У гостинних Карпатах минулого року руками юних фізиків з усіх куточків України творились наукові дива. Під наглядом зіркових менторів школярі розробляли та втілювали проєкти, покликані в майбутньому покращити якість нашого життя. Перший Volt Camp для обдарованих у точних науках підлітків пройшов настільки захопливо й успішно, що «Освіторія» повторить і поглибить цей досвід.
У 2020 році даємо шанс на практику, інтенсивну підготовку та винахідництво ще 30 юним українцям, які мають визначні здобутки у фізиці, астрономії, хімії та біології. Участь у проєкті — повністю безкоштовна, потрібно лише пройти відбір.
ЩО, ДЕ, КОЛИ
Дата проведення
З 1 по 16 серпня
Локація
Оздоровчий комплекс «Коруна» в Карпатах
Хто може подавати заявку
У проєкті буде 30 місць для талановитих учнів з 8-го по 10-й клас.
Подаватися можуть школярі, які відповідають наступним критеріям:
- переможці ІІІ-ІV етапів олімпіад з фізики/астрономії/хімії/біології;
- переможці конкурсів-захистів наукових проєктів з фізики/астрономії/хімії/біології;
- переможці міжнародних конкурсів/олімпіад з фізики/астрономії/хімії/біології;
- переможці конкурсів стартапів.
Гартуємо таланти. У чому сила Volt Camp
Коли ми стартували з першим Volt Camp, відчувала легке хвилювання. Але коли зібралась команда однодумців із дітей і вчителів, закоханих у науку, синергія їхньої співпраці творила магію просто на твоїх очах. У 2020 році продовжуємо зі ще більшим завзяттям.
Торішній Volt Camp навіть мене змінив! Я глибше цікавлюсь наукою, завдяки учням знаю, які винаходи ощасливлять людство в майбутньому, та занотувала ідеї непересічних, а часом і геть фантастичних стартапів. Наприклад, якби ми змогли дістати кілька грамів радіоактивного плутонію, трохи антиматерії чи тритію, то вирішили б усі болі української освіти на кілька десятиліть уперед:)
Що нового чекає цьогоріч на учасників? Ми розширюємо коло талановитих дітей, які зможуть прокачати знання та практикуватись щодня. Запрошуємо до нас не лише школярів — знавців фізики, а і юних гуру з хімії та біології!
Будь-яка інвестиція в молодь цінна. Тож коли думаю про головний KPI нашого проєкту — це те, де наші обдаровані діти будуть через 6–10 років, які стартапи чи винаходи створять. Короткостроковим показником успішності Volt Camp стане розуміння, наскільки діти зростуть за час проведення проєкту. Наприклад, минулого року під час перших уроків, організованих The Aspen Institute Kyiv, більшість учнів мовчали. А вже під кінець проєкту впевнено дискутували.
Це важливо, адже діти-науковці з України нерідко програють своїм одноліткам з-за кордону саме в мистецтві самопрезентації та часто навіть не знають, що таке elevator pitch і як його робити. Це коли ти маєш уявити, що їдеш із потенційним інвестором у ліфті. За ті 30 секунд, поки ліфт доїде на 10-й поверх, кажеш спіч, що має зацікавити людину бодай взяти візитівку, щоб команда інвестора з тобою сконтактувала. Це вкрай важливо для всіх, хто хоче залучати інвестиції на свої проєкти.
5 причин, чому варто підкорити Volt Camp
Практикуватись і вдосконалювати авторські розробки
Теорія — це круто, але без практики ваша ракета в космос не полетить. Хтозна, може ви і є ті самі нові Ньютон, Галілей, Кюрі чи Айнштайн, яким на долі написано розкрити загадку темної енергії, дізнатися, що в центрі чорних дір, розказати світу, чи буває щось швидше за швидкість світла, підтвердити чи спростувати інфляційну модель появи всесвіту? Volt Camp дає чудові можливості для практичного відпрацювання здобутих у школі знань та вдосконалення й апробування готових авторських розробок і стане важливим щаблем на шляху до розкриття потенціалу.
На запеклих дослідників протягом 14 днів чекають:
- досліди з фізики польотів;
- досліди на тему звукових і хвильових явищ;
- досліди, які стосуються таємниць квантової гравітації;
- інші креативні експерименти та досліди від МАНЛаб.
І саме в карпатських горах школярі спостерігатимуть за нічним небом за допомогою потужних телескопів.
«Хакнути» інтенсивну олімпіадну програму з природничих наук
Ну хто ж хоче навчатися влітку? Відповідь «майже ніхто» правильна, але не в цьому випадку. У найнестандартнішому науковому проєкті Volt Camp можна міксувати фан, активності й милування краєвидами з інтенсивною олімпіадною програмою з фізики, астрономії, хімії та біології.
Теорію можна буде закріпити під час наукових дискусій та натхненних зустрічей із зірковими експертами та науковцями.
Прокачати топові навички 21 століття
Під час Volt Camp учасники здобудуть нові знання про секрети вдалої самопрезентації та розвиток лідерських навичок. Адже вміння презентувати себе — це ключ, який за наявності таланту допоможе стати тим, на кого полюють світові корпорації. Про це розповідав зірковий спікер першого Volt Camp — Ростислав Данило, провідний фахівець у галузі взаємодії високопотужного лазерного випромінювання з речовиною.
«Перед ким би ви не робили презентацію, головне — показати, що сам розумієш те, про що говориш. Якщо зважити на вагах ваш проєкт та вміння яскраво себе презентувати — друге значно переважить, — зауважує молодий доктор наук. — Тож розвивайте свої soft skills: вміння комунікувати впевнено й бути при цьому переконливим — надважливе. Лаконічність і логіка у вашій розмові — найліпші союзники. Перші три речення, в яких ви себе представите — найважливіші».
Відвідати екскурсії на виробництво та покращити скіли англійської
Учасники Volt Camp отримають нагоду стати частиною екскурсії інноваційними підприємствами Агроіндустріального холдингу МХП та помізкувати над тим, які з їхніх розробок можна в майбутньому втілити на виробництві.
А ще вольткемпівців чекатимуть ненудні уроки англійської та заняття з EdPro Amperia.
Знайти друзів і партнерів для майбутніх стартапів
Походи в гори, що шалено окрилюють та стимулюють притік крові до мозку для більшого градусу натхнення, вечірні посиденьки біля вогнища, інтелектуальні настільні ігри — усе це теж буде на Volt Camp! Учасники минулого проєкту розповідають, що знайшли того літа друзів, із якими спілкуються вже майже рік та навіть думають реалізувати після карантину спільні стартапи.
Таїсія Постернак, 10-й клас
Volt Camp — ідеальне місце для одержимих фізикою і хто не проти паралельно повеселитись. То були неперевершені півтора тижня, протягом яких я побувала і на цікавезних лекціях, і в спортивних активностях брала участь, і в крутих розвагах. Це ідеальне співвідношення навчання та активного відпочинку. Колектив був чудовий: мені сподобалось спілкування з кожним вольткемпівцем, а з деякими я досі підтримую тісний зв’язок. За такий короткий час неможливо осягнути багато матеріалу, але особисто я отримала від Volt Camp значно більше — мотивацію.
Анастасія Демидченко, 10-й клас
Якщо любиш фізику, то Volt Camp — це можливість побувати серед людей, які разом з тобою захоплені однією й тією ж ідеєю. Одне лише спілкування з ними мотивує продовжувати працювати для досягнення мети. А лекції, які ми відвідали, допомогли прокачати купу інтелектуальних скілів, просуваючись ще ближче до зірок — у прямому й переносному сенсах.
Юрій Калічак, 10-й клас
Я вам так скажу: кожна дитина хотіла б потрапити до Volt Camp! У ньому панує особлива атмосфера. Наставники й зіркові гості навчили нас багато нового в розважальній формі. Та й ми з однолітками стимулювали один одного навчатися — всі прагнули вивчити щось нове, чого не розкажуть і не покажуть у школі. Я б цей досвід повторив!
Як це було торік
Volt Camp: Знайомтеся, це майбутнє!
Топ-спікери та наставники
Яку має F?
Головний ментор проєкту, координатор наукового забезпечення і проєктно-орієнтованої частини навчання.
Паул Францович — викладач фізики й астрономії Чернівецького ліцею № 1, засновник молодіжного наукового товариства «Квазар», найкращий учитель фізики світу 2004 року, почесний член Лондонського інституту фізики та один із засновників методу проєктно-орієнтованого навчання. А ще — володар власної планети.
Паул Пшенічка — найкращий вчитель України за версією найпрестижнішої вчительської премії Global Teacher Prize Ukraine 2017. Він увійшов до щорічного рейтингу «Топ-100 найвпливовіших українців» за версією журналу «Фокус», його ім’ям лабораторія Лінкольна назвала астероїд.
Учні пана Паула працюють у головних офісах корпорацій Microsoft і Samsung, у наукових центрах США, Німеччини, Швейцарії, Ізраїлю, Голландії, Норвегії та багатьох інших країн, викладають у Гарварді, Принстоні, університетах Берклі та Солт-Лейк-Сіті.
Яку має F?
Співкоординатор проєктно-орієнтованої частини навчання з хімії.
Олександр Лисич — учитель хімії Чорнотицької школи в Чернігівській області, фіналіст конкурсу Global Teacher Prize Ukraine 2018.
Педагог створив унікальну школу «Поліська орбіталь» та авторську технологію навчання обдарованих дітей, має унікальну хімічну картинну галерею, середній бал ЗНО з хімії його учнів коливається від 180 до 196 балів, а школярі з радістю вчаться з ним під час канікул на природі. Вчитель розвиває логіко-смислові моделі викладання та активно бере участь у заходах професійної майстерності по всій країні.
Після номінування на премію Global Teacher Prize Ukraine заснував освітній фестиваль на Чернігівщині та отримав звання Заслуженого вчителя з рук Президента України під час урочистостей на День Незалежності.
Яку має F?
Кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри теоретичної фізики ДНУ ім. Олеся Гончара, викладач фізики Ліцею інформаційних технологій, лектор з фізики та астрофізики. Голова журі обласної олімпіади з фізики, експерт-консультант Всеукраїнського турніру юних фізиків, укладач задач всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики, автор понад 100 науково-популярних статей і книжок.
Яку має F?
Завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру МАН, веде практичні роботи з фізики та астрономії.
У 2005 році здобув звання Лауреата фінального етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2005» у номінації «Фізика» та звання учителя-методиста. Присвоєно звання «Відмінника освіти України». Під його керівництвом було створено та впроваджено в практику Всеукраїнський інтернет-турнір із природничих дисциплін «Відкрита природнича демонстрація», який став офіційним заходом Національного центру «Мала академія наук України», створено найбільший у східній Європі лабораторний центр навчальних досліджень учнів Малої академії наук України «МАНЛаб».
Пан Ігор розробив та впровадив у практику низку проєктів, що реалізуються в навчальних закладах України: «Експериментарій», «Лабораторія планети Земля», «Навчально-дослідницькі експедиції МАН».
Яку має F?
Завідувач відділу Інституту хімії високомолекулярних сполук Національної академії наук України, методист Національного центру «Мала академія наук України».
Розробник різноманітних науково-освітніх курсів хімічного профілю, що використовує НЦ МАНУ для освітніх процесів. Автор багатьох винаходів. Область наукових інтересів – полімерні матеріали, наноматеріали, фотокаталіз, поверхневі явища, біологічно-активні сполуки.
Автор Всеукраїнських проектів «Екологічна інспекція», «Полімери та екологія», «Здорове довкілля – здорова людина», створених за співпраці НЦ МАН та корпорації Dow Chemicals, які активно сприяють розвитку дослідницької складової в позашкільній освіті регіональних освітніх закладів України.
У 2006 році отримав вітчизняну винагороду «Найкращий винахідник серед молоді». Стипендіат Міністерства науки та освіти Грецької республіки. Стипендіат міжнародного фонду Marie Curie.
Яку має F?
Призерка Міжнародного конкурсу наукових проєктів Intel ISEF 2019 у США, випускниця SMTB 2019 Барселони й учасниця Малої академії наук України. У свої 17 років винайшла унікальний і доступний метод діагностики раку.
Її мрія — зробити лікування раку доступним і можливим для всіх у світі. Юна вчена хоче зробити Україну такою ж привабливою для медичного туризму, як Ізраїль.
Школяркою вона три роки волонтерила в онкологічному центрі Маріуполя, допомагаючи пацієнтам долати рак.
Працюючи там, вона зрозуміла, що може допомогти ще більше. В Ольги з’явилась ідея, як виявити рак шкіри та лікувати його на ранніх етапах. Цей винахід став проривом.
З проєктом дівчина перемогла на конкурсі інновацій в Сінгапурі та на міжнародному науковому конкурсі в Бразилії. Її запросили на навчання до Чиказького університету, та вона обрала Київський медичний університет ім. Богомольця.
Яку має F?
Автор інноваційного проєкту ROLF’S — технології створення паперу з опалого листя. Ця технологія називається RE-leaf та успішно пройшла випробовування на спеціалізованому обладнанні та готова до роботи в «масштабних умовах».
Завдяки своєму проєкту Валентин Фречка здобув «золото» на Міжнародній олімпіаді з екології в Кенії, Олімпіаді геніїв у США, а також став фіналістом фестивалю інновацій МОН.
Яку має F?
Працює над розробкою та впровадженням різних технологічних рішень для освіти. Понад 5 років очолює освітні проєкти Nravo Kids та EdPro. Активний учасник освітніх конференцій та подій. Експерт з освітніх технологій. Розповість про останню з розробок — набір EdPro Amperia та поділиться досвідом з юними учасниками Volt Camp.
Як відбиратимуть учасників Volt Camp?
1. Усі охочі учні заповнюють заявки до 31 травня.
2. Аналіз анкет (1 – 15 червня)
- Ретельний аналіз отриманих анкет від потенційних учасників організаторами проєкту
- Проведення Skype-співбесід
3. Оголошення списку учасників (не пізніше 15 червня)
4. Затвердження (до 1 липня)
- Отримання згоди від батьків
- Збір і перевірка документів дітей
Дедлайн подання — 31 травня (оновлено).
Куратор проєкту: Олександр Папіш, opm@osvitoria.org
Партнери проєкту
Агроіндустріальний холдинг МХП — один з лідерів української аграрної індустрії, який керує 30 підприємствами в 14 регіонах України та експортує продукцію до 70 країн світу.
Мала академія наук України (МАНУ) — освітня система, що організовує та координує науково-дослідницьку діяльність учнів, створює умови для їхнього інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.
Аспен Інститут Київ — українська позапартійна громадська спілка, що підтримує становлення ціннісно-орієнтованого лідерства, сприяє розвитку культури діалогу та створює можливості для обміну ідеями.
EdPro — український виробник освітнього обладнання, програмного забезпечення та інтерактивних підручників.