали в матеріалі 5 інструментів з усіма їхніми фішками. 

Експерт: Олександр Думишинець,
учитель інформатики, освітній консультант UNESCO

1

Sendsteps

«Не просто слайди, а створення інтерактивного досвіду для вашої аудиторії» — девіз цього творця презентацій.

Крок за кроком ви можете створити презентацію, від якої шаленітиме клас! Розробники Sendsteps запевняють: їхній мудрагелик ШІ займеться написанням, дизайном та цікавою розповіддю для вашого проєкту, а вам залишається все це ефектно презентувати. І хизуються, що цією розробкою вже скористалися понад мільйон користувачів у всьому світі.

Переваги застосунку

✔ Допомагає створювати презентації в 10 разів швидше, аніж проста смертна людина, яка сідає за лептоп та починає вручну креативити всі елементи презентації.

✔ Створить для вас інтерактивну презентацію з мінімальними зусиллями з вашого боку. Ось послідовність дій для користувача:

  • заповнити тему або завантажити документ;
  • вибрати мову і вказати свою цільову аудиторію;
  • вибрати назву та бажану тривалість презентації;
  • презентувати цю красу класу чи іншій аудиторії за допомогою Sendsteps або експортувавши до PowerPoint.

✔ Пропонує вбудовані інтерактивні елементи — наприклад, вікторини, смс-голосування, хмари слів. Це підвищить залученість аудиторії під час презентацій. Також ці інтерактивні функції вчитель може інтегрувати в презентацію, і це дасть змогу збирати відгуки в режимі реального часу.

✔ Цей ШІ володіє 11 мовами, а української ще навчається, лінтюх такий!

Вартість застосунку

За цим посиланням ви можете протестувати застосунок безкоштовно. Зареєструватися можна через ваш Google-акаунт.

Як усе виглядає на практиці:

2

Plus AI

Зручний та функціональний інструмент ШІ дозволить вчителям створювати презентації та редагувати слайди за допомогою Generative AI в Google Slides.

Plus AI використовує ту саму технологію штучного інтелекту, що лежить в основі таких інструментів, як ChatGPT, Duet AI і Copilot, щоб створювати красиві презентації та грамотно написані документи для роботи і навчання.

Переваги застосунку

✔ Працює на найновішій технології Generative AI.

✔ Google Презентації та Powerpoint — інтегровані та співпрацюють безперебійно.

✔ У результаті вчитель отримає презентацію, яку не потрібно багато редагувати й підправляти. Для цього використовуйте підказки, які вам пропонуватиме цей ШІ-розумашка.

✔ Вчитель зможе переписувати вміст слайдів, а це ой як зручно, погодьтесь!

Вартість застосунку

Застосунок безкоштовний, із деякими платними функціями.

Як усе виглядає на практиці:

     
Як розпочати роботу з Plus AI безкоштовно

✔ Встановіть Plus AI з Google Workspace Marketplace, натиснувши «Встановити».

✔ Відкрийте будь-яку презентацію Google Slides або документ Google Docs.

✔ Натисніть Розширення -> Plus AI для Google Slides™ -> Нова презентація з Plus AI.

✔ Введіть підказку або текст, щоб створити нову презентацію.

3

Beautiful AI

Якщо ви завжди мріяли про крутий, стильний і професійний вигляд презентації — варто звернутись до красунчика Beautiful AI. Працює він справді чудово та без особливих багів. Навіть більше, під час роботи з вами Beautiful AI хапає на льоту ваші потреби та пропонує варіанти, як втілити ваш задум і покращити контент. Це унікальна «функція прогнозування». Саме завдяки їй процес створення вашої крутезної презентації стає інтуїтивно зрозумілим і забирає в рази менше сил.

Переваги застосунку

✔ Передбачає потреби користувачів і надає пропозиції.

✔ Сприяє створенню лаконічних, гарно структурованих презентацій.

✔ Ви даєте в користування ШІ свій контент і спостерігаєте, як слайди адаптуються, мов за помахом чарівної палички. Тут є вбудована функція дизайнера. Варто додати нотатки, дані і «клац!» — безладні ідеї перетворюються на приголомшливі слайди.

✔ Є функція голосової розповіді.

Як усе виглядає на практиці:

Вартість застосунку

Від 12 доларів на місяць, але ви можете користуватися безкоштовною пробною версією протягом 14 днів.

4

Gamma App

Сучасна платформа для створення презентацій, що використовує можливості штучного інтелекту для автоматизації структури, контенту та візуалізації ідей. Учитель може створити дуже мальовничі, естетично привабливі презентації за допомогою інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу.

Переваги застосунку

✔ Універсальність: дозволяє вчителю вийти за рамки «стін тексту» на слайдах або нудних і впізнаваних за стилем картинок. Ви можете вбудувати в слайди що завгодно: GIF-файли, відео, графіки, вебсайти.

✔ Ця платформа ШІ дає користувачам змогу ділитися своїми презентаціями онлайн чи експортувати їх у різні формати. Ви навіть можете вимірювати залученість аудиторії, яка читає вашу презентацію — є функція вбудованої аналітики.

✔ Учитель може отримати моментальний фідбек та коментарі від учнів, які продивляються цю презентацію — допоможе функція «Швидкі реакції».

✔ Цією презентацією ви можете ділитись із користувачами на будь-якому пристрої — ноутбуці, планшеті чи телефоні.

Вартість застосунку

Перший місяць користування програмою — повністю безкоштовний. Потрібно лише зареєструватися.

Як усе виглядає на практиці:

5

Synthesia

Дуже цікавий різновид AI з персоналізованим аватаром, який мило з вами теревенить — такі раніше нам показували в голівудських фільмах про штучний інтелект. Дорога штукенція, якщо купувати передплату на місяць, але є короткий пробний період, який дозволить оцінити переваги цієї непересічної програми.

Як усе виглядає на практиці:

Переваги застосунку

✔ Ну дуже зручний інтерфейс.

✔ Можна непогано розважитись, створюючи персоналізований аватар ШІ — саме цей елемент зробить вашу презентацію унікальною і такою, що всім запам’ятається.

✔ Шаблони відео розроблені професійними дизайнерами, їх тут сила-силенна.

Вартість застосунку

Для пробного використання застосунку вам треба просто ввести текст і отримати безкоштовне відео з аватаром зі штучним інтелектом. Це займе кілька кліків. Реєстрація або кредитна картка не знадобляться.

Поділитися цією статтею