Кожен, хто навчався в школі, пам’ятає: найважчі дні — перед літніми канікулами, коли фізично ти ще за партою, а подумки — десь біля річки. І лише вчителі знають, яким же тягарем стають ці дні для них! Окрім тієї самої жаги відпочинку, ще й паперова робота, проведення підсумкових занять та контрольних, виставлення (часом з додатковим стресом) оцінок… Зібрали для вас усе, що допоможе протриматися. Відпустка вже не за горами!

Учні випрошують оцінки: як вчителю витримати тиск?

Підбиваємо підсумки, виставляємо оцінки, а учні не згодні або не задоволені ними. Як вчителю витримати тиск учнів? Що робити? Як коментувати навчальні результати й не переходити межу професійної етики?


60 фраз-мотиваторів замість «Молодець», які виручать кожного вчителя

Підбиваємо підсумки року: якщо пригадати — знайдеться, за що похвалити кожну дитину. Але щоденного «молодець» замало для такого урочистого моменту. Та й небагато воно значить для учня. Які слова мотивуватимуть? Зібрали для вас альтернативні варіанти вчительського фідбеку. 


Література як тренажер життя: підсумковий урок за рік

Ця «шпаргалка» — не лише для вчителів літератури. У часи інтеграції та міжпредметних зв’язків бесіду про прочитані за рік книжки можна вивести і на історичні висновки, і на розмови про мистецтво, особливості української мови, екологію. У цьому складеному досвідченими педагогами крутому підсумковому уроці вже закладена інформація з медіаграмотності та протистояння стресу. А це в наші часи школярам будь-якого віку не завадить!


Як заповнити класний журнал швидко і без нервів: 10 підказок

Зізнайтеся чесно: ви теж не любите годинами заповнювати класний журнал? Мало кого надихає паперова робота. А наприкінці року нюанси ведення журналу особливо актуальні. Пропонуємо просту інструкцію експертів для педагогів початкової школи, як заповнити журнал швидко, якісно, без нервів.

Як зменшити стрес учнів наприкінці навчального року?

Підсумкові контрольні, семестрові бали, доздавання робіт — усе це викликає стрес у школярів. А якщо помножити це на дистанційне навчання, виходить ще більше тривоги. Ми поговорили із психологами про те, як допомогти учням знизити стрес наприкінці навчання.

Поділитися цією статтею